• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOJA: Ja prave menil mmj proto abych nemusel vest tym. Jednak vedeni tymu byl jedinej moznej postup "vejs" a druhak sem tam tak nejak zbyl jako nejvic senior a.. me furt bavi resit problemy s nulama a jednickama, resit problemy s lidma je radove vetsi vopruz. Tak doufam ze mezi 40 a duchodem neni ten management v IT povinnost.
    KOJA
    KOJA --- ---
    KOC256: Sorry, nechci pozorovat jak vykolejis celou diskuzi tim, ze se budes s kazdym hadat. Mas pristup na 7 dni read-only. Mezitim si stejne vsichni uvedomi, ze hadat se na internetech je mrhani casem a pak snad budeme vsichni v klidu.

    Prosim ostatni aby tuhle linku diskuze rovnez opustili.

    Diky.
    KOJA
    KOJA --- ---
    DAVIDOWITCH: Ja to poslednich 10 let "resil" tim, ze hledam zajimavou praci, v rozumnem kolektivu a za vyplatu ze ktere vyziju. Posledni roky ale pomalu konverguju k "realpolitice", ze 2 ze 3 kriterii taky nejsou uplne spatny a aspon at je to zajimavy. Paralelne s praci si ale po vecerech dle casovych moznosti a dostupne energie hraju s hrackama ktery jsou pro me natolik zajimavy, ze se k nim jinak nedostanu.
    V budoucnosti nejspis zkusim vest tym, coz bych bral predevsim jako velkou zkusennost a je otazka kolik z vyse uvedenych kriterii to splni.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOC256: možná by prostě bylo lepší nepastovat hovadiny, ať už z koncernu nebo ne
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOJA:
    proč to je Offtopic?

    "krize středního programování" -> navazuje na téma v původním klubu, kde kolem tohoto věku začnou programátoři pochyboval o tom zda se jejich profesní vývoj směřuje tam kam má a zda na trhu budou po dalších 30 let zajímavým artiklem.

    Tedy se jedná o klasický případ "krize středního věku" a krom profesního směrování často stačí si vylepšit ten čas odpočinku, kde tedy mi má rada, i když trochu odfláknutá, nepřijde hodně offtopic. Nebo proč myslíš že jo?
    KOJA
    KOJA --- ---
    Jsme tady viditelne mlady kolektiv plny vasni a emoci a tak se pojdme domluvit jak se tady budeme chovat.

    KOC256: Offtopic zacal tu [KOC256 @ Programovani 40+]
    To, ze nebyl prijat zrovna vrele bych ja sam nechapal tak, ze je potreba to jeste dale rozmazavat.
    SATAI
    SATAI --- ---
    I use Arch, btw.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOC256: Ja jenom, ze linkovat clanek, kjde se hned na zacatku rekne, ze jeho napdpis je blbost...
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOC256: Tohle sireni bullshitu je taky neco, co se patri k zivotu po 40?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOC256: Co výfuk.. ale těch 2.9 na stovku!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVIDOWITCH:
    Ještě větší :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SATAI: Nehledě na to že dělat řidičák na motorku bude minimálně stejná buzerace jako byla na auto
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOC256: a ty ostatní dvě věci je trapná nebezpečná nuda s velkou uhlíkovou stopou
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SATAI: Tak milenku muzes vynechat. To je pravda ze je narocne…
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOC256: to zní jako moc práce...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVIDOWITCH:
    - sporťák
    - motorka
    - milenka
    - …
    :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    A jak se taková krize středního programování řeší? Já si ke čtyřicátinám dal změnu zaměstnání, aby byla přeci jen nová sada výzev.. akorát teď musím přesvědčovat celou novou sadu lidí o spoustě věcí který jsme měli 10 jako osvědčenou praxi a mám pocit že sem na to možná už starej.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MLEKAR_STEIN:
    To je klasický problém pohledu na svět rozdílných pozic. Pak každá izolovaná informace může být desinterpretována…
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    DELVIT: a ti pod nimi jsou mananošové
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MLEKAR_STEIN: haha, požírači many :D to nezmám. To co popisuješ je trochu jiný případ, kdy se virtuální termíny vytvoří pravděpodobně na základně nějakého KPI a zákazníkovi je to vlastně jedno. Problém tady je ta mezivrstva lidí, kteří nejsou schopni konzultovat reálné termíny. Tam je lepší okamžitě skončit.

    Mě osobně vadí tyhle pseutermíny, když se ví naprosto jistě, že to nelze stihnout, všichni to vědí i včetně zákazníka. A všichni si hrajou, že to přeci stihneme nic se neděje. A když přijde termín, aj aj jaktože jste to nestihli, to nebudou bonusy atd. atd.

    Naštěstí jsem to zažil i jinak, kdy jsem zažil projekt, naplánovaný na 2 roky s pár set lidmi a kupodivu vyšel +/- týden, protože bylo kvalitní plánovaná i řízení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam