• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAMAHLProkremelská propaganda, dezinformace a manipulace
    XARGH
    XARGH --- ---
    CDR: #kecy
    co mi to jen pripomina...
    ...provokacne oslavnou pisnicku od Letova (sovetskej punker) a spol:

    "Фантом," группа "Коммунизм." "Phantom," by the band "Communism." 1989
    Znovu kráčím po cizí zemi.
    Mám zapnutou helmu, když jdu.
    Můj fantom je rychlý jako jestřáb.
    Na obloze modré a jasné
    s řevem nabira výšku

    Vidím červenou čáru na obloze
    To je MiG-17 na jeho ocase
    Vidím Richarda a Boba
    Vidím Richarda a Boba, jak jdou vstříc rakvi
    Můj Phantom ztrácí výšku

    No, doma na mě čeká moje žena
    Možná je teď s někým jiným
    Bojujeme ve Vietnamu
    S sikmookým dobytkem
    Tady nevyhrajeme.

    Plazím se po spálené zemi
    Je škoda, aby mladí umírali
    Matky se budou modlit
    Budou tlouct hlavou o zem
    Budou nuceni znovu bojovat.

    U výslechu jsem byl jediný, kdo se ptal:
    "Kdo byl ten pilot, co mě sestřelil?"
    A odpověď jsem dostal od toho chlápka s očima,
    který vedl výslech:
    "Sestřelil vás náš pilot Li Si-sing."

    Lžeš, ty šikmooké prase.
    V přilbě jsem slyšel jasně:
    "Ty jsi Petr, ty mi kryješ záda,
    JA Ivan, Fantom."
    Sestřelilo mě sovětské eso Ivan.

    Někde daleko v mém rodném Texasu
    Tam žije moje matka a otec
    Můj Fantom jako mrtvé zvíře
    Na zemi, rozbitý
    Už s ním nikdy nepoletím

    "Фантом," группа "Коммунизм." "Phantom," by the band "Communism." 1989
    https://www.youtube.com/watch?v=mA7rFSnke7Q
    CDR
    CDR --- ---
    asi předevčírem, trochu nakalený, nemohl jsme usnout a tak jsem zas "brousil" po temných zákoutích českého webu a přišel zlatý hřeb.
    Securitymagazin, který se ze štvavé kremelské hlásné trouby poměrně úspěšně neutralizoval, dokonce natolik, že mizí články "kmenového"autora inženýra Duchcoslava, který nenávidí EU, green deal, 156 pohlaví, přičmoudlý a Bruselský neomarxizmus. Už jsem ho tu tuším zmiňoval.
    A ejhle! Ecce! :3
    Starýho psa novým kouskům nenaučíš.
    Nejsem vojenský znalec, ale lehký základní přehled mám.
    A zde svítily red flags snad v každé druhé větě.
    Trochu jsem vrtěl hlavou a bavil se. Jak jsem zmínil základní přehled, z něho čerpám, že Rusové NEMAJÍ žádné wunderwaffen, ovšem autor článku si myslel naprostý opak.
    Vyděšený italský pilot v bezbranném letounu F35 vydaném napospas ruské su30 s pokročilým systémem elektronického boje Chibiny.
    Ruský pilot si s protivníkovým letadlem za 100 milionů dolarů hrál jak kočka s myší!
    ***
    Nezdálo se mi to, ale díky pokročilé hodině jsem šel spát, vše se mi vykouřilo z hlavy a až teď, před chvílí, jsem na to narazil znovu, ale už zasazené do širšího kontextu.
    Kontextu kremelské propagandy a jejích chapadel :3
    Chibiny, LOL.

    „Ruský stíhač si hrál s F⁠-3⁠5, až její pilot plakal.“ Propagandě Kremlu vyprané přes dva weby pomohl i český poslanec
    https://denikn.cz/1174177/rusky-stihac-si-hral-s-f-35-az-jeji-pilot-plakal-propagande-kremlu-vyprane-pres-dva-weby-pomohl-i-cesky-poslanec
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    Galeotti tentokrat o okultismu v Rusku a kolem Putina .)

    In Moscow's Shadows | Listen to Podcasts On Demand Free | TuneIn
    https://tunein.com/podcasts/News--Politics-Podcasts/In-Moscows-Shadows-p1319358/?topicId=295311629
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    ruska kyberpropaganda plynule navazala na dezinformacni prumysl, ktery ruske tajne sluzby provozuji uz od pocatku SSSR. Velmi zajimavy je zivotni pribeh puvodem ceskeho agenta Otto Katze, ktery uz pred II.sv.v. organizoval dezinfo kampane po cele Evrope a v Hollywoodu ziskaval na stranu "levice" ruzne rezisery apod...
    https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Katz vysla o nem i zajimava knizka od Jonathama Milese
    Jinak co se tyce vyuziti internetu, imho se to zacalo lamat v dobe hnuti Ne Zakladnam (cca 2006-2007), u jehoz vedeni sice byly prokazany i fyzicke kontakty s rusackou ambasadou, ale zaroven zacali siroce vyuzivat sireni dezinformaci po netu...
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    Podle me rusaci rozjeli svoji neuveritelne uspesnou cyber war jeste nez vznikl Seznam. Vynalezavost se jim neda uprit.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KEB: jiste, ze melo. Rusko svou kyberaktivitu u nas ve velkym rozjelo po krymu a od te doby nohu z plynu nedalo. Podryvani duvery v system je zaklad rozkladu spolecnosti :)

    Ale to jedou po celym svete, nejsme naka vyjimka.
    KEB
    KEB --- ---
    AVATAR: říkám si, jestli už tehdy mělo v těchto dezinfo kampaních prsty Rusko nebo ne
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    souhlas, nic to nemeni na tom ze do infografiky dat 14x vetsi umrtnost v sve nez v cr je u protidesinformacniho webu velky kiks
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Aneb prezentace dezinfo sceny, ze to ve svedsku slo bez opatreni (a covid je jen nastroj na ovladnuti lidi), je lez.

    Navic meli proockovanost nad 80%, coz je ta magicka hranice, od kdy ma (dle doktoru) byt ockovani ucinne. To se u nas nepovedlo :)

    To, ze lockdown funguje bezvadne, kdyz je zaveden vcas, dokazala nase prvni vlna, kdy jsme vir v cr v podstate eradikovali. Skoda, ze nezijem na jiny planete, nez zbytek sveta :D
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KAJJAK: https://www.lidovky.cz/svet/strasny-rok-pro-svedsko-pandemii-jsme-vubec-nezvladli-nase-strategie-byla-chybna-priznal-svedsky-kr.A201217_153347_ln_zahranici_lijk

    Duvodu, proc konecna cisla byla ve svedsku jina je vicero, ale hlavni rozdil je imo v demografii.

    Ze nezavedli tvrdy lockdown neznamena, ze nezavedli tunu jinych opatreni (coz zavedli), ktera byla platne po celou dobu covidu. Meli zakazane hromadne akce, po prvni vlne zavedli distancni vyuku a dalsi distancni doporuceni. Narozdil od cechcu ta doporuceni poslouchali, misto aby cela hospoda pila z jednoho brcka a poradali koncerty a divadlo druhej den po lockdownu, protoze s lockdownem prece covid skoncil.

    Proste maji inteligentnejsi obyvatelstvo i vladu. Ta nase zavadela lockdowny s dvoutydennim spozdenim na peaku vlny a tudiz naprosto spatne. Dalsi picoviny radsi nezminovat, vysledek je bohuzel zjevnej.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    samozrejme zpetnym pohledem se to keca, ale mezi priklady v infografice bych to nedaval
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    AVATAR: ze svedsko bez lockdownu dopadlo ppctem umrti lip nez cr
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KAJJAK: dezinformatori meli pravdu v cem, simte?
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    ELHO_CID: *přestože pravda byla
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    KAJJAK: tohle je neštěstí Covidu, protože spousta oficiálních informací, vypouštěnýcb ministerstvem zdravotnictví, byly úplně stejně mimo jako ti dezinformátoři. Celá komunikace se táhla formou "my nejlíp víme jak to je a ostatní jsou dezinformátoři" a to z obou stran, protože pravda byla ta, že výzkum zatím probíhá a nevíme s jistotou skoro nic. A to nebyl hlas, který by ty sebejisté magory na obou stranách barikády přebil.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    to svedsko totiz nakonec dopadlo podle te mapky lepe nez CR = desinformatori meli vyjimecne pravdu
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    ELHO_CID:

    no ja osobne kopu taky na tve strane, tedy proti desinformacim, proto by bylo fajn jim to nahlasit at si to opravi, jinak to je trochu kontraproduktivni...
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    KAJJAK: https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_Europe?wprov=sfla1
    Tu grafiku dělal člověk. Prostě udělal chybu. Nic víc v tom není třeba hledat.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    ELHO_CID:

    vsechny v sedem poli maji byt pravda aby sedely s popisem nahore
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    KAJJAK: ne, proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam