• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILOSHITKlub lidí, co nemohou zapomenout na své EX
    SUBVERSION
    SUBVERSION --- ---
    ACIDQA: mne prijde, ze "vydrenej a vymakanej fungujici vztah" musi na necem frcet.. asi na lasce? :) u me pak ta laska dost stoji na respektu treba..

    jasne ze je laska emoce a cit :) v opacnem pripade muzeme tomu rikat jen dlouhodobe spolubydleni, imho

    LODBROG
    LODBROG --- ---
    SUBVERSION: Jo, jenže u těch starších párů co je každá dává za příklad... je to "jediná životní láska" na první pohled k jednomu konkrétnímu tvorovi, kterého kdyby nepotkali tak jsou bez vztahu,
    nebo je to za desítky let vypěstovaný a vybroušený vztah k někomu, kdo původně zas tak kompatibilní nebyl?

    Oni by všichni chtěli všechno zadarmo, a když to není hned nebo do pár měsíců, tak se rozvést, říct si "mám to ale smůlu na samé debily a losery, proč jsem si toho jakej/á je nevšiml/a hned?" a zkoušet někoho neokoukaného,
    a nikdo nechce pilovat spojenectví s někým (stejně rozmazleným) kdo není o nic lepší než davy dalších a dalších zájemců venku na ulici, přestože máte rozdílné názory, přístup k životu
    a ohromnou a lákavou možnost kdykoliv se sebrat a být radši sám/sama jakmile si jen trochu začnete lízt na nervy.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    GLOBETROTTER: no, mam pocit, ze prispevky nize naznacujou, ze je laska nejaka emoce, s cimz ja teda zase tolik nesouhlasim. Laska, navyse ta zivotni, je spis takovej mentalni program. Emoci moc nezmeris, tezko urcis, kolik % mas zrovna oxytocinu, endorfinů, fenylethylaminu, dopaminu, serotoninu... blalabla, tezko reknes: “Tady toho je idealni pomer, to je zivotni laska...,” protoze to ma kazdej clovek jinak proste.
    Takze myslet si, ze s nekym jsem celej zivot = miluju ho vic nez tamtoho = je to teda zivotni laska, je lichy.

    To, co popisuje dole Subversion nemusi bejt zadna zivotni laska, ale proste i vydrenej a vymakanej fungujici vztah. Takovy vztahy existujou.

    Nevim, jestli dokazu uplne presne odpovedet na tvou otazku. Asi je zivotni laska takovej top model, kde ti dobre slape celej ten program dohromady - mysleni, emoce, nejaky telesny reakce a chovani. Takovejch zivotnich lasek, ktere v tobe nechaji zasadni stopu/zazitek a vzpominek muzes dle myho zazit i vic v zivote. A jasny, muze to byt i s tim panem po 40 letech ve vlaku, ale taky nemusi.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ACIDQA:
    ACIDQA: Pokud to, co popisuješ, není životní láska, tak co potom je životní láska? V cca 15 jsi někoho měl/a a celých těch víc než 50 let máš pocit, že to (s kým jsi byl/a v cca 15) by byla životní láska a koho máš těch 50+ let tak je nějaká náhražka?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    To, ze s nekym jsem 50+ let a i v sedmdesati jsem na nej neznej, milej, pozornej a mam s nim seniorskej sex, nemusi nutne znamenat, ze je to moje zivotni laska, ne?
    FIYAH
    FIYAH --- ---
    ZUULUU: ale stejne si ponecham mistecko pro opravdu vyssi duchovni, kdy brat ohled na toho druheho muze brzdit. Budu li se ridit, mym motem: clovek ma co potrebuje, tak kazdy obdobi nabizi prostor pro tu dannou prilezitost vyvijet se dal vic sam/s partnerem. No a kdyz to nerespektujes, tak se snadno stane, ze se zacyklis na diagnoze: nemuzu vytesnit byvaleho z hlavy a tim otevres cestu sebekurvitku od odpoutanosti od cehokoli.
    FIYAH
    FIYAH --- ---
    ZUULUU: nepletes, ale je mozny ze kazdej mame na to jinej recept. Resp. oni budou vesmes stejne jen ty definice zni jinak. Ale napsalas to hezky, kratce a vystizne:)
    FIYAH
    FIYAH --- ---
    ZUULUU: jo a jestli mely v zivote nejakou vztahovou krizi, jestli on/ona byly nekdy neverni, jestli mely nejake to manzelstvi pred tim, nebo je to na prvni pokus. A treba fakt zazily nejakou rozepri spolu, ale dokazaly to prekousnout a jit spolu dal spolecnou cestou. A ze kdybys tehda a tedhy to nehrotila moc, a presla ten error tak by bylo lepe, a mohlas taky tak s nekym nekde hrdlickovat...klasika....
    Jako jo, jsou dve cesty jak prozrit. Ta prvni je po boku nekoho, ta druha je sam(a) po vlastni ose. Nekdo muze chtit i oboje. Cil je vzdy stejny. V tomhle zivote, v tom pristim, nebo uz v minulem to mas za sebou a ty ted zkratka zacinas level1
    :D

    (pardon jestli my asociace nekoho pohorsuji)
    SUBVERSION
    SUBVERSION --- ---
    imho. kazdy by na ni chtel verit (nekdo to neprizna, jasne :)) ale ne kazdemu se ji postesti potkat. je malo lidi co jsou do smrti spolu stastni, ale podle me existuji. jela jsem nedavno vlakem v jednom kupe se starsim parem, tak 70+ a to jak na sebe koukali a mluvili? tolik nehy a lasky v tom bylo, koukala jsem na ne jak blba.
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    MILOSHIT: A od toho je tady pro váš život tato diskuze,)
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---

    Existuje v Našem životě jedna jediná životní láska?

    36 hlasy od 36 respondentů

      MONROE
      MONROE --- ---
      Mam realny sny kterych dosahnu. Sice ne hned, ale casem. :)
      At je to rekonstrukce bytu, "tela", chs..,

      Kdo vi, co mi jeste zivot pripravi, proste pluju zivotem, nesvazuji se nicim. :)
      MONROE
      MONROE --- ---
      PRASECI_SOIREE: Ja nad sebou zadnou hul nezlomila. :)
      Dovedu si udelat pohodu, hledam reseni jak prekonat vec xy a smirit se s tim, ze jsem takova jaka jsem a nefunguji na me veci jako "Najdi si nekoho jinyho. To bude dobry..,"

      Uleva je smirit se s tim, ze je obcas v pohode nebyt v pohode.
      Ze je v poradku zvladat veci jinak nez ostatni.
      MONROE
      MONROE --- ---
      PRASECI_SOIREE: Asi to i diky hpo vnimam jinak, nevim.

      Zdravotni potize uz mam tolik let, ze me nic moc uz neprekvapi. :)
      Od toho prispevku jsem se zas pohnula k lepsimu, ac je dost okolnosti ktery mi nepreji. Hodne mi pomaha, ze se vracim k psani.
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      PRASECI_SOIREE: zatim vsechny co znam osobne spravil cas a detox, ale nekteri nejmenovani ten optimismus trosku kazi. A ne ze by nevedeli oc jde, proste to je problem
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      MONROE: ale delej si co chces a uznas za vhodny, jen si pak nestezuj, ze ti nejde kolik z hlavy.
      Jak vidno, nekterym to nejde ani po kratkym vzhtahu leta letouci a vsechny rady malo platny.
      Pak jsou lidi, co na tom chtej zamakat a nezivit ten obraz ex v sobe a proty plati ruzny rady. Ale zaruceny nema nikdo nic
      MONROE
      MONROE --- ---
      A tady nejde o to, Nechci. Ale proste nerada se tlacim do ruznych pocitu, co citim uprimne a pak mi nekdo napise, at se na to vyseru.
      Presto nekdo to nechava proste plout. :)
      MONROE
      MONROE --- ---
      PALEONTOLOG: Zas tak to hrotit nebudu. :)))
      PALEONTOLOG
      PALEONTOLOG --- ---
      V tom pripade doporucuju zalozit klub Nechci zapomenout na sveho ex :)
      MONROE
      MONROE --- ---
      PRASECI_SOIREE: Jsem v tom jina.
      Rekli jsme si, ze zustaneme kamarady. Proc ne. Preju mu, on preje me. Ty roky zivota nevymizi lusknutim prstem a ja vlastne ani nechci.
      Jsem rada ze o nem obcas vim.

      Jsem introvert, takze nejaky lidi a tak me nelakaji. Obcas udelam filmovej vecer a i to je pro me ted zatezujici (hodne stresovy obdobi).

      Ja se smirila s tim, ze nekdo se ti do srdce vryje vic nez kdokoliv jinej.
      S nekym se citis jako doma.
      Jasne, je to klise "Ten pravej" ale ja nic neocekavam.

      Kdyz se za nejaky roky potkame, pozdravime se, treba si pokecame.

      Mozna delam dle tebe spatne, ale ja to mysleni mm jinde. I s hodne vecma jsem se smirila.
      Ze bude mit pritelkyne, etc.

      A ze je "mamanek" mi nevadi, ac porad zije u nemocne matky a pomaha ji s chodem domacnosti kdyz je potreba.
      To spis ocenuju, nez aby ji v tom nechal jak jeho sestra.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam