• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    Pečete pie na den pí? Jak velké těsnění vystavit na den prasklých těsnění? O mezinárodním dnu balbutiků koktat nebo nekoktat? A jak správně oslavit den suchého zipu?



    KT37 (9.9. - 15.9.)

    9.9. Mezinárodní den sudoku,Evropský den recyklace baterií, Den horníků, Den vídeňského řízku a Den testerů
    10.9. Mezinárodní den makeupu,Mezinárodní den děsivého robotického koně od Boston dynamics a Světový den prevence sebevražd
    11.9. Žádné zprávy, dobré zprávy
    12.9. Mezinárodní den spolupráce jih-jih, Den videoher a Mezinárodní den programátorů*
    13.9. Mezinárodní den čokolády, Den ticha
    14.9. Den omalovánek
    15.9. Mezinárodní den demokracie a Celosvětový úklidový den


    KT38 (16.9. - 22.9.)
    ¨
    16.9. Mezinárodní den ochrany ozónové vrstvy a Den sbírání kamenů
    17.9. Mezinárodní den country, Den zaměstnanců v IT*
    18.9. Světový den monitoringu vody a Světový den bambusu
    19.9. Mluv jak pirát a Mezinárodní den poslouchání *
    20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    22.9. Světový den bez aut,Světový den nosorožců, Den hobitů a Světový den řek*


    KT39 (23.9. - 29.9.)

    23.9. Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den znakových jazyků a Den bisexuality
    24.9. Světový den goril, Den zdravého žlučníku
    25.9. Světový den lékárníků
    26.9. Světový den antikoncepce, Evropský den jazyků, Mezinárodní den za úplné odstranění jaderných zbraní
    27.9. Světový den cestovního ruchu (Světový den turismu)
    28.9. Světový den boje proti vzteklině a Mezinárodní den boje za bezpečný potrat
    29.9. Světový den srdce

    * plovoucí



    Seznam svátků na wiki


    Další weby:

    Days Of The Year
    https://www.daysoftheyear.com/
    World Holidays and Observances
    http://www.holidays-and-observances.com/
    https://nationaltoday.com/
    naughty holidays to remember
    rozbalit záhlaví
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    XBAHNO: jenze to topili v majoneze
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes máme Světový den barmanů a Den tatarské omáčky. Dry martini? Pina colada? Nebo porce hranolek a: "Na vlastní oči jsem viděl, jak to v tý sračce topí!"? Nebo obojí? To zas bude v alejích nablito...


    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Video od off-nyx kolegyně:

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    taky je dneska National chili day!
    NATIONAL CHILI DAY - February 23, 2023 - National Today
    https://nationaltoday.com/national-chili-day/

    to je daleko lepší obrázek než růžový legíny :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Maxová nenosí kalhotky! ♥ Obecná škola | By Filmové hlášky
    https://www.facebook.com/100079714632192/videos/maxov%C3%A1-nenos%C3%AD-kalhotky-obecn%C3%A1-%C5%A1kola/149827888927773/
    To mi přijde k tématu.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    23.2. Světový den jógy, Den růžové

    Očekávám záplavu fotek v růžových legínach a krkolomných polohách - kdo bude první?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jeste neco k mezinarodnimu dni materskeho jazyka:
    Díky bangladéšským aktivistům a jejich odhodlání během Hnutí za bengálský jazyk byl v listopadu 1999 Generální konferencí Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlášen Mezinárodní den mateřského jazyka s odkazem: „Jazyky jsou nejmocnějšími nástroji ochrany a rozvíjení našeho hmotného i nehmotného dědictví. Všechny kroky na podporu šíření mateřských jazyků budou sloužit nejen k podpoře jazykové rozmanitosti a vícejazyčného vzdělávání, ale také k rozvoji plnějšího povědomí o jazykových a kulturních tradicích po celém světě a k inspirování solidarity založené na porozumění, toleranci a dialogu.

    Prislo mailem v praci.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    21.2. Mezinárodní den mateřského jazyka, Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu a Mezinárodní den boje proti kolonialismu

    Tak co? Bojovat proti kolonialismu je těžký, Gibraltaru se z pod krutovlády Velké Británie bůhvíproč nechce. Průvodce dělám tak maximálně návštěvám na našem pozemku, to taky není úplně ke slavení. Tak snad něco málo prznění k té naší mateřštině:

    Brzy - jazyk - nazývat se - letiště Václava Havla

    Drzý jazyk - brzy Ruzyně

    Stále mě udivuje, jak čárka dovede změnit význam celé věty. Tak například: "Nejvíce mě na ní fascinovala její inteligence." versus "Nejvíce mě na ní fascinovala její čárka"

    FRENNET
    FRENNET --- ---
    XBAHNO: kamos, co ma taky v unoru narozky razi heslo: "malymi neuspechy se prece nenecham odradit!"
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    FRENNET:KURE: Den piti vina... Co se narozenin v suchem unoru tyce, plne te chapu. Mam je totiz taky. Hnus. Ja to vidim na takovy mensi zazrak - vsude je unor, jenom tady, kolem me, najednou brezen. Chcete ho tam, vedle Pluta?
    KURE
    KURE --- ---
    FRENNET: můžeš se v tom víně vykoupat :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Zitra, 18.2., ma byt den vina a ma se slavit suchy unor, v unoru mam narozeniny....citim se diskriminovana!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnešek, tedy Den kapusty, je vysloveně rasistický svátek preferující jednu varietu nad jinými, a proto by vůbec neměl být slaven. Brassica oleracea si zaslouží být obdivována ve své celkové rozmanitosti. Dáme si malý historický exkuz:
    cca 3300 př. n. l. - ze změti různých Brassica se ve východním středomoří objevuje první divoká Brassica oleracea
    6. stol. př. n. l. - preferencí kytek s většími listy římané šlechtí kadeřavou kapustu
    1. stol. př. n. l. - preferencí kytek s kompaktními listy římané šlechtí kapustu. Ve stejné době se na území dnešního Německa objevuje kedluben.
    15. stol. n. l. - preferencí kytek s bohatými květenstvím na Sicílii šlechtí předchůdce květáku a brokolice. K rozdělení dojde o cca sto let později.
    18. stol. n. l. - Belgičanům přijde jedna hlávka málo a šlechtí růžičkovou kapustu. Ve stejné době pěstují mimořádně vysokou formu na ostrove Jersey - na výrobu hůlek.
    Čím vším nás rod Brassica ješte překvapí v budoucnu, to lze jen odhadovat.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Darovat mimozemšťanům knihu by mohlo být dostatečně důstojné.
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    Ha, včera jsem věnoval ImpactHubu tašku knížek, to jsem to uspěchal!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Světový den rádia, Mezinárodní den kondomů a Mezinárodní den přirozenosti. Rozhodl jsem se k této příležitosti vypsat radioamatérský diplom: Kdo si v tento den rádiovým spojením (jeden QSL) domluví využití kondomu (druhý QSL) obdrží diplom. Speciální nálepka za nepoužití jakéhokoliv líčení ani jednou zúčastněnou stranou!(čestné prohlášení)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    OMNIHASH: Pokud se nemylim, jsou i proti single-playeru, coz to v teto terminologii dela jeste vice matouci.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XBAHNO: na mě nekoukej, to si musíš vyříkat s křesťanama, taky nechápu, co maj proti kvalitnímu fiku v multiplayeru.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    OMNIHASH: Já nevim, nejsou orgie spíš zdraví prospěšná tělesná aktivita? To bych mezi neřesti úplně neřadil.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Neodolal jsem a začínám slavit Světový den luštěnin již v práci.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam