• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JORDI: Jenom pokud mas spustenou hru a upozorni te to ne zabijes steam na druhem zarizeni.
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    JORDI: Nebude te to odhlasovat, ja jsem prihlaseny na PC, Steam Decku a Macu zaroven. Je tam omezeni, ze nemuzes na stejnem uctu hrat na vice zarizenich naraz, myslim? Ale to jde obejit offline modem
    JORDI
    JORDI --- ---
    Ahoj tak oled objednano :), jak je to s steam účtem. Bude se mi to automaticky odhlašovat na stolním PC a opačně. Nebo je možné být online na PC i na SD a je to omezené nějak jinak?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Protoze hry na SD prakticky nezapisuji a home slozka je relativne mala - idealni pripad pro SyncThing.
    Nainstalovat, nastavit v desktop modu jako sluzbu a pak pridat nejake zarizeni doma.

    Protoze je to sluzba a nepotrebuje otevrene porty - tak je to prakticky bez nutnosti resit.
    Asi bych to mohl sepsat jako navod, pokud je zajem. Ocekavam ze vetsina lidi si vystaci se Steam Cloud.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: A ještě 4 Gepardy s vylepšeným dělem aby bylo něco na draky a takový ty hnusný litajici čaroděje.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    NAVARA: člověče plamenomety jsem už dávno všechny odstranil. Teď jsem měl už jenom mobilní pěchotu, ty lepší leopardy, abramsy jsem postupně měnil za destruktory a k tomu jeden radar, 4 houfnice a 4 raketomety.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JUNGLER: Zas to máš v hlavě, tak budeš vědět kdy vyrobit plamenomety, abys jich měl dostatek a včas :)
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Tak už mám za sebou taky reklamaci. Steam deck mi prostě umřel a už nešel zapnout. Chvilku jsem se se supportem domlouval na možných pokusech na oživení a nic nepomohlo. Nakonec jsem teda v pátek ráno EMSkou odeslal cihličku do Říčan, kde mají nějaký překladiště a servis či co. No a včera večer z Holandska odjel novej kousek. Takže docela rychlovka. Jenom jsem kretén zapoměl vyndat SD kartu, takže o tu jsem tím asi přišel. Co není v hlavě, musí být ve šrajtofli no :D.
    Nejvíc mě ale sere to, že jsem měl na interní paměti nainstalovanej Spellcross, kterej jsem hrál poslední asi 3 měsíce a už jsem byl takřka na konci. No a savy jsou v prdeli, protože z mrtvýho zařízení se mi je nepovedlo vyndat. Naštěstí jsem jednou migroval savy do velkýho počítače, takže jsem přišel jenom asi o 7 hodin herního času, který si budu muset zopáknout no.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOOMIX: asi nějaká Linux-specific chyba 🤔
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: na desktopu jsem to měl OK
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Hraju Half-Life 2 na Decku, konečně dobře optimalizovaná hra, ale trochu mi vadí, že ani 20 let po vydaní nedokázali dobře implementovat fonty pro neanglické jazyky, tím spíše u této asi nejznámější hry, ach jo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Podle tohodle uz by to melo byt opravene. Ale je pravda, ze clovek obcas narazi and hru ci developera co to neopravi.
    Valve poslal vsem SteamDecky daleko pred vydanim a cisla jsou mala.
    Problem je, ze to cloveka nasere v tu chvili :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Člověk objevuje radosti Steam Decku, jakože zdaleka ne všechny hry tam fungují, třeba XCOM: Enemy Unknown ani nenanstartuje, zřejmě problém s něakým Windows-only DRM
    XCOM: Enemy Unknown (200510) · Issue #4061 · ValveSoftware/Proton · GitHub
    https://github.com/ValveSoftware/Proton/issues/4061
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    JORDI:
    MCKIDNEY: vseobecne ze je to minus se to rict da, ale pro steam deck v ramci mnoha videi OLED displayi porovnani s antiglare finishem vs normal tak je rozdil naprosto minimalne ale naopak to prinasi velky bonus kdyz clovek hraje venku. Takze zvazit jestli s tim nekde budes hrat venku stoji za to.
    JORDI
    JORDI --- ---
    Děkuji za info pánové.
    IKARI
    IKARI --- ---
    JORDI: 1tb ma jeste lepsi pouzdro a vyjimatelnym vnitrkem, ktery se mi osobne dost libi ... ale samo asi ten rozdil v cene neobhaji

    jinak 512 gb staci, ale to naleptany sklo na drazsi verzi dost pomaha s odlesky, treba pritelkyne dost ocenila, ze v tom nevidi tak moc svuj oblicej a obavy o tom, ze to kazi barvy jsou rekl bych trochu prehnany ... ale pokud jde o co nejlepsi obraz v temny mistnosti bez kompromisu, tak ta 512 vypada o zanedbatelny, ale viditelny chlup lepe

    me prijdou obhajitelny oba, a sice bych asi bral spis ten drazsi, ale je to spis o tom jestli to clovek chce, neni to nutnost a ty 512 bych rozhodne nelitoval
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JORDI: Display ma kovovy povrch pro odlesky. U OLED je to spis minus. Kapacita za to ani nestoji - 512GB + SD je dost.
    JORDI
    JORDI --- ---
    Mam otázku, je dražší 1tb oled verze něčím hw odlišná od levnější? Abych si pak nevyčítal že sem šetřil. Menší kapacita není problém.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    https://www.protondb.com/app/1088850?device=steamDeck

    Kdyz uz jsem tam byl, pridavam alternativu:
    Game Reviews - Steam Deck HQ
    https://steamdeckhq.com/game-settings/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Odkaz jsem poslal na nastenku.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam