• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: chapu. snazim se to vyhrotit pro ucely diskuse, jako ze hledat ruzny priklady a premyslet, kde prestava primost/vtip/pronikave muzske vedomi, a kde teda zacina toxicka maskulinita. spis nez ze bych to minila jako ze to dotycny napsal fajne

    cili tvuj postoj chapu jako obecne se do žen moc nevměšovat, zejména do cizích. tomu se asi nedá nic vytknout :)
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: " pritom on tim asi jen fakt chtel vyjadrit, ze jeji telo je opravdu vzrusujici" - nic ve zlem, ale to je trochu jako komentar od Mr. Spocka:)) existuje prece cela skala prostredku, jak to vyjadrit jinak, i naprosto totoznou myslenku:)) zejmena kdyz se nejspis osobne neznaji, jen pres nyx.

    ono totiz i tady na nyxu je videt, jak tenka je hranice mezi milou neobratnou lichotkou a oplzlym komentarem a hodne toho rozlisovani je podle me osobni.
    jsou tady lidi, ktery to skoro po jakymkoliv komentari fotek holek sliznou od davu hur, nez kdyby sloni muz prisel delat ucitele do skolky, jak minusama, tak reakcema. a jinejm obdobny komenty projdou s mizivou odezvou, pritom ta struktura a neohrabanost se moc nelisej a ani vulgaritama to neni.

    ono to virtualni propojeni nekdy vytvari urcity zdani osobni (a nemyslim fyzicky) blizkosti, ale v realu prece taky elegantni a pritazlivy zencky na ulici nereknu "teda z tebe starej doma asi pekne tece, co?", jenom proto, ze treba podle odevnich doplnku ve me vyvolava dojem, ze mame podobnej vkus nebo zivotni styl nebo mame radi stejnej nemainstreamovej sport atp
    maximalne se usmeju a budu rad, kdyz mi to vrati. a od takovyho vyjadreni je tady ten plusicek, kterej nahrazuje nejakou vstricnou/souhlasnou mimiku nebo gesto. a to "vraceni" je to, ze se vrati do toho klubu s dalsima fotkama:)
    ted se mozna bude Siegr chvili virtualne mracit..:)
    ja se spis snazim podobny komentare (postava, uces, tamty veci ktery kluci nemaj, liceni co ve mne vzbuzuje prijemny nepokoj, ne/obleceni co ve mne vzbuzuje jeste prijemnejsi nepokoj...:)))) nejen na nyxu nedelat a myslim si, ze mene je vetsinou o dost vice a "zdrzenlivejsi" gesto muze byt pro dotycnou i prijemnejsi a nevnima to jako rusivy.

    ja teda v realu nejakou lichotku cizi zene reknu hoooooodne zridka, ani nekde na ulici, ani treba nejaky spolecny znamy s nekym jinym. to spis ke kamoskam, jako svyho druhu povzbuzeni a takovyto drbani na zadech v ramci spolecenstvi, kdyz je ti fajn, ze se potom nekdo cejti dobre...a davam si zalezet, abysme se pri tom hodne nasmali;)) u partneru je to pak samozrejme uplne neco jineho


    YMLADRIS: to myslis obecne, s tema pribehama? kor v tech sedmi? imho pulka sedmiletejch kluku chce bejt popelarem a o tech si pamatuju jen jednu pisnicku v simpsons:)) tam bude jeste neco jineho:))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    STENNY: dite ma 7, takze jednoznacne otec ditete

    pracujeme s pojmem "slabšák" a "silák". Jen slabšáci ubližují, jen slabšák nedovede přiznat chybu. Silák dokáže to a ono. Přivádíme pozornost k tomu, jak skvělej pocit je něco např. zvládnout, dokázat, vydržet, pořešit .. a pak si užít ten dopamin proudící do sebehodnoty

    jinak myslím že děcko přirozeně čerpá z hrdinským vzorů ve smyslu postav v příbezích
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    EKG: diky. jako ze u hodnotici poznamky je dulezity zamer, napr. zda chces podporit nebo shodit nebo co. napada me analogie s fyzickym dotekem = tam je to velke tabu, nemuzes se nekoho jen tak dotknout, musis mit souhlas. v mluvene komunikaci toto neni nachozeny, nenapada me jak by AMANT mohl zjistit, zda jsou pro me fajn projevy zajmu ("zda se me smi dotknout"). Je asi potreba jit do rizika na zaklade ruznych neurcitych signalu

    jiny priklad. SIEGR hodila fotku do svlecenych. nekomu se tak libila, ze udelal vtip. SIEGR je na hrane nastvani se.

    pritom on tim asi jen fakt chtel vyjadrit, ze jeji telo je opravdu vzrusujici



    STENNY
    STENNY --- ---
    YMLADRIS: Mám sklony říkat lidem upřímně, co mi na nich vadí i co mi přijde fajn. Velmi často to lidi, kteří mě moc neznají, považují za manipulaci, urážku nebo něco mezi tím. :)

    Nesouvisle k současné debatě: Jako celkem velký problém vnímám roztříštěnost mužských vzorů. Je snazší poukázat na vzor "v nějakém ohledu" (být takový a makový jako Pepa Vomáčka) než nacházet dobré mužské vzory obecně, mám dojem. Jak to vnímáte? Koho si jako mužský vzor berou vaše děti, pokud je máte (nebo s dětmi pracujete)? Koho za vzor případně dáváte? Nebo vůbec se vzory nepracujete?
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: Lichotka vyjadrena projevenim zajmu? No to je pekne bludiste.

    Kdybych studoval divadlo, tak bych mel asi po ruce spoustu terminologie, ktera se k te vhodnosti vztahuje. Tedy to je jedna stranka veci, nejake ty body za technicke provedeni a zaroven zasazeni do dynamiky deje. Tady se prakticky bavite vy dva a rozumite si, tedy jak tematicky, tak lidsky. Sdeleni je: "Delas to dobre." Preci jen je to takove pohlazeni po dusi, kdyz se najde nekdo, kdo sdili moje presvedceni, ze se to sakra da delat i "hezky". V tomto ohledu bych vam dal pusu obema;)

    Ted je otazka, jak by se ta cela scena odehrala, kdyby misto komorniho prostredi cerstve zalozeneho klubu byla zasazena do obvykle internetoveho hadky na zivot a na smrt: "Myslim si totez, co ty, ale lip!" V baru houstne dym, prevazne tedy ze strelneho prachu, lavice letaji a tristi se na kusy, pianista nasadil Chopina a mlati do toho jako o zivot. Na scenu vstupuji Y+M, klapka, jedem. V takovem pripade by podobna lichotka mozna padla take, ale spise by se tykala obratneho uhybani pred kusy padajiciho stropu a presnosti strelby milostive pani.

    Nicmene konkretni aspekt projeveni zajmu, to by mohl byt v tom druhem pripade skutecny orisek. Predstavme si to pro nazornost:
    "Vykur mi ho."
    "Tahni k plotne."
    "Ukaz kozy."
    "Skoda, ze jsi zadana:("
    I kdyz ta "nase" lichotka vyhrava v inteligenci, obratnosti i charisme (divadlo jsem nehral, zato DrD mam celkem nastudovany), ve spolecnosti tech zjevne toxickych poznamek bude i tak pusobit trochu nepatricne. Ne kazda dama dokaze snadno odfiltrovat troli skreky a zamerit se ciste na rytirsky zpev.



    Tldr, mame tu velmi nizky stupen agrese. To byvaji takovehle soul to soul interakce nejen snadno proveditelne, ale dokonce vitane.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: tak to je peklo :) (manzel starsi sestry, neobratne se vyjadrujici, ...)

    jako mam tato podezreni, ano. ze pokud by syn uprimne rikal lidem, v cem mu prijdou fajn, bude za autistu.
    (kritizovat je samozrejme muze, to bude za chlapa)

    prosim i nazory dalsich lidi k teto otazce.
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: imho jako u kazdy lichotky nebo pokus o ni zalezi, od koho je. od manzela starsi sestry je to imho velmi nevhodny a od nekoho "ve skupine shazovanyho", protoze velmi neobratne se vyjadrujiciho, se taky imho ma dotycna tendenci ohradit, kor kdyz je pronesena verejne.

    to mate dobry;) akorat me trochu zarazi, ze v tobe vyvolavam dojem, ze muj ideal partnerky je nejake proste, pecujici a anti-atd individuum, protoze ja teda sice nejaky intuice ohledne toho, co ode me ocekava spolecnost mam, ale v soukromi se podle nich moc nechovam:))

    neni to kvuli tomuhle?
    "a zaroven v nich zeny neztrati opravneny pocit opory, duvery a spolehlivosti.
    Myslim, ze urcity strach z dojmu slabosstvi a z neho vyplyvajici ztrata vyse zminenych atributu muzstvi v ocich zen"

    ja jsem si rikal, jestli to neni nejak zbytecne bi-polarizujici vyjadreni a nepovede to k dojmu, ze hodlam vychazet z nejaky touhy po zachovani "tradicnich" roli, jako nakej biskup podzemni aztecke cirkve, kterej duma, jak zachovat tradici lidskych obetin i pro 23. stoleti a jak to asi bude proveditelny v martanskejch koloniich...:))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: :) pro mě je to obtížná pozice, až se tu lidi začnou napadat (neodvratné), neumím poznat, co už je teda projev toxické maskulinity k RO :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: :) ad ocisteni karmy, zaspinila se pres to "skodaze jsi zadana"? pokud jo, tak to skvelej priklad toho jak ja se neorientuju v te (ne)toxicke maskulinite. mela bych tendenci synovi vykladat, ze to je bezva validujici poznamka, ktera kazdou zenu jedine potesi :)

    a to je v kostce muj "problem". jsme s muzem oba imo dost mimo normy, nektery veci neresime, neplnime nektery ty konvencni role (asi bys me "nesnášel" - moc náročná, málo pečující atd), funguje nám to. nemam ale ty spravny intuice ohledne toho, co od syna teda očekává společnost, co teda je toxický a co je ok. tak doufám, že se tu něco dozvím
    AMANT
    AMANT --- ---
    udelal jsem
    PRASECI_SOIREE a YMLADRIS
    spoluadminama.
    prijde mi to jako skvela performance.

    PRASECI_SOIREE to ma za bajecnou primocarost, jak se dokazal porochnit sam v sobe a dokazal vsem, jak to muze byt osvezujici a je to vlastne prirozene:)))
    YMLADRIS za uprimny zajem o poznani, cistou touhu po harmonii a neochvejnou vznesenost vyjadrovani:)))

    delate cest svym IDs i zdejsimu tematu!
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    YMLADRIS: jj, na to jsem kdysi koukal a zaujalo, zena cte neco od Naomi Aldort, to je asi podobny pristup (mozna jsem se o autorce pres ten ebook dozvedel, uz nevim). Ted je to ale aktualnejsi, tak kouknu znova a projdu ty hry...spis je s dcerou hraju vic ja bo me to zaroven prijde zabavny :-) zena se do toho pry nedovede moc dostat. Dik
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: a samo uprimne gratulace panu muzi, abych si trosicku tu karmu zase ocistil.
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: "nekonvencni zpusob je snazit se decko nezlomit a zachovat u decka pocit, ze jses jeho spojenec nikoliv jeho dozorce. neskutecne narocnejsi nez ten konvencni zpusob. ale imo se vyplati"

    skodaze jsi zadana:(
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: myslimze to neni univerzalni navod ala Jak ridit inzenyra Krecka a jaky je rozdil oproti inzenyrce Kreckove;)
    spis bych v tom videl pomucku pro ty, ktery zajima, proc jejich deti nekdy "neposlouchaj" nebo "neslysej":)
    dam pak vedet, urcite to neni staveny na "je neurologicky dokazany, ze chlapci poslouchaj modrej bagr a holky ruzovou priceznu", spis to kamoska zminovala, ze je to tam jako podpurnej argument a predpokladam, ze ne jedinej.
    kamoska neni nejaka pani, co kouka na deti jak resej, kdo pujde driv na klouzacku a kouka na fejsbuku na videa, co ji nekdo za provizi nasdilel, je to rodinna psychoterapeutka s prislusnym vzdelanim a vycvikem.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    HONZAL: pokud k diteti pristupujes jako k cloveku, snazis se pochopit jeho potreby, nedusis ho atd., a stejne ma tunu bezmocnych zachvatu, tak mi jako nejlepsi investice prijde pochopit tzv. mocenske hry. na to mam tisice dekovnych dopisu, kdyztak muj seminar zde http://lecivehrani.cz/videoseminar/
    nebo ebook zde http://lecivehrani.cz/co-je-lecive-hrani/

    nektere hry uz jde hrat tak od roku, hlavni vek je 2-8 let. ale podstata toho "vzdoru" je, ze dite proste nabylo vedomi a predstavivost. uz nechce byt figurka. strasne zalezi na tom, jak moc v te rodine figurkou byt musi (protoze proste okolnosti). konvencni zpusob je decko jako by zlomit a ono pak funguje, do puberty, kdy se zkusi vzeprit podruhe. nekonvencni zpusob je snazit se decko nezlomit a zachovat u decka pocit, ze jses jeho spojenec nikoliv jeho dozorce. neskutecne narocnejsi nez ten konvencni zpusob. ale imo se vyplati
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    YMLADRIS: tuhle jsem si na tebe vzpomel, protoze mas dost nastudovano - nejake doporuceni na knizku na obdobi batoleciho vzdoru?
    Pardon asi za OT, ale mozna uplne ne, zrovna tohle obdobi, kdy si clovek resi tema moci/bezmoci muze s vseobecnym marasmem ve spolecnosti souviset.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: ok tak pokud ten webinar ("na holcicky plati neco jineho nez na kluky") zkouknes a bude tam mit zdroj jinej nez "je to neurologicky dokazany", tak pak klidne nahod. IMHO takova pausalizace je blbost, protoze povahy lidi jsou proste rozdilne
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: za knihu dik:) asi to pak nahazim vse na nastenku:)

    na "jak mám toho fracka zklidnit", "ona je moc stydlivá" osobni recept mam (btw u mejch je to presne naopak;D), a to neprojikovat si do nich svoje ambice a snazit se vnimat jejich talenty a zajmy a do urcite veku plne saturovat zakladni urovne jejich potreb,
    aby vubec pak sly nejaky dalsi patra pyramidy stavet a nemuselo se behat s kyblama sublimujiciho betonu nekam do zakladu, od kterych najemnik bezne proste plany nema, a tak se tam hodne bloudiva:))

    mozna jsem se nepochopitelne vyjadril:)

    ja nechci delat vyzkum, ale zminuju, co ta pani ma pry v tom svem seminari -
    i pomoci rozdilnych reakci ne nejake podnety vysvetluje, jak a nejspis i za jakych nejvhodnejsich okolnosti formulovat sve
    -ad hoc (prosimte povlikni si co nejdriv postel a jdi spat)
    -takticke (zkus si celej tejden do skoly pripravovat obleceni sam/a/o
    -strategicke (posledni dva roky zakladky, zkusime ten prumer 1,3 udrzet hm, vyplati se to)
    pozadavky vuci divkam a chlapcum.

    tldr na oba plati neco jineho.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: tady ma kdyztak nejakej webinar s ruznejma typama deti, da se z toho videt, jak to bere, jestli ti sedne https://www.teorietypu.cz/kurzy/vychova-na-miru/

    k tomu tvymu dotazu jak se povahy lisi u divek a chlapcu. nejaky cisla k tomu Mikova ma, ja si je nepamatuju. Ja na to neverim, protoze zrovna ja jsem priklad "holcicky co se nechovala jako holcicka". Syna se snazime vychovavat aby 1. rozumel sam sobe a svoji originalni hodnote 2. dokazal uspokojovat svoje potreby 3. byl dovedny ve vztazich. uplne stejne bychom pristupovali i k dceri

    nicmene krize muzstvi tu asi teda je, ve spolecnosti, takze od tohoto klubu ocekavam ze do toho vice nahlednu, prave ve vztahu k tomu budoucimu provazeni syna...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam