• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    JINX
    JINX --- ---
    KOC256: Nějak mi došlo ze nejsem nesmrtelný a velký barák s bazénem je mi k ničemu protože si to do hrobu nevemu…
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    Pro me je prijem nad 80k totalni scifi.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    Behem pul roku v covidu jsem se rozhod spojit prijemne s uzitecnym a zil za 23k mesicne. Najem jsem platil 10k.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GOSHEWAN: pražské mzdy nedosahuji ani zdaleka (Hradec Králové), ale že bych jakkoliv strádal mi nepřijde. Za bydlení dám cca čtvrtinu a zbytek zůstává. Když chcem s manželkou do restaurace, tak jdem, nemusím řešit jestli koupím máslo za 49Kč nebo za 65kč atd.

    Ale čím roste mzda, tím člověk i víc utrácí za kraviny, jak už tady psalo přede mnou.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Mno takze to shrneme takhle :



    :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Hele když už jsme u těch platů a pohovorů, nechcete mi někdo dělat team leada?

    Python Team Leader - FTMO®
    https://ftmo.com/en/careers/python-team-leader/

    Firma chudá není, máme kancl na Národce (quadrio) s nepovinnou docházkou, lidi odsud neutíkaj.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    EMBI, DAVIDOWITCH: k tomu co tu zaznelo bych doplnil 2 kategorie:
    1. ze je to do jiste miry i iluze
    tyhle predrazeny kramy casto predstavuji statusovy symboly, takze lidi jsou ochotny se zadluzit na nekolik let, jenom aby meli nejnovejsi hovadinu
    zjevne to funguje, viz protoze efekt "kde na to sakra berou?" se dostavil i tady a to i pres to, ze vetsina lidi v IT bere vic
    zbytecne drahy auto mi zas prijde jako podnikatelska klasika - vykazat jako investici/kapitalovy naklady, osekat dane na minimum, splacet prubezne X let

    2.
    i tak jsou urcite lidi, kteri si to muzou dovolit a ted se proste venuji konickum ... napr. vsichni kdo prodali BTC, kdyz byl pres 40-60 k$ a ted si za pulku nakoupili stejny mnozstvi zpatky a druha pulka jim zbyla na zabavu/investice. stejne tak ti co chytli NFT boom jsou vysmaty jak leco :))
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SUCHRE:
    Připomněl jsi mi kamaráda (programátora) co má cca 10 let starou šustku a chodí v ní jak do práce, tak na hory. Její problém je ten, že je nefunkční, nevzhledná (byl to asi reklamní předmět) a hlavně se v ní zapařuje. Z toho důvodu i celkem páchne, jak šuska, tak i on.

    Bohužel je to takový "styl" mnoha (zejména) programátorů, co některou část dnešního kolektivního bytí úplně vypustili...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JINX:
    A jaký je cíl to dělat?
    - do X let být nezávislý na výplatě ?
    - důchod ?
    - jen pocit, že se ti plní konto ?
    - šetříš na barák/auto ?
    - ... ?
    KOC256
    KOC256 --- ---

    Je lepší peníze propít a nebo utratit za oblečení?


    Instrukce:
    Představte si každý nějakou částku, která vám přijde přiměřená jak na propití, tak na útratu za oblečení... Aby tu někdo neuvažovat třeba o tom, jak propít 100 000 když se to "dá" za oblečení utratit celkem snadno :-)

    32 hlasy od 32 respondentů

    EMBI
    EMBI --- ---
    GOSHEWAN: ja mam tenhle pocit vzdy, kdyz prijedu do servisu s autem. Tak tak smutne okukuju ty Porsche / AMG GT apod... Taky si rikam, kde na to ty lidi berou.
    JINX
    JINX --- ---
    Pokud by to někomu udělalo radost tak já se třeba snažím poslední dobou hodně maximalizovat příjmy a minimalizovat výdaje. Takových 120k měsíčně a capsule hotel jaký mají v Tokyo je můj cíl :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    k těm penězům, v jiných oborech to je opravdu o tom aby lidí měli dost peněz na základní potřeby, typu bydlení, rodina nějaká zahraniční dovolená. to se nás obzvlášť když žijeme tady netýká.. (plat v tomhle oboru vs životní náklady mi přijde že je tu nejlepší na světě)

    ale na všech úrovních jsou lidi, pro které jsou peníze (nebo status) cílem sám o sobě, ne prostředkem ktery umožní naplňování praktických potřeb. chodí do restaurace, ale chtějí chodit do luxusní restaurace. mají byt, ale chtějí barák. mají oktávku, ale přeji si BMW. mají Rolex, ale připadají si chudí, protože nemají Henry Graves Complication..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    k těm nabídkám práce, holt taková je realita, že ten proces má k dokonalosti dost daleko.

    začíná to tím že hiring manažeři nevědí co chtějí - nejlíp všechno, že mají nereálný budget od svého vedení..

    agentury nemají technologické znalosti, fungují masově (takže si profil na LinkedIn neprectou, prostě ospamuji všechny výsledky vyhledávání)
    HLIDKA
    HLIDKA --- ---
    GOSHEWAN: Ono dost záleží, kolik lidí z toho platů žije, že jo. Po tom, co zaplatím klavír, lezeckou stěnu, balet, rovnátka, tábory, výlet k moři a lyžování, taky nemám na iphone, hodinky nebo auto.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JARDABEREZA: no nevím z popisu mě spíše vychází, že mají málo, protože s jídlem roste chuť.

    VYHULENY_UFO: To je asi něco špatně, ne?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    zakladni pravidlo platu je, ze at je jakkoliv velky, nikdy nestaci.

    //nicmene pak prichazeji paradoxy, ze pujcuju kamosovi, ktery ma 2-3x vyssi plat nez ja.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Me dva centy - utracet za blbosti je potreba, ale utracet na ukor dulezitejsich veci je hrich ;-)
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    DELVIT: To je jedna možnost. Další je, že mají 5 nezafixovaných hypoték na různé byty, které jim platí nájemníci a zkouší najet na pasivní příjem.

    Jinak třeba v mém případě, jsem si mohl koupit grafiku RTX 3090 ve kterýkolik okamžik hned, ale v mém případě to nepotřebuji na práci a vím, že to jsou neefektivně využité peníze... takže jsem čekal dva roky a koupil to za třetinu ceny :-D
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Lidi s novejma hrackama a novym oblecenim do toho cpou uplne vsechno, je to jen otazka hodnotovyho zebricku. Lepsi penize propit nez utratit za obleceni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam