• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: to není jednoho idiota, spíš jeden idiot nemlčí a nechová se jako tupá ovce na rozdíl od zbytku.
    WANTON
    WANTON --- ---
    LA_PIOVRA: Před zákazem DDT byla spousta oblastí, kde měli s malárií velké problémy, malárie skoro vymýcena. Takže ano, dá se tvrdit, že díky zákazu DDT umřelo zbytečně okolo 900 tisíc lidí ročně.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: Pak nevím, co je racionální diskuze...osobní zkušenosti, odkazy na názory různých skupin lékařů, právníků atd. Reakce žádná, jen že jsem buď antivaxer nebo dezolát. Tak si opravdu objektivní diskuzi nepředstavuji :-)) tak holt očkovači jsou ovce no.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: tak určitě, zejména ve srovnání s 60+ ale i tak tam je, jsou na to studie. na základě čeho si to myslíš?

    vem si, třeba, že v USA za půl roku umřelo víc dětí na covid než dřív umíralo na všechny ty dětské nemoci co se proti nim rutinně ockuje, a to vakcínami sice tradičními, ale s většími nežádoucími účinky. to rutinní očkování je taky pro 99% lidí zbytečné..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: statidyiika se z jednoho idiota vazne nedela. dalsich 10k v CR to nedalo jen v r2020
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Přínos pro lidi pod 20 je minimální. Očkování lidí pod 20 je v 99 procentech naprosto zbytečné.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: nesouhlas s cim presne - ze pro mladsi to neprinasi benefit, nebo ze ten benefit je mensi nez rizika ockovani?

    WANTON: jinak jasne ze na koncich jsou extremy (i kdyz teda vidim extremy spis na tom antivax konci, previbrovany ezo, konspiracni teoretici, propojeni s ruznejma extremistama jako fotbalovi chuligani a protisystemovy strany/jedinci - ostatne spocitej si emocionalne nabita slova tady u 007 nebo johnnyho, z velke casti z nich jen strikaji emoce, ublizenost, strach misto racionalni diskuse)..

    ale ono to jaksi nestaci. pravda neni vzdycky presne uprostred. (A nektere veci nevime s velkou jistotou, a jine naopak jo.)
    WANTON
    WANTON --- ---
    LA_PIOVRA: Tak nemáme pravdu ani jeden, ani 2 miliony, ani 500k ročně. Pravda je opět někde mezi.

    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    WANTON: takze tedy kdy bylo DDT zakazano pro boj s malarii, takze diky tomu umiraly rocne 2M lidi?
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    WANTON: nemuzu, ale duvod je jiny - nechci zneuzit sveho postaveni!:))
    WANTON
    WANTON --- ---
    LA_PIOVRA: Tady nejsi mezi tančíkama.

    "In September 2006, the World Health Organization (WHO) declared its support for the indoor use of DDT in African countries where malaria remains a major health problem, citing that benefits of the pesticide outweigh the health and environmental risks. The WHO position is consistent with the Stockholm Convention on POPs, which bans DDT for all uses except for malaria control."

    DDT - A Brief History and Status | US EPA
    https://www.epa.gov/ingredients-used-pesticide-products/ddt-brief-history-and-status
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Zajimavy, hoax o tom, ze je zakaz DDT stoji rocne zivot 0,5M lidi uz byl upgradeovan na 2M lidi rocne.
    WANTON
    WANTON --- ---
    HAR4NT: Já tě chápu, nic moc více napsat nemůžeš, abys nebyl za blbce.
    WANTON
    WANTON --- ---
    A aspirin a měření saturace kyslíkem jsme začali našim pacientům doporučovat jako jedni z první v republice!
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    WANTON: hergot, to je drama! skoro predci klasiku! "Viděl jsem věci, kterým byste vy, lidé, nevěřili. Zapálené válečné lodě v dráze Orionu. Viděl jsem paprsky C zářit ve tmě poblíž Tannhäuserovy brány. Všechny ty chvíle... se ztratí v čase, jako slzy v dešti... Čas zemřít."
    WANTON
    WANTON --- ---
    HAR4NT: Ty moje cancy jsou jejich cancy, de facto jen opakuji, co mi ve shodě říkají. Počet 6 lékařů už má tu výhodu, že jeden pracuje i v Motole, dvě jsou zkušený baby před důchodem, jeden je kapacita zkoušející státnice a atestace, takže riziko mýlky je skoro vyloučené. To je to, co nedokážete pochopit. Zejména pneumologové se v roce 2020 shodli, že přestanou vystupovat na veřejnosti a diskuse probíhala jen mezi nimi. Oni byli v první linii. Jako vášnivou diskusi ohledně léčení po telefonu o prázdninách 2020 jsem zažil osobně, raději jsem tam jako právník byl, mělo to konsekvence i právní, a teda moji lékaři u mě stoupli. Nakonec jsme dali kompromis a skončili s léčením po telefonu na konci srpna 2020.

    Mohl bych psát více, co třeba neměli/nemají potvrzeno, ale jen si to myslí. Mohl bych psát zajímavosti z různých období 2020, 2021, atd. Mohl bych zneužít svého postavení a tlouct panikáře argumenty autoritou, ale to nedělám a neudělám. Dokonce, a pozor ať z toho nemáš šok, jsem i často přiznával, zejména v roce 2020, že jsem se mýlil. Naštěstí ne moc často a v naprosté většině případů jsem u těch chybných tvrzení měl, že to není jisté, že je to jen názor pneumologů z aktuální situace. Na druhou stranu jsem spoustu lidí uklidnil, mám na fb přes 4.000 "kamarádů". Ta panika v roce 2020 měla možná více obětí než samotný covid.

    Já nejsem radikál, takže chápu jak vás panikáře, co se přepli do totalitního režimu, tak chřipečkáře, co jsou zase odtrhnuti od reality jinak a považují covid za lehkou chřipečku, což zejména ze začátku covid rozhodně nebyl.

    Je mi líto obou skupin. Nevím, proč se to takhle zradikalizovalo.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: Taky ta svině má už dávno sedět a ne ještě jezdit po mýtinkách a mít tu drzost vůbec promluvit.
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Až na předposlední odstavec souhlas.

    U posledního jen drobná výhrada, že u lidí 60+ bych před dalším boosterem doporučil jít se otestovat na protilátky. Časté průsery se stávaly, když si někdo dal očkování, když před pár týdny prodělal.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    WANTON: kolik lekaru potrebujes, dokud ti nejakej z nich nepotvrdi ty tvoje cancy prosimte?:))
    WANTON
    WANTON --- ---
    Dokud se mnou vyhulená_ufa, paleontologové apod. nesouhlasí, je to důkaz, že jsem na správné cestě a že se nemýlím. Proto i tito jedinci mají ve světě smysl a účel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam