• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: taky piješ CDS jako id ASAFA? :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: zjednodušujícícím a neodborným pohledem se vám vyvanutí imunity shrnout nepodařilo.
    1, nerozlišujete jednotlivé lymfocyty
    2, nerespektujete fakt, že nejde o to bránit před infekcí, ale před těžkým průběhem.
    3, nové varianty a mrna na původní kmen
    4, vznik a trvání hybridní imunity

    ale zase, když to srovnám s ostatními účastníky zájezdu, tak si na místní poměry vedete vcelku dobře :)
    WANTON
    WANTON --- ---
    Adverse effects of COVID-19 vaccines and measures to prevent them | Virology Journal | Full Text
    https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-022-01831-0
    WANTON
    WANTON --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: Tady zkusim pro jistotu uvest, ze ockovany neni de facto ockovany, kdyz od posledni davky uplynulo vice nez 6 az 9 mesicu. Proto tak cisla nejsou uplne smeroplatna u ockovanych vs neockovanych.

    Kde jsou cisla relativne jasna jsou prodelali vs neprodelali. Ale zase, my zname jen pocty u tech prokazanych, co prodelali. Co prodelali bezpriznakove, tj.nepropukla nemoc, ty nezname a jsou v mnozine neprodelali.

    Ti, co vsak prokazatelne prodelali, jsou radove mene v nemocnici nez ti co neprodelali. To je fakt.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: to vůbec, já o tom zmrdovi naopak od začátku říkal, že lže. Tohle píšu hlavně kvůli ovcím. Co se týče mě tak já se zařídil podle sebe už před více jak dvěma lety. Když koukneš do statistik jak jednou dominují očkovaní, jindy neočkovaní a ovce jim stále věří, že ten hnus funguje. I Kdyby bylo neočkovaných víc trvale tak očkovaní by tam měli být stále zastoupeni v minimu, což se ale ani z daleka neděje ani v tomhle posledním grafu. Jestli se ovečky kvůli tomu chzějí očkovat každý měsíc tak prosím.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PSYTRANCE007: zda se, že jsi zklamaný z Babiše a jeho košťat, že ti dávali marné naděje.

    zajímavé je, že z zaloudika, berana apod kteří ti taky dávali marné naděje (typicky "další vlna nebude") takové zklamání necitis.

    pracovat se statistikou neumíš, ani s elementární (mne nic nebylo, takže to je rýma ale na očkování padají mrtví sportovci)

    z toho mi vyplývá, že máš nějaký předem daný názor, a spolehas se na autority, které ti ho potvrdí.

    změnit ho nelze, ani když je logika stejná ( beran placený výrobcem léku, který tlačil vs všichni kdo říkají že očkování funguje jsou podplácení )

    takže i u tebe končím s marnou snahou.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JOHNYTHEDEVIL:

    souhlasis s postupem, tj vzhledem k velikosti skupin a bazálnímu riziku hospitalizace podle věku je nutné to přepočítat?

    pokud ne, nemůžu ti nijak pomocí.

    pokud ano, asi jsi někde udělal chybu ve výpočtu, hledat ji nebudu.

    můžeme leda udelat myšlenkový experiment - přijmi hypotézu, že výpočet na covdata je správný.

    v takovém případě bys i nadále tvrdil že očkování nefunguje, je to experimentální vakcína atd, nebo uznal že na hospitalizace funguje, ale že ti to dělalo velký problém pochopit, buď kvůli neschopnosti počítat, nebo kvůli nutnosti překonat vlastní bias.

    v obou případech ti vlastně taky nemůžu pomoci.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JCIO: tak ja ten grafik zamozrejme znam, vim dokonce odkud je a asi z nej tedy vychazi, ze pro nemocnice a spolecnost jsou nejvetsi problem neockovani.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: spis za ne nikdo slozenky nezaplati :)
    JCIO
    JCIO --- ---
    VYHULENY_UFO: Protože je to srovnání opravdu podle zastoupení očkovaných a a neočkovaných v populaci.

    To si myslím, že si tady myslí JOHNYTHEDEVIL, že se děje z jeho číslama. Ale nejspíš neděje.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    HOWKING: statistiky úmrtí jdou pozvolna pod dlouhodobý průměr. Možná se právě tahle skupina pročistila. Zároveň to dokazuje to, že by nejspíš v přístích pár letech stejně umřeli a covid to jen urychlil.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JCIO: Řekl bych, že ano. Druhá možnost je, že chcípnou potichu sami doma.
    JCIO
    JCIO --- ---
    HOWKING: To nevim, jestli vyplývá z toho, že je jich málo na JIPce.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JCIO: proc tam ti neockovani tak vycnivaji?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JCIO: Skupina 50-59 má nejlepší imunitu ze všech? (tedy kromě dětí)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    CAIDEL: Já právě že nevěřím, od samého začátku. Proto doposud nejsem napíchanej a jsem zdravej. Zase se projevila vyhulencova základní škola života v praxi. Smršť nadávek :-D
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Tři roky od začátku pandemie, a my se tu furt učíme práci s trojčlenkou a jak vypočítat pravděpodobnost jevů, pokud má x výskytů v y pokusech... a takhle si tu žijeme!
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PSYTRANCE007: Už jsem na to přišel. Nechtělo se mi tomu věřit, ale tvůj výrok nedovoluje jiný výklad. Ty jsi tak debilní, že celou dobu věříš Burešovi a považuješ ho za relevantní zdroj k čemukoli? Tak to opravdu lecos vysvětluje.

    No nic, čím víc antivaxerů, tím méně antivaxerů. Nebude vám tady na planetě smutno, když najednou většina populace umře na očkování? Nemyslím si, že tlupa zbylých antiestablishmentových makaků je nějak zvlášť kvalifikovaná na správu věcí veřejných a obnovu civilizace, tak si to tady pak hezky užijte :)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Zbytečné dohady, tady zase vedly ovce: https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky?#hospitalizace ono se to průběžně mění. Ovce by spíš mělo překvapit to, že podle slov našich chlebodárců něměly být ony ve statistikách vůbec, což se ve velkém neděje.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: Zapomínáš ale, že podle Burešova prohlášení něměli být téměř žádní. Viz můj nedávný příspěvek s výblitkem od Blatného. Jinak taky jsem zde nedávno sdílel statistiky, kde ovce vedly.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam