• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Btw provozujete to nekdo jako např miniPC, pracovní stroj na cesty mezi externími displayi, nebo jinak netradičně?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jsem btw zvědav, co na SD řeknou paní učitelky ve skolce. Jeden den v týdnu tam spinká, tak bych mu ho tam dal po spinkání (to už nemají program). Smí si přinést jednu svoji hračku, tak ta hračka bude Steam Deck. Dost možná mu tu zákazi a nic nebude, ale alespon z toho bude vtipný příběh 😇
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    My 2¢, 512 GB verze:

    Negativa:
    * Neumí se to příčetně zamknout a odemknout (otisk, face).
    * Menu / nastavení občas divný, jde zapnout automatické vypnutí původní hry, pokud zapnu jinou? Mírnější usnutí, když se stahují hry prý nejde a chybí.
    * Display má zbytečně velké okraje a je nekvalitní.

    Pozitiva:
    * Hry běhají překvapivě dobře.
    * 5yo je nadsený, že má mmj Spiderman Remastered na cesty. Případně že s tím může pribehnout, když potřebuje pomoct.

    Úplně pro mě to aktuálně není, na hry teď bohužel nemám čas a na práci na to nemám use case. Ale objednávku jsem si nechal pro děcka a na to je to parádní. Pochopím, že někdo jiný než já, bude chtít něco skladnějšího než třeba laptop a bude z toho nadšený.

    Také jsem zvedavy a těším se na gen2. Hlavně ten unlock pls.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    ZELGARIS: já mám dbrand. Funguje skvěle a vůbec o něm nevím. Navíc takový balení v jakým ti pošlou 2 sklíčka jsem viděl snad jenom u výrobků od Apple :D
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Jake mate ochranne sklo na decku?
    GEE
    GEE --- ---
    LAUNCHER: Jj, proste to nech bezet, jinak nesosas
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mam tu ~ hodinu Steam Deck, omlouvam se, vubec s nim neumim. Mam naskladanou frontu her. Co ted s tim? Prijde mi, ze pokud ho uspim, tak na pozadi nestahuje. To ho musim nechat s odemcenou rozsvicenou obrazovkou, nebo jeste jinak?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Určitě Planescape torment a Divinity original sin 2. No a pokud by sis chtěl dát něco úplně jinýho tak třetí klenot je Disco Elysium. Divinity jsem hrál na Nintendu a hrálo se to skvěle. Tím pádem na Decku to pojede naprosto epesně. Disco Elysium jsem hrál tak nějak na střídačku PC/SD a na Decku se to hrálo skvěle. No a Planescaoe torment hraju teď a taky zcela bezproblémově hratelné. Navíc je to hodně starší hra takže z těch třech asi nejméně graficky náročná.
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nejakej tip na crpg co bude idealne hodny na baterku?:)
    IKARI
    IKARI --- ---
    ja na SD zrovna hraju puvodni Gothic :D a musim rict, ze jak to ma dementni ovladani na PC, tak tady se to ovlada docela snesitelne
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: tak sem to rozchodil ale po par sekundach ve hre mi to napise lost connection a byebye... Dela mi to jak pres wifi domaci tak kdyz se pripojim pres mobil. Co sem tak zkoumal tak nejsem jedinej komu to vypadava, vse co sem zkousel z rad nepomohlo:/ Vypada to ze je nejakej nestabilni wifi chip v decku... Ach jo
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: jak na tohle nekdo prijde.... nechapu:D Jj na gamepad skvely jedna z mala her ktera mi vyhovuje hned od zacatku vic na gamepadu nez klavesnici
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Tak to fachá s nějakym tim fidlením. Ale teda je to pecka pro SD jako dělaná :)

    https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/we0oc7/updated_fall_guys_f2p_epic_version_installation/
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: me ted taky najel jen anticheat a pak nic. vever se v tom zkusim postourat
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Mě ty posrany Fall guys nejdou. Možná to je tím, že je nemám na steamu ale jenom na epicu a instaloval jsem je přes heroic :/
    Všechno mám nastavený tak jako lidi v těchto videích ale stejně se mi to ne zapne.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Noice. Jsem někde v cca šesté minutě toho videa, tam jim končí info co mají na webu. Mrknu na zbytek.
    GREGI
    GREGI --- ---
    NAVARA: ja ten instalal pres desktop mode stahnul na deck, pustil, zvolil easy install a vsechno to udelalo... hodil sem to na internal storage protoze nevim na jakej typ mam kartu naformatovanou... tady navod kdyztak
    The Ultimate Steam Deck Emulation Setup
    https://www.youtube.com/watch?v=ylErPAL2cj0&t=387s
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Já řeším jak ten sw vůbec používat :) Mají na stránkách link na instalátor a pak už jenom screenshoty s apkama v knihovně ve stylu "1. Install 2. Magic happens 3. Play games with icons in Steam library", ale nic jako dokumentaci, howto pro rozběhání,…
    GREGI
    GREGI --- ---
    NAVARA: tak to 2x neres a proste si to stahni na oldgames treba:) jen sem neprisel na to jak pouzit bombu, nevite nekdo kybindy na tu hru nikde sem nenasel... ja to nikdy nehral
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Ok, mám, vyskočil na mne ROM manager :)

    Zrovna ztracené vikingy mám přímo od blizzardů jako .exe instalačku. Mám tedy nastavit wine (proton?) emulátor a pod ním to spouštět?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam