• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    JORDI
    JORDI --- ---
    Ahoj tak oled objednano :), jak je to s steam účtem. Bude se mi to automaticky odhlašovat na stolním PC a opačně. Nebo je možné být online na PC i na SD a je to omezené nějak jinak?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Protoze hry na SD prakticky nezapisuji a home slozka je relativne mala - idealni pripad pro SyncThing.
    Nainstalovat, nastavit v desktop modu jako sluzbu a pak pridat nejake zarizeni doma.

    Protoze je to sluzba a nepotrebuje otevrene porty - tak je to prakticky bez nutnosti resit.
    Asi bych to mohl sepsat jako navod, pokud je zajem. Ocekavam ze vetsina lidi si vystaci se Steam Cloud.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: A ještě 4 Gepardy s vylepšeným dělem aby bylo něco na draky a takový ty hnusný litajici čaroděje.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    NAVARA: člověče plamenomety jsem už dávno všechny odstranil. Teď jsem měl už jenom mobilní pěchotu, ty lepší leopardy, abramsy jsem postupně měnil za destruktory a k tomu jeden radar, 4 houfnice a 4 raketomety.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JUNGLER: Zas to máš v hlavě, tak budeš vědět kdy vyrobit plamenomety, abys jich měl dostatek a včas :)
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Tak už mám za sebou taky reklamaci. Steam deck mi prostě umřel a už nešel zapnout. Chvilku jsem se se supportem domlouval na možných pokusech na oživení a nic nepomohlo. Nakonec jsem teda v pátek ráno EMSkou odeslal cihličku do Říčan, kde mají nějaký překladiště a servis či co. No a včera večer z Holandska odjel novej kousek. Takže docela rychlovka. Jenom jsem kretén zapoměl vyndat SD kartu, takže o tu jsem tím asi přišel. Co není v hlavě, musí být ve šrajtofli no :D.
    Nejvíc mě ale sere to, že jsem měl na interní paměti nainstalovanej Spellcross, kterej jsem hrál poslední asi 3 měsíce a už jsem byl takřka na konci. No a savy jsou v prdeli, protože z mrtvýho zařízení se mi je nepovedlo vyndat. Naštěstí jsem jednou migroval savy do velkýho počítače, takže jsem přišel jenom asi o 7 hodin herního času, který si budu muset zopáknout no.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: asi nějaká Linux-specific chyba 🤔
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: na desktopu jsem to měl OK
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Hraju Half-Life 2 na Decku, konečně dobře optimalizovaná hra, ale trochu mi vadí, že ani 20 let po vydaní nedokázali dobře implementovat fonty pro neanglické jazyky, tím spíše u této asi nejznámější hry, ach jo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Podle tohodle uz by to melo byt opravene. Ale je pravda, ze clovek obcas narazi and hru ci developera co to neopravi.
    Valve poslal vsem SteamDecky daleko pred vydanim a cisla jsou mala.
    Problem je, ze to cloveka nasere v tu chvili :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Člověk objevuje radosti Steam Decku, jakože zdaleka ne všechny hry tam fungují, třeba XCOM: Enemy Unknown ani nenanstartuje, zřejmě problém s něakým Windows-only DRM
    XCOM: Enemy Unknown (200510) · Issue #4061 · ValveSoftware/Proton · GitHub
    https://github.com/ValveSoftware/Proton/issues/4061
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    JORDI:
    MCKIDNEY: vseobecne ze je to minus se to rict da, ale pro steam deck v ramci mnoha videi OLED displayi porovnani s antiglare finishem vs normal tak je rozdil naprosto minimalne ale naopak to prinasi velky bonus kdyz clovek hraje venku. Takze zvazit jestli s tim nekde budes hrat venku stoji za to.
    JORDI
    JORDI --- ---
    Děkuji za info pánové.
    IKARI
    IKARI --- ---
    JORDI: 1tb ma jeste lepsi pouzdro a vyjimatelnym vnitrkem, ktery se mi osobne dost libi ... ale samo asi ten rozdil v cene neobhaji

    jinak 512 gb staci, ale to naleptany sklo na drazsi verzi dost pomaha s odlesky, treba pritelkyne dost ocenila, ze v tom nevidi tak moc svuj oblicej a obavy o tom, ze to kazi barvy jsou rekl bych trochu prehnany ... ale pokud jde o co nejlepsi obraz v temny mistnosti bez kompromisu, tak ta 512 vypada o zanedbatelny, ale viditelny chlup lepe

    me prijdou obhajitelny oba, a sice bych asi bral spis ten drazsi, ale je to spis o tom jestli to clovek chce, neni to nutnost a ty 512 bych rozhodne nelitoval
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JORDI: Display ma kovovy povrch pro odlesky. U OLED je to spis minus. Kapacita za to ani nestoji - 512GB + SD je dost.
    JORDI
    JORDI --- ---
    Mam otázku, je dražší 1tb oled verze něčím hw odlišná od levnější? Abych si pak nevyčítal že sem šetřil. Menší kapacita není problém.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    https://www.protondb.com/app/1088850?device=steamDeck

    Kdyz uz jsem tam byl, pridavam alternativu:
    Game Reviews - Steam Deck HQ
    https://steamdeckhq.com/game-settings/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Odkaz jsem poslal na nastenku.

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PICAZSOO: Nemusis delat nic sloziteho, on to dela SD za tebe. Proste das sidebar(...) a limit FPS na 40 primo ve steam decku.

    0) Pokud se jedna o externi displej, musis do Developer modu a zapnout to. Neni to bez rizika protoze buhvi co tam mas pripojene.

    1) (...) vpravo od displeje.
    2) Baterie, neboli Performance settings
    3) Advanced View pro prvni spusteni
    4) Frame limit slider na 20, 30, 40 ci 60. 20 je pro nejake hry co SteamDeck nedava, ale lepsi prezentace nez nic.
    5) Hra by to mela rozpoznat, ale pokud ne je mozne projit jeste nastaveni ve hre.

    Stary deck se pak prepne na 40Hz a OLED uz ma logiku a vybere podle moznosti. Princip je ale stejny - srovnat monitor a FPS bez nutnosti pridaneho buffer (napriklad vsync).

    Setri baterii, pohyb je plynulejsi, odezva je nizsi a zlepsuje cas renderu (stabilnich 40 je lepsi nez 43 kde CPU nestiha).
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    MCKIDNEY: Ok, tak bych asi poprosil o nějakou nápovědu. Když mluvíš o limitu fps 40, tak myslíš nastavení GotG "Max Refresh Rate" dát na 40, nebo něco pokročilejšího? V nastavení grafiky je ještě dropdown "Refresh Rate", ale tam je jenom možnost 90 hz a nic jinýho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam