• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESOLUTŽlučník - žlučové kameny, kolika, léčba, operace, zkušenosti, rady, prevence atd..
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Máte někdo zkušenosti s výtažky z černé ředkve? Narazil jsem na několik výrobců a hlavně na poměrně dost pozitivní recenze. Údajně velmi účinně rozpouští žlučníkové kameny. V knize od MUDr. Zdeňky Marešové (viz. záhlaví) je též jednou z doporučovaných rostlin - jak černá ředkev, tak i bílá a ředkvičky. Saláty i šťávy. Vyzkouším na rozpouštění/ředění mého žlučníkového blátíčka..
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    VERONIKA22: Ajj.. Věřím, ale s tím nechci nic mít..
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    RESOLUT: toto na žlučník funguje snad stejně jako kouzelná hůlka https://www.prozdravi.cz/zdravi/energy-regalen-30-ml.html
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    VERONIKA22: A máš prosím nějaké konkrétní tipy na tinktury, které používáš?
    HANZO
    HANZO --- ---
    CORNELA: tím jsem chtěl říct, že velký kámen je v pohodě protože se do zlucovodu nevejde ;-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    VERONIKA22: Patolog? Nebo Jack Rozparovač? :-D
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    mně když je ouvej tak používám bylinné tinktury přímo na žlučník a do 3 týdnů skáču jako kamzík. Už jsem to takto řešila asi 4x v životě a za doktorem bych vlastně ani nikdy nešla. Většinou chodím na někým alternativním kdo do lidí vidí
    HANZO
    HANZO --- ---
    Mam jeden velký kámen a obcas silné bolesti kolem jater a jinak asi nic. Tak velký kámen prý ničemu nevadí.
    MONROE
    MONROE --- ---
    ZBYNEK: Mela jsem planovanou po utz, kde jsem mela pry kamenolom. Zadny problemy ale. Az po, no.
    Delali obe veci laparo, pod slepakem absces.

    Se slepakem jsem mela x problemu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MONROE: To se dá říct při plánované, ne při akutní operaci... A záleží i na tom, jestli se to dělá klasicky, nebo laparoskopicky
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CUKI: Tak az tam budes zeptej se na tu bolest kolem slepaku! :)
    MONROE
    MONROE --- ---
    CUKI: Musis rict. :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    MONROE: takovej wishlist, aby mi tam pak ještě něco zbylo :-D

    RESOLUT: no ona ani neobjedná všechno strašně bagatelizuje od té doby co zjistila že jsem vegetarián. Když jsem ji řekl že když mě bylo špatně strávil jsem tejden na piškotech a pak jsem si k tomu dusil rejži a tofu a mrkev tak od ní zaznělo že tofu určitě neee, ale když jsem se zeptal proč, tak z ní vypadlo že vlastně neví co je to tofu...
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    CUKI: Hm, to mi připomíná mou situaci před třemi léty u obvoďáka :/ Měl jsem jasné ( z dnešního pohledu) žlučníkové záchvaty, ale nejvíc se to projevovalo bolestí na zádech spíše uprostřed a zároveň vepředu na hrudi naproti. No, tak se to řešilo jako potíže se skoliózou (mám, ale fakt malý úhel). Od té doby jsem dost cvičil na páteř a poslední rok už bez bolestí. Tedy do několika po sobě jdoucích mnohem silnějších záchvatů, kde už jsem musel sám hledat a na dr. se nespoléhat. Po příchodu k tomu samému obvoďákovi s tím, že jsem nejspíš prodělal žlučníkové záchvaty to ani neřešil on, jen sestřička-odběr krve a objednání na ultrazvuk, kde se jakési potíže potvrdily, kameny ne "jen" blátíčko. Nicméně mě to silně omezuje už měsíc v běžném životě .. Tedy, už hledám jiného obvodního..
    MONROE
    MONROE --- ---
    Ja, si pri vydelani zlucniku rekla, ze chci i slepak. :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOM_HOST: To je možná mnou. Já se jen snažil popsat všechny příznaky co by teoreticky mohli mít něco společnýho, třeba to jsou dvě odlišné věci (možná i pravděpodobněji jsou)
    CORNELA: Zkusím se k němu objednat, ty ho znáš nějak víc?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CORNELA: Tak zas takovy strelec nejsem :) on me nevysetril ... jenom jsem mu to rekl a jeho odpoved byla ze to je nejspis slepak a ze takhle muze zlobit ;) coz dava samosebou logiku pac v tech mistech toho zas tolik neni ale proto me zarazi ze to tady nekdo zminuje ve spojitosti se zlucnikem
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Jo tak toho znám, jen jsem nevěděl že dělá tohle a že už není v Hořovicích ale na Františku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam