• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    B3DA: dám ti zaň 6000,- Kč
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak na prvni pohled je to zajimava nahrada Steam shader cache a to hlavne diky tomu ze odstranuje jeji nedostatky co odstranuji i jine nastraje. (Predevsim pro eMMC modely)

    Pro SSD modely nastaveni swap muzete udelat rucne :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jenom pro lidi co nejsou na YT ci chteji extra info, jeste jsem to neprosel take.

    Projekt:
    GitHub - CryoByte33/steam-deck-utilities: A utility to improve performance and help manage storage on Steam Deck.
    https://github.com/CryoByte33/steam-deck-utilities

    Explanations:
    steam-deck-utilities/tweak-explanation.md at main · CryoByte33/steam-deck-utilities · GitHub
    https://github.com/CryoByte33/steam-deck-utilities/blob/main/docs/tweak-explanation.md

    Timestamps:
    00:00 - The Hook
    00:25 - Introduction
    01:36 - Performance Results
    02:14 - Installation Tutorial
    03:35 - Update Tutorial
    04:08 - Terminal Mode
    04:35 - GUI Mode - How to Start
    05:14 - Home Tab - Easy Mode
    05:54 - Swap Tab Intro
    06:31 - Memory Explanation
    08:21 - Swap Explanation
    11:33 - Swap Disclaimers
    12:13 - Swap File Resize Tutorial
    13:28 - TRIM Tutorial
    13:55 - Swappiness Explanation
    15:36 - Swappiness Change Tutorial
    15:59 - Memory Tab Intro
    16:24 - Huge Pages Explanation
    17:23 - Huge Pages Tutorial
    17:40 - Shared Memory in THP
    18:11 - Compaction Proactiveness
    18:59 - Huge Page Defragmentation
    19:21 - Page Lock Unfairness
    21:30 - Sync Game Data
    23:12 - Cleanup Game Data
    24:38 - VRAM Explanation
    26:50 - Red Dead 2 Disclaimer
    27:15 - UMA Frame Buffer Size Change Tutorial
    28:02 - Addressing Misinformation
    29:10 - Frequently Asked Questions
    31:22 - Meme Time - Pleasing the YouTube Gods
    31:57 - Shout-outs
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    CryoUtilities 2.0 - MASSIVE Performance Boosts & Space Savings! | Steam Deck
    https://youtu.be/C9EjXYZUqUs
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    FIELDMAN: eMMC
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    B3DA: To už má SSD nebo jen eMMC?
    B3DA
    B3DA --- ---
    budu poustet 64g verzi hranou par hodin. pouzivam to daleko mene, nez jsem predpokladal :D .. nechcete to nekdo?
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MCKIDNEY: Osobně zkušenost nemám, ale na FB si lidi chválej tohohle týpka, tak ho můžeš zkusit prubnout:

    https://www.facebook.com/groups/4069697823151215/user/100001215442787/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Delal jste nekdo upgrade? Ocenil bych pomoct ci doporuceni. Na hry spokojenost a na LUKS potrebuji neco lepsiho nez SD.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JUNGLER: Tak pro referenci pro ostatni:

    Wifi s normalnim power, LCD on a brightness 90%:
    - Download only 9.4W pri 9.2MB/s
    - Download + unpack na eMMC - 8.5W

    Takze u me hodiny (az 4) a vse je limitovano eMMC.
    S vykonnym SSD, by to mohlo ale stoupat rychle nahoru.

    Kolega co tam 930GB by si mohl zkusit zapnout overlay na max level a kouknout taky :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak je doma, Dopravce nechce overeni a nevola na telefon. Takze bacha - pokud pracujete tak radeji objednavat do office.

    Jako vzdy necham chvili zahrat, protoze prisel skoro zmrzly a Valve nedava dissicant do obalu. Takze je tam kondenzovana voda.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MCKIDNEY: Jojo, to samý dockina. Za tejden byla doma, a to v tom byl víkend. Tak to má bejt :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak objednavky porad dobry, 1BD znamka, 1BD GSL a uz to jede z Netherlands :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JUNGLER: To je dobre, lepsi pristup :)
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MCKIDNEY: Tak jestli stále ještě žije, tak je můj kus opravdu na reklamaci. Mě to zhebne tak do pěti minut :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JUNGLER: Tak je to na ceste a poslu ti to.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MCKIDNEY: Jo, tak to dává smysl. Já teda SD původně pořídil taky i na práci, ale upřímně - zatím jsem se nedokopal k přechodu :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DEEFHA: Ja na to koukam jinak, ta kapacita SSD neni u me pro hry. Ja to mam jako hry+zivnost - protoze nechci nosit do korporatu 2 notesy a ipad me nestaci. Takze tam pribude extra sifrovany oddil s cca 140GB. Takze 256/512 je pro me minimum.

    256GB je cenove nerozumne dneska, takze bud 512 nebo 64+Upgrade a proto me zajimalo to sklo. Ten cenovy rozdil neni tak hrozny mezi upgrade a 512GB. Nakonec jsem se rozhodl pro 64GB a upgrade, protoze sklo nema kovovou upravu.

    Jinak na hry SD staci, protoze zapis te tolik netrapi, ale pro cteni je to v pohode.
    SCARF_23
    SCARF_23 --- ---
    btw pokud by se nekdo chtel taky vydat cestou upgradu uloziste, prikladam odkaz na 1tb ssd, kterej jsem v decku vymenil za puvodni 32gb a slape bez problemu :)

    NEW T-BingoGo M.2 2230 SSD 1TB NVMe PCIe 3x4 For Microsoft Surface Pro X Pro 8 | eBay
    https://www.ebay.com/itm/334516414540
    SCARF_23
    SCARF_23 --- ---
    DEEFHA: ja si zas rad zahraju vetsi tituly a vychazel ze zkusenosti s PS4 512gb kde je z meho pohledu toho mista zalostne malo a tuhle chybu uz jsem u decku nechtel opakovat :D SD kartu mam jako zadni vratka kdyby se ukazalo ze i 1tb interniho uloziste je malo :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam