• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MCKIDNEY: super díky a co velikost textu a FPS? Dá se?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JUNGLER: Jo bez nejakeho uvodu to na Deck nedas. Sepisu to za par dni. Tedka jsem trosku mimo.

    Syncthing je produkt co vezme obsah slozky a porovnava s jinym zarizenim. Zmeny se pak zabali a poslou pres sit tak, aby obe zarizeni mela vsechno.
    Narozdil od Google Drive nepotrebuje mit 1 zarizeni jako hlavni (cloud).
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DARUMA: Ano bezi. Nenasel jsem podstatne problemy co by nebyly na desktopu.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Zkoušel jste někdo Palworld na SD?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MCKIDNEY: Tak jsem koukal na ten syncthing a je to teda pro mě totální španělská vesnice 😂
    BOBES
    BOBES --- ---
    JUNGLER: V tom případě by možná stálo jim napsat i o té SD kartě.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    tak mazec, v pátek ráno jsem odeslal a dneska ve 12 mi přišlo kompletně nový balení. Takže mám navíc pytlík, hadřík a pouzdro zadarmiko :D
    Ten zákaznickej servis by Valve mohlo vyučovat všechny ostatní tech firmy!
    IKARI
    IKARI --- ---
    MCKIDNEY: myslis ten dialog, pri spusteni hry, kde si muzes vybrat jestli ji spustis nebo ne? to by tady asi nefungovalo, respektive kdyby ti to dalo na vyber, jestli chces odhlasit to PC nebo bezici hru vypnout, tak prijdes o neulozeny progress, potazmo, kdyby ti to dalo navyber odhlasit na PC nebo neprobouzet Steam Deck, tak tim efektivne prijdes o pristup k SD, dokud si nevyresis to PC, coz taky neni dobry - a zamykat nejak bezici hru, abys mel pristup ke Steam rozhrani, aniz bys mohl hrat spustenou hru je asi moc prekomplikovany

    ... myslel jsem spis klasickou notifikaci v rohu dole podobnou te, kterou dostanes, kdyz jiny pocitac na siti je dostupny pro streamovani - s nejakym cervenym vykricnikem, aby si clovek uvedomil, ze neco provedel :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    IKARI: No ona ta notifikace tam je, jenom to vypada ze se nespusti pokud process steamu uspis a probudis pozdeji. Efektivne pak vypadas jako pirat a zabije to.
    IKARI
    IKARI --- ---
    MCKIDNEY: to asi ani nestoji za tu namahu ... mozna notifikace na SD ve smyslu, "byl jste odhlasen jinde" by byla fajn, ale pokud to nesestreli aplikaci na tom druhym konci, tak to zas takovy problem neni
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    IKARI: To zni jako bug report. Ja zase narazil na to, ze hry co steam nepotrebuji bezi dal a steam se pouze odhlasi na PC.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JUNGLER: Ano, melo by to bezet na pozadi bez ohledu na mod. Hmm asi to projdu znova a sepisu teda.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MCKIDNEY: A bude to zálohovat ty soubory automaticky při každé změně i když budu v game modu? To by mě hodně zajímalo protože já často hraju starý hry, který steam cloud nemají a dosud jsem to řešil neohrabane tím, že když jsem chtěl jít hrát na druhým zařízení, tak jsem mu uploadoval ručně soubory na ulož.to, na druhém zařízení stáhnul a vložil do složky hry. A obráceně. Byl to vopruz a ve finále jsem hrál jenom na Decku. Kdyby to šlo nějak automatizovat, tak bych byl blahem bez sebe
    IKARI
    IKARI --- ---
    MCKIDNEY: kdyz jsem mel uspany Steam Deck s bezici hrou, pustenou hru na PC a probudil jsem SD, tak me to z PC odhlasilo automaticky ani se to neptalo - teda ani to nebyla hra, delal jsem neco v Substance Painteru, ktery mam koupeny pres Steam, a nekdo doma vzal SD, probudil ho a me to odhlasilo :D bezici software to nastesti nevypne, ale Steam si zacal stezovat ... jeste je otazka jak by se to chovalo, kdybych v tu chvili hral treba multiplayer pres Steam, mozna to nekdy vyzkousim ze zvedavosti
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JORDI: Jenom pokud mas spustenou hru a upozorni te to ne zabijes steam na druhem zarizeni.
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    JORDI: Nebude te to odhlasovat, ja jsem prihlaseny na PC, Steam Decku a Macu zaroven. Je tam omezeni, ze nemuzes na stejnem uctu hrat na vice zarizenich naraz, myslim? Ale to jde obejit offline modem
    JORDI
    JORDI --- ---
    Ahoj tak oled objednano :), jak je to s steam účtem. Bude se mi to automaticky odhlašovat na stolním PC a opačně. Nebo je možné být online na PC i na SD a je to omezené nějak jinak?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Protoze hry na SD prakticky nezapisuji a home slozka je relativne mala - idealni pripad pro SyncThing.
    Nainstalovat, nastavit v desktop modu jako sluzbu a pak pridat nejake zarizeni doma.

    Protoze je to sluzba a nepotrebuje otevrene porty - tak je to prakticky bez nutnosti resit.
    Asi bych to mohl sepsat jako navod, pokud je zajem. Ocekavam ze vetsina lidi si vystaci se Steam Cloud.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: A ještě 4 Gepardy s vylepšeným dělem aby bylo něco na draky a takový ty hnusný litajici čaroděje.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    NAVARA: člověče plamenomety jsem už dávno všechny odstranil. Teď jsem měl už jenom mobilní pěchotu, ty lepší leopardy, abramsy jsem postupně měnil za destruktory a k tomu jeden radar, 4 houfnice a 4 raketomety.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam