• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne




    Jak obstát výzvám 21. století a sublimovat touhu po střetu do uspokojení jiných potřeb

    Pokud o mě nějaký muž má zájem, tak to bývá už většinou docela statečnej exemplář :)

    Vítejte u tématu, které se snad brzo nevyčerpá:)

    Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.

    K založení tohoto klubu mě přivedlo (bohužel nikoliv první) setkání s opačným tématem, toxické maskulinity.
    Toxickou maskulinitu opisně vnímám jako něco, co je mužům někdy okolím, sobě navzájem i sobě samými vštěpováno například pomocí frází "kluci/chlapi/muži nikdy:
    Nebrečej, nevoněj se, netulej se k mámě, neprosej, neuhnou, neprebalujou deti, moc necuchaj ke kytkam a necumej na motyly, nevesej zaclony a nektery prej ani vyprany kalhotky wtf, v Sopranos mafiozove ani nepriznavali, ze lizou zencky, protoze kdyz jo, tak bys to urcite udelal i chlapovi cili ses jasna/y/ej %dosadte si ve vasi komunite oblibeny hanlivy vyraz pro gaye%"
    (davejte klidne do klubu dalsi priklady, co pravi chlapi nikdy nedelaj, rad doplnim a zasmeju se, nejspis uz jsem to delal;))

    Zaroven jsou udajne veci, co prej pravi chlapi vzdycky musej umet.

    Rad bych se ale nejdriv bavil o tom mechanismu NIKDY a zajimal by me vas pohled na soubor takovych zakazu jakozto prispevku k rozvoji chlapce v plnohodnotneho muže:)
    Domnivam se obecne, ze vychova pomoci zakazu neni dobra a minimalne polovina vyse zminenych "nikdy" vede k velke emocni frustraci jedince pripadne jeho okoli a naopak rozvoji cloveka brani.
    A v pripade, ze se takove imperativy jeste opiraji o jeho genderovou/pohlavni/sexualni roli, muze dojit k mylnym zaverum, zbytecne omezujicim jeho schopnost vstupovat do mezilidskych a /nebo partnerskych vztahu a udrzovat je (a pripadne je vcas ukoncit;))

    Nehledam uplakane prevonene muze pritulene k mame, co celou dobu prosej a pak stejne uhnou do posranych plinek a cumej radsi na motyly a uprimne doufam, ze takovy clovek neexistuje ani jeden!:))

    Chci se bavit o muzich, kteri se neboji priznat, ze maji emoce, davaji je okoli najevo, dokazi s nimi pracovat a zaroven v nich zeny neztrati opravneny pocit opory, duvery a spolehlivosti.
    Myslim, ze urcity strach z dojmu slabosstvi a z neho vyplyvajici ztrata vyse zminenych atributu muzstvi v ocich zen, je jeden z hlavnich duvodu, proc takovou vychovu mnozi muzi nakonec akceptuji a nektere vzorce chovani je pro ne i v dospelosti velmi tezke menit.

    Pojdme si o tom povidat z pohledu muzu, z pohledu na muze a i ze vsech jinych, ktere jsou vam vlastni nebo blizke.

    Prosim zadne 18+, pripadne jako spoiler s upozornenim.
    Omlouvam se za prechody do a z diakritiky, opravim. carky v souvetich uvitam, uz je moc neumim:)
    rozbalit záhlaví
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    AMANT: tajný recept opravdových chlapů - hovězí + benzáče

    Jordan Peterson Says Meat Cured His Depression. Now His Daughter Is Charging People To Chat About The “Carnivore Diet.”
    https://www.buzzfeednews.com/.../stephaniemlee/jordan-peterson-daughter-mikhaila-meat-carnivore-diet
    AMANT
    AMANT --- ---
    INK_FLO: :))) to snad rikal onehda Omni prave v narazce na tu lecbu, ze nekde v Litvinove a okoli byl typek, co poskytoval podobnej "detox", naklepkovany hadrovy panenky nechaval pred ambulanci blizkych nemocnic..ergo - nihil novi sub sole!:)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    LAKSHMANA: Jestli ses takhle projevoval mezi feministkama (na jejichž úroveň diskuze sis stěžoval), tak se nedivím, že tě poslali do prdele nebo si tě dali k snídani. Když jsem naťuknul nějaký hlubší/víc ohrožující témata, tak jsi zařadil zpátečku a začal nenápadně couvat, zatím tu předvádíš akorát neurčitě definovaný konspirační strašení kombinovaný s výkřikama do tmy + motivační video od borce, kterej skončil kvůli své závislosti na benzodiazepinech v umělým komatu někde na Sibiři...tlesk tlesk...pokud máš pocit, jak jsi to tu všem natřel, tak jsi ještě větší chlap, než jsme se vůbec odvážili pomyslet :-)

    Compensation (psychology) - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Compensation_(psychology)
    EKG
    EKG --- ---
    INK_FLO: Tyjo, tak to je pan saman! Pry mam uklidnujici hlas, kdyz se mi chce, ale dr. Gabor Maté je uplne jina trida.
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    LAKSHMANA: agent of repressed anger

    Gabor Maté on Jordan Peterson
    https://www.youtube.com/watch?v=qOJ0lUSBI14&t=44s
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    NYA: k Tiserovi aka Cikanovi sem chodival, kdyz sem jeste bydlel v Praze. Realita je takova, ze po treningu prochlastal a nahazel vsechny penize do automatu, nekdy uz prisel navatej. Ale jinak tam je legrace, mel sveraznej smysl pro humor (casto s rasovou tematikou, tezce nekorektni) a nejaky kluky z ty ulice dostal (chodili tam k nemu evidentne lidi co s pikem zkusenosti meli). Taky super misto, kde clovek nepotkal vyholeny pokerovany vlastence.

    YMLADRIS: jo, dobrej film ma tema.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    LAKSHMANA: Já jsem úplně potichu. To je vedlejší efekt Nyxu. To ticho.

    Co že to chceš od Ymladris přesně? Bublinky to nebudou. Rozebereme to.
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    YMLADRIS: Každopádně ať už to myslíš jakkoliv Ymlo, tak pořádnou sodu od tebe bych rozhodně přivítal víc, než to jízlivý ňafání tadyhle od r u siriouse apod.
    EKG
    EKG --- ---
    LAKSHMANA: Ale Mlho!
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    YMLADRIS: Teď ti nerozumim, jaký mužský hnutí?
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Tak a je z něj feministka. A militantní k tomu. Kluci ho serou a vzhlíží k holkám. :)

    Dovedu si představit, jak mu po tom všem je. Musí to ven.

    Get in touch with your feelings, Lakshi, a zkus ještě přidat. Kdybys chtěl brečet, dej tomu volnej průběh. ;) Boxovací pytel máš? Jestli ne, zkus do zdi. Pořádně to naper.
    NYA
    NYA --- ---
    LAKSHMANA: k pozitivní maskulinitě jsme se tady v tom auditku zatím ještě nedostali :)
    teda já jsem zkusila dát půlhodinový video o ochráncích přírody, kde tohle přesně tematizujou (destrukce vs. péče), ale nikdo na to nezareagoval, tak se asi nikdo nepodíval.

    tak nevím. a proč jsi dostal ty mínusky u videa o boxu? nemůžou ti lidi radši napsat, co se jim na tom nelíbí? a viděli to, nebo dali mínusek rovnou z nějaký předpojatosti?

    btw. v česku máme taky takovou boxerskou školu, dělá s klukama skvělou práci

    Flákali se a fetovali, to mně vadilo, říká Tišer. Box učí na Žižkově už 20 let | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/node/5946917
    EKG
    EKG --- ---
    LAKSHMANA: No a nechces s tim treba ... jit jinam?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LAKSHMANA: bud si jistej, ze kdyby v opacnym auditku nejaka zena shazovala muzsky hnuti obdobnym zpusobem jako to delas ty, davala bych ji velkou sodu. ale vuci tobe mi to neprislusi, muzu si tak akorat myslet svoje - kdyz to tak chces mit tak whatever tvuj boj. muzi to ale mozna berou tak, ze, jsa muz, shazujes i je
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    No prostě kluci, člověk tu trochu pohrotí feministky, vy se z to div neposerete, nakonec holky to tady kousnou s přehledem a větší elegancí než vy. Prdel si ze sebe udělat neumíte, box nechápete... Já teda nevim co to je za tu vaší netoxickou maskulinitu.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jinak k te roli nahradniho otce se mi vybavil film Gran Torino, kde vyznavac tradicnich hodnot, rasismu atd pomuze "špíně z vietnamu", je to hezky, i ten zaver, myslim dobrej film k uvaze o pozitivni mužnosti

    Gran Torino - How Guys Talk Scene (1080p)
    https://www.youtube.com/watch?v=74I7Nl1mKig
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    LAKSHMANA: já teda taky boxuju (když zrovna není lockdown) a zdravá maskulinita ze mě přímo tryská
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LAKSHMANA: nechce se mi na to koukat, muzes pls bodove shrnout, jaky faktory teda vidi jako potrebny?
    EKG
    EKG --- ---
    EKG
    EKG --- ---
    LAKSHMANA: Kdyz je cemu. Ty jsi zatim prevazne k placi.
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    Tady je imho něco pořádnýho o boxu a o čem je zdravá maskulinita. Kluci co vyrůstali bez táty a v mizernejch podmínkách, kdy je v životě nikdo za nic nepochválil, a díky boxování a trenérům který jim suplovali tátu se dali do latě. Prof. Peterson si sednul s klukama kolem jejich boxerskýho ringu a popovídali si o tom, co je potřeba aby byl z kluka dobrej chlap.

    Jordan B Peterson on masculinity and the plight of young men | BBC Sounds
    https://www.youtube.com/watch?v=MRjp1-DgMuA&ab_channel=BBCSounds
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam