• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 22.9. Světový den bez aut,Světový den nosorožců, Den hobitů a Světový den řek*
    Pečete pie na den pí? Jak velké těsnění vystavit na den prasklých těsnění? O mezinárodním dnu balbutiků koktat nebo nekoktat? A jak správně oslavit den suchého zipu?



    KT37 (9.9. - 15.9.)

    9.9. Mezinárodní den sudoku,Evropský den recyklace baterií, Den horníků, Den vídeňského řízku a Den testerů
    10.9. Mezinárodní den makeupu,Mezinárodní den děsivého robotického koně od Boston dynamics a Světový den prevence sebevražd
    11.9. Žádné zprávy, dobré zprávy
    12.9. Mezinárodní den spolupráce jih-jih, Den videoher a Mezinárodní den programátorů*
    13.9. Mezinárodní den čokolády, Den ticha
    14.9. Den omalovánek
    15.9. Mezinárodní den demokracie a Celosvětový úklidový den


    KT38 (16.9. - 22.9.)
    ¨
    16.9. Mezinárodní den ochrany ozónové vrstvy a Den sbírání kamenů
    17.9. Mezinárodní den country, Den zaměstnanců v IT*
    18.9. Světový den monitoringu vody a Světový den bambusu
    19.9. Mluv jak pirát a Mezinárodní den poslouchání *
    20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    22.9. Světový den bez aut,Světový den nosorožců, Den hobitů a Světový den řek*


    KT39 (23.9. - 29.9.)

    23.9. Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den znakových jazyků a Den bisexuality
    24.9. Světový den goril, Den zdravého žlučníku
    25.9. Světový den lékárníků
    26.9. Světový den antikoncepce, Evropský den jazyků, Mezinárodní den za úplné odstranění jaderných zbraní
    27.9. Světový den cestovního ruchu (Světový den turismu)
    28.9. Světový den boje proti vzteklině a Mezinárodní den boje za bezpečný potrat
    29.9. Světový den srdce

    * plovoucí



    Seznam svátků na wiki


    Další weby:

    Days Of The Year
    https://www.daysoftheyear.com/
    World Holidays and Observances
    http://www.holidays-and-observances.com/
    https://nationaltoday.com/
    naughty holidays to remember
    rozbalit záhlaví
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: tak pokud to zůstane u boje preventivního, tak to jo! ten aktivní kurativní je trochu víc otrava a poněkud delší karanténa :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TRISSIE: Ale, proc ne? Umyji si dukladne ruce!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: tak hlavně abys nemusel slavit i dneska!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnesek, dnesek mi kurva sere. Na chudach chodit neumim a hubu uz jsem si na nich rozbil vickrat, takze zkouset to znova nemusim. Ale Vezmi kvetinu na vylet, to bylo nosny tema, to mohlo byt fajn a kreativni... Akorat vcera dopoledne volal chlapik, co jsem s nim travil vikend, ze lezi doma s horeckou a pozitivnim testem v ruce. Takze me vypakovali z prace na HO a vylet jsem mel tak akorat na druhej konec pozemku. Fuck. Tak si teda dam panaka, ale tu pravou radost mi to nedela.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    2% lidi s kazdym okem jinym timto prejeme hezky den.
    A hlavne nezapomente na KISS.

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    [GRANTORINO @ Zjištění]

    K cemuz PM dosel i text:

    "Dnes je Mezinárodní den Kebabu! A jak jinak ho oslavit než kebabem 😄 "Kabáb, kabábí" persky znamená "pečený na ohni" a může to být maso, ryby i zelenina a je to jeden z nejstarobylejších způsobů přípravy jídel.

    امروز روز جهانی کباب است!

    Today is International Kebab Day! And how else to celebrate it than with a kebab 😄 "Kabab, kababi" in Persian means "roasted on fire" and it can be meat, fish or vegetables and it is one of the most ancient ways of preparing food."
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    XBAHNO: ja mel na mysli spis fotky ze stylovych oslav, ze treba nejaka chytra horakyne hodi ISM, no nic :P

    tak aspon decentni pripominka :)

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    HRAFNAIN: 1.84mSv/rok, to je tak level Příbram, proti Jáchymovu docela málo. Na dovolenou úplně v pohodě. Já bych sem chtěl spíš dát tohle: NELLAS:
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    dneska nikdo neslavi? :D

    Bikini po šedesáti letech: radiace pořád zvýšená | Týden.cz
    https://www.tyden.cz/rubriky/veda/planeta-zeme/bikini-po-sedesati-letech-radiace-porad-zvysena_386519.html
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PROUTECKA: aha, tak to byl moucnak, měřítko mate. Ty jsou dobrý, jíme je doma, no běžně ne, ale občas ano. Zoophobas vypadá stejně, ale je 3x větší a na můj vkus moc chininu.
    Kozí zmrzlina taky zajímavý nápad, obecně proč se vlastně omezovat na tuk z krávy? Fakt dobrá inspirace!
    PROUTECKA
    PROUTECKA --- ---
    XBAHNO: Byli pražený a fakt dobrý. Byly jen jako posypka a dobre to spolu fungovalo. Jinak za me top espresso s pomerancem. To me skvele probudilo. Jo a kozí kefírová byla taky fantasticka

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PROUTECKA: wow. Zmrzlina posypaná zoophobakama mě nedojme a myslím, že moucnaci jsou lepší, ale inspirace je na těch cedulích hromada. Díky moc!
    PROUTECKA
    PROUTECKA --- ---
    XBAHNO: Mela jsem skoro vsechny. Nejhorsi za me syreckova. V kombinaci s koprovou me to dost nicilo (ta koprova byla skvela)

    EKG
    EKG --- ---
    Eeeeee, coze se to dneska slavi?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TRISSIE: Mimochodem okurkovou a avokadovou jsem dělal. Okurka nic moc, avokádo ušlo, ale je to tuk s tukem.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    BALAENA: To jsem čekal a už to přišlo.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TRISSIE: Nivu jsem dělal, z těch slaných asi "nejpřístupnější veřejnosti". S hruškou si to dovedu představit. Sardinky... Spíš bych dal ančovičky a brandy. Zatím favorit, díky.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TILIO: surströmming :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO:
    Love or Hate: 14 Crazy Ice Cream Flavors Around the World
    https://www.plumdeluxe.com/unique-ice-cream-flavors?

    Sardinky s brandy! :-)
    Ale hruska s modrym syrem by mohla byt opravdu dobra.
    TILIO
    TILIO --- ---
    XBAHNO: Haggis. Jednoznacne. :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: Rakytnikovou delam, pac rakytniky mame a zpracovavame. Ananasovou - to mi neprijde nijak podivny. Bezovou jsem jak ochutnal jinde, tak delal - ta domaci lepsi, protoze jsem ji jel z kvetu a ne z plodu, ty nejsou tak vyrazny(a koralka je z nich jeste lepsi nez zmrzlina). Makova je skvela, s povidly i bez a to uz mam taky za sebou(ne jednou a ne naposled).
    Pravda je, ze ty slany prichute jsou dost podivny. Ta hovezi chutnala jak extra silna svickova, az jsem si rikal ze by to misto tradicni oplatky chtelo servirovat na knedliku a s brusinkama. A hodne divna byla ta tvaruzkova(s jarni cibulkou) - obvykle si po lzicce zmrzliny nereknu, ze bych to splachnul pivem, ale tady to byla prvni myslenka. Zatim jsem v tyhle kategorii nenasel nejakyho favorita, ale ja to nevzdavam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam