• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GREATDRAKE: Ano, tohle také považuju za opravdu zajímavý způsob pohovoru a taky člověk pozná jak ten člověk uvažuje a má radost, že se ho konečně také někdo zeptá na jeho kód.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    SATAI: ad technický test - zažil jsem pár dobrých testů - např.: tady máš kód, máš na to týden, oprav ho/udělej lépe, pak to probereme.

    popř. z herní branže: tady je starší verze enginu co už je opensource, funkční varianta torza hry, napůl hotovej level, dodělej ho. Napiš jak dlouho to bude trvat. pak nám osvětlíš co a proč a jak jsi dělal

    DELVIT: Jo, vztah k práci, vztah k týmu, vztah k problémům. "Pověz mi o nějakém fakt dobrém, zajímavém kusu kódu cos vesměs sám udělal, proč to fungovalo, na cos tam hrdý" - to nese hezké výsledky
    SATAI
    SATAI --- ---
    GREATDRAKE: snažíme se spíš, aby mluvili o sobě ("co se vám v poslední době povedlo nebo nepovedlo?"), ale zjistili jsme, že prostě nějakou tvrdou technickou část potřebujeme. Jednou jsme vynechali a katastrofa.
    Nedáváme kódovat, dáváme udělat "code review". (Plus tři vcelku základní otázky z Javy pro úvodní kalibraci očekávání.)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GREATDRAKE: Pohovory co jsem vedl jako technický garant jsem většinou zadal to co chtěli HR a pak jsem se s tím člověk normálně pobavil, jak reaguje a jaký má přehled. Většinou to mělo pro mě daleko větší váhu, než ten test.

    CERMI_FOX: Já jsem se setkal s 3 nebo 4 programátorkama a za mě to bylo hodně dobré. Jedna šla i pře mnoha lety rovnou do MS.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    DELVIT: Drtivá většina pohovorů je blbě. Zejména to, když nutíš lidi programovat pod stresem akademické úlohy - což je přesný opak toho co pak po nich budeš chtít.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DELVIT: na pozici analytiček nebo testerek jo, na pozici programátorek to bylo většinou slabší, napadaná mě jen velmi málo dobrých
    SATAI
    SATAI --- ---
    DELVIT: tak snad umí alespoň Bohemian Rhapsody...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MARASAN: To bych čekal že kreje: Pokud pracuji sám na sebe a nemám nějakého majoritního dodavatele práce, pak asi hlasujte sami o sobě :-)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SATAI: zajímavé je, že mé zkušenosti s holkami v IT jsou převážně skvělé. Takže pokud jste se mohli kouknout na práci tak určitě neprohloupíte. Každý neumí pohovory.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KOC256: Chybí mě tam probíhají vyjednávání
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: chybi tam treba "jsem majitel" nebo je to jen pro zamestnance? Ja odpoved nenasel (majitel nejsem).
    KOC256
    KOC256 --- ---

    Aktuální zaměstnavatel je zaměstnavatel protože


    Instrukce:
    Je to nástřel, klidně připomínkujte a můžeme doladit…

    Pokud pracuji sám na sebe a nemám nějakého majoritního dodavatele práce, pak asi hlasujte sami o sobě :-). Zkusme to…

    54 hlasy od 54 respondentů

    KOLCON
    KOLCON --- ---
    KOC256: Ještě doplň čekám se objeví jiná vhodná pozice
    SATAI
    SATAI --- ---
    CERMI_FOX: u nás je pro většinu fabriky stop stav protože fúze.

    My měli jednu pozici dovolenou, viděli jsme snad všechny volné programátory v Praze nebo Rumunsku...
    Nakonec jsme snad dnes našli programátorku. Interní kandidátka z likvidované pozice v jiném oddělení. Podle pohovoru bychom možná váhali (byla dost nervózní), ale výhoda interních kandidátů je v tom, že může kouknout do gitu... A to bylo dost přesvědčivé.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    jaká je teď situace na trhu? Berou rozumný firmy lidi, nebo opatrně vyčkávají? V současné práci to začínám považovat za ztracený čas, fajn kolektiv není všechno. Navíc to nemá šanci na zlepšení, lidi, co pohovoruju, jsou fakt zlo, dobrýho vývojáře jsme letos našli jen jednoho ...
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    “ (b) Managers and Supervisors
    (1) Demand written orders.
    (2) “Misunderstand” orders. Ask endless questions or engage in long correspondence about such orders. Quibble over them when you can.

    (6) In making work assignments, always sign out the unimportant jobs first. See that the important jobs are assigned to inefficient workers of poor machines.
    (7) Insist on perfect work in relatively unimportant products; send back for refinishing those which have the least flaw. Approve other defective parts whose flaws are not visible to the naked eye.
    (8) Make mistakes in routing so that parts and materials will be sent to the wrong place in the plant.
    (9) When training new workers, give incomplete or misleading instructions.
    (10) To lower morale and with it, production, be pleasant to inefficient workers; give them undeserved promotions. Discriminate against efficient workers; complain unjustly about their work.
    (11) Hold conferences when there is more critical work to be done.
    (12) Multiply paper work in plausible ways.
    Start duplicate files.
    (13) Multiply the procedures and clearances involved in issuing instructions, pay checks, and so on. See that three people have to approve everything where one would do.
    (14) Apply all regulations to the last letter.“
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    SATAI:

    The Project Gutenberg eBook of Simple Sabotage Field Manual, by Office of Strategic Services
    https://www.gutenberg.org/cache/epub/26184/pg26184-images.html

    To je dokonale. U nekterych kolegu zacinam mit podezreni, jestli je nevyslaly na tajnou sabotaz konkurencni firmy a nedaly jim tuhle prirucku k nastudovani :D
    SATAI
    SATAI --- ---
    SATAI: (polní manuál pro sabotáže na okupovaných územích 1944)
    SATAI
    SATAI --- ---
    Dělám to nerad, ale minulý týden jsem se ptal, zda byl požadovaný postup testovaný a dnes, zda vadí, že není na seznamu schváleném bezpečností...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam