• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    IXTREMIST:
    Ja pred lety delal pro pro jednu nemeckou firmy mezi jejiz klienty patrila nechvalne znama UBS. Resilo se testovani jejich SW systemu, takze clovek tam neco poslal, pak mel SW sondu nekam dovnitr tech systemu a tam se dival, jestli je tam to co tam ma byt.

    Clovek co delal s UBS na tom testovani mi popisoval jak to zhruba vypada pro ten core business. Stovky (tisice) amd64 serveru s Windowsama a .NETem co resili SOAP rozhrani pro ruzne klienty (byla doba, kdy byl SOAP cool). Tyhle servery ale jen krmili desitky (stovky) neuveritelne drahejch Sun/Fujitsu serveru (takovych tech veci s Niagarou vevnitr, pamatujete tu eru?) pres CORBA rozhrani (byla doba pred SOAPem, kdy byla cool CORBA :-). No tyhle Suny jen krmili jeden IBM mainframe kterej jedinej delal neco uzitecneho.

    Co na tom byla pravda nevim, ja sam jsem u toho nebyl. Ale historka je to dobra a asi i uveritelna.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    GARFIELD: Sak jasně, jen u tvrdyho backendu mě to prostě pobavilo. Házejte kamenem!
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    IXTREMIST: Spousta casti spousty bank bezi na .NETu a Windows.
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SULTHAN: Představil jsem si banku kde backend běží na Windows serverech.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    IXTREMIST: Co na tom vidíš vtipného?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: tvl, backend banky v .net? :-)))))))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: má to i frontend, ale hlavní je backend. Jako Indy jsme zkoušeli taky, ale to byla tragédie největší, 30 stránkové CV "expert ve všem" a pak nebyl schopný poskládat jednoduchý patterny natož join v sql :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: takže frontend.. hm tam nepomůžu. Zaujali mě ti Pákistánci, u nás jsou to zase Indové.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: pro centrální nebo velký banky, .net
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Jakej soft děláte a v čem?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: jj, programátory
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Soft?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: finance, ale ne banka, spíš fintech
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Jaky odvetvi presne?
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Cca rok zpět jsem viděl IT startup se sídlem v Maledivách. Ale chtěli jenom full-remote... takže nezájem. Jedno z mála míst, kde bych to bral obráceně :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    IXTREMIST: vetsinovy HO je samozrejmost, ani full remote neni problem. A presto sezenem tak leda pakistance nebo azerbajdzance s nadupanym CV, zato bez schopnosti. Takovy lidi jsou casto i zadarmo drahy ...
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    NAVARA: jj, Covid posunul práci z domu neuvěřitelně dopředu I firmy, které odmitaly nějaké Ho teď jedou 50/50
    docela by mě zajímalo, kam se to posune s ohledem na extrémní náklady pronájmu kanclu (rozuměj budova pro 1k lidi)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Lidi si holt začali více vážit svého vlastního času a nechtějí pálit 2-3 hodiny omezeného času života denně přípravou a na cestách do/z práce (a grátis k tomu), tuplem když to není třeba, jen pro modré oči svých šéfů. A i těm, kteří si předtím neuvědomovali jak moc času to je, to ukázaly černé na bílém pandemické omezení.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CERMI_FOX: Spousta firem má problém např. s homeoffice. Už několikrát se mě snažil přetáhnout Broadcom nebo Atos, za dvojnásobek peněz co beru. Ale nemají homeoffice, takže smolíček....
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QWWERTY: ja s tebou naprosto souhlasim, ale vzhledem k tomu, ze nejsme schopny najit dobry lidi, abychom mohli jet nejvice na 100% je scifi, tak najit jeste vic lidi uz je dvojity scifi.
    Leda byste tu nekdo mel jiny hiring trik nez zahazet lidi nesmyslem penez :-) (disclaimer, aby to nekdo nepochopil spatne - delam si srandu :) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam