• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIGRENeapol / Napoli / Nàpule
    LUIGI99
    LUIGI99 --- ---
    Napoli Violenta - Opening Credits
    https://youtu.be/daEgoxwFGxk
    N_I
    N_I --- ---
    JUNIORGOTHAJ: hahaha..su toj..diky
    JUNIORGOTHAJ
    JUNIORGOTHAJ --- ---
    N_I: Teple mléko s natrhanym pecivem, nic slozityho, snidanova záležitost..
    N_I
    N_I --- ---
    N_I: ve filmu je zminka o zuppa di latte, varil jste nekdo? pripadne diky za recept v cestine diky...
    N_I
    N_I --- ---
    Paolo Sorrentino: Všichni mají pravdu. Mafie, drogy a Neapol v četbě z novely oscarového režiséra | Vltava
    https://vltava.rozhlas.cz/paolo-sorrentino-vsichni-maji-pravdu-mafie-drogy-a-neapol-v-cetbe-z-novely-8350727
    N_I
    N_I --- ---
    BLUNTY
    BLUNTY --- ---
    Nečinná sopka Solfatara di Pozzuoli s bublajícím bahnem a Pompei, kde si zahráli a natočili v roce 1971 video Pink Floyd
    Pink Floyd : Live at Pompeii (1972) (60')
    https://www.youtube.com/watch?v=dwgirj9ECFA
    BLUNTY
    BLUNTY --- ---
    Pozzuoli italské město v aglomeraci Neapole. Trajektem se dostanete na ostrov Ischia

    PATKAODCHLEBA
    PATKAODCHLEBA --- ---
    GUERILLA: Jak jsem již psal níže , vše co se týče neapolského typu pizzy zatím vychytávám . ( evidentně se tě můj příspěvek s fotkou pizzy a nadpisem kousek Neapole doma hodně dotkl ) , to nebyl záměr .
    Jako hnidopich a honič ega si zareagoval ty hned v prvním komentáři a pokračuješ zdatně dál .
    Rád se s pokorou přiučím od nějakého mistra , ale to ty nejspíš nebudeš , nebo se pletu ?
    Jen tak mimochodem , do těsta na neapolskou pizzu olej nepatří . Nebo zas napíšeš , že jsi nic takového nepsal ?
    GUERILLA
    GUERILLA --- ---
    PATKAODCHLEBA: Promni si očka, nic takového jsem nepsal.

    O problematice víš očividně, i přes Tvé údajné kvantitativní zkušenosti, úplnou tužku, ale to bys musel mít nejdříve trochu pokory, aby ses někam posunul. Byť na stánkách AVPN, kam ses nejspíše v zápalu boje progůglil, píší 1-2cm, je ještě potřeba zohlednit fakt, že to jsou Taliáni, nebo-li celkem salámisti a dělaj dost chyb. V oficiálních regulích AVPN pro získání certifikátu uvádějí 1-2cm okraj před pečením ;) Ale ono by se to dalo vydedukovat i logickou úvahou a měřidlem, pokud jsi prost představy, kolik 1-2cm vlastně jsou.

    Příště važ slova, než něco označíš neapolskou pizzou, protože to je totálně iluzorní blábol a honění si ega. Ostatně záměnou jednoho písmene v Tvém avataru by se také ledacos vysvětlilo :)

    Howgh
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    ARRAKIS: díky za upozornění, hledala jsem pod cz názvem. :-)
    ARRAKIS
    ARRAKIS --- ---
    LUSINDA: klub zamereny na italii tu je.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KOC256: Klub zaměřenej na Itálii tu není....to je škoda. Nemůže se to tu aspoň názvem trošku rozšířit? My byli jen v Saturnii a Pitiglianu....cestuju spíš jen tam kde není moc turistů (myšleno těch mimoitalských) a zatím se daří
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUSINDA:
    Jsem tu, protože mě Itálie baví a zajímalo mě co se tu bude probírat. recepty jsem úplně nečekal...

    Ale konkrétně v Neapoli jsem nebyl.

    Loni jsem ale navštívil:
    - Bologna
    - Pisa
    - Florencie
    - Řím
    - "Vatikán"
    - "San Maríno"
    - Catánie mi kvůli povodním nevyšla...

    A rámcově, všude chleba o dvou kůrkách s drobnými místními specifiky.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    LUSINDA: Jsem totiž hrozný srábek...na parkovišti u Verony si mě spletli se sociální pracovnicí....tak se trochu bojím. :-D (ve 2 ráno opuštěná benzínka, seděla jsem jen v autě a čekala na manžela)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KOC256: Super :-) nějak tak jsem to tušila. Byl jsi (když je to v auditku Neapol) v Neapoli? Zajímali by mě fotky, dojmy atd.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUSINDA:
    Mě přijde, že takto koncipované články mající jediný cíl a tím je nahonit čtenost.

    Mě třeba cestování baví. Letos jsem již stihl navštívit tři státy, pokud nepočítám Polko (letiště) a Českou republiku (kde bydlím). A každé místo má své pro a proti. Loni jsem byl třeba v Moldavsku a jeho části Podněstří, kde jsem údajně měl minimálně 3x přijít o život, jak to tam je nebezpečné :-)... V Evropě jsem navštívil téměr každou autonomní oblast (naschvál nepíšu stát)...

    Nevím tedy co chceš slyšet. Jsou místa, kde je to lepší a jsou místa kde to je horší. Stejně jako u nás...
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    BRUKEV: docela mě tvůj příspěvek nabudil, v Neapoli jsem nebyla. https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/videt-neapol-a-zemrit-na-choleru-a-strach.A090709_141558_igsvet_fdv .....myslíte, že se to za těch 10 let změnilo?
    PATKAODCHLEBA
    PATKAODCHLEBA --- ---
    GUERILLA: Neberu to jako hejt , jen jsem reagoval na tvé konstatování , že pec neumí dostatečnou teplotu na neapolskou pizzu .

    Pár tisíc placek už jsem upekl , jak v elektrice , v plynovce i na dřevě . Tvrdit , že mouka a doba zraní nemá vliv , je dost mimo . Stejně tak jako zmíněné okraje . 1-2 cm podle AVPN . Díky pa
    GUERILLA
    GUERILLA --- ---
    PATKAODCHLEBA: Tebou zmíněné okraje jsou spíše římského typu ;) Neapol je živější a více hydratované těsto, pro Neapol jsou typické právě velké okraje, doba pečení 60-90 sec kolem 500°C, přičemž je důležitý i biscuit (spodek), který naakumuluje teplo a po uložení placky neztrácí výrazně teplotu - i tak v profi peci padá v desítkách °C. Hra teploty spodku a vršku má vliv na propečení a naběhnutí těsta.

    O mouce (jaký poměr typů, jaká značka), poměru droždí či raději bigu, jaký olej, kolik soli, jakou teplotu surovin, jak dlouho zpracovávat a jaká teplota pro zrání, délka zrání, sledování atmosférického tlaku… moc polemizovat smysl nemá, je to hodně zkoušení, ladění a i o všímavosti, praxi a hoodně placek :)

    Jestli jsem se Tě dotkl, že Ti “hejtuju” Tvou radost, pardón.

    Díky, Tobě taky ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam