• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CERMI_FOX: "připájel jsem to opačně" mi s ESP ani nepripominej - stravil jsem asi 4 mesice debugovanim, proc mi pada pripojeni k wifi
    podezrival jsem malo RAM (jsem liny, takze pouzivam uPy), vymyslel optimalizace, prochazel kod, cumel do toho osciloskopem, zkousel jiny desky, prenastavit AP, flashnouty jiny image/build, ...

    az pak jsem si vsiml, takove nenapadne esptool zpravy: "WARNING: Detected crystal freq 41.01MHz is quite different to normalized freq 40MHz. Unsupported crystal in use?"
    jestli je spatna frekvence, tak to asi nebude kodem... a zjistil jsem, ze jsem pripojil k signalu +5V pull-up, ackoliv to pouziva 3.3V logiku, coz zjevne nejak divne rozhodilo vnitrni oscilator, takze obcas to fungovalo a obcas ne
    a vubec nebastlim pres 10 let, abych vedel, ze na takovouhle naprosto zakladni chybu si mam davat pozor
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    JORGES: jasně, hobby programování je dobrý oddych pro večery, kdy prší nebo je jinak hnusně a vlastně není moc co dělat než na PC nebo si číst. Ale zatímco v práci řeším fintech a "byznys", tak doma je to spíš o arduinu/esp - takže víc jak programování je to o tom hw "proč ten šváb nědělá, co má, chtěl bych debugger pro tranzistory" nebo "jejda, připájel jsem to opačně".
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    JORGES: Špatně. Není čas ani energie ani chuť. Prostě nemám c hodinové okno, kdy bych se mohl do toho nerušeně ponořit a patlat to po 20 minutách nemá význam...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JORGES: spatne ... mam doma 100+1 vec, kterou bych na PC potreboval udelat, vcetne kritickych ala dokonfiguruj network storage a automaticky backup job, abych neprisel o vsechno, az mi zdechne disk v ntb
    uz se do toho dokopavam nekolik mesicu a porad jsem to nedotahl do konce, ackoliv dilci casti uz jsou funkcni
    proste po prichodu domu neni vubec vule s tim cokoliv delat

    nejvetsi chyba co jsem naposledy udelal bylo, ze jsem ex-kolegovi slibil postavit nejaky IoT
    vyrobil jsem prvni verzi, bo protoze mi to prislo jako zajimavy proof of concept
    a pak jsem udelal tu chybu, ze jsem slibil verzi 2 na zaklade feedbacku z PoC
    uz se s tim placam 3 roky, kazdy vyreseny problem odhali nejaky dalsi a uz me naprosto presla chut to dotahnout do konce
    JORGES
    JORGES --- ---
    Vážení a milí, otázka ... praktikujete hobby programování a pokud ano, jak to balancujete s prací? Já jsem se k profi programování dostal právě přes hobby, problém, co mě trápí ale je, že už nemůžu po práci počítače leckdy ani vidět, resp. mám vyflákané baterky (nápady by byly, energie ne).
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    KOLCON: Ergo jsou velmi snadno nahraditelni.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    DEFILA: nadávání nanpožírace maňy je asi věčné.
    je oprávněné? :)
    KOJA
    KOJA --- ---
    JANFROG: Za refaktoring bych vdek vyjadreny podekovanim nebo nejakyma paleckama, srdickama a kdecim co nejsou penize asi dostal.

    Za fycury se daji dostat i ty penize ale rozhodne ne bez propagace te prace, trochy polizikareni a budto stesti na zadani nebo umeni odhadnout za co ty penize pujdou a delani toho namisto zadaneho.
    ETKAR
    ETKAR --- ---
    JINX: analytik, product owners a teď navíc fušuju do managementu.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DRUDRIGER2: Ja zas opravuji / udrzuji oblibenou bothy.. Ted rikal kamarad, ze do logu nekdo napsal jak je skvele ze nekdo udelal novou kozu. V praci me nekdo za refaktoring nebo novou featuru takhle nikdo nepochvali :-)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    DEFILA: vcelarim mam sad trochu brambor. ve volnem casu se ucim golang...
    se mi libi za na to ze mi je 40+ tak sem stale ulitlej...
    tento rok byl super, prodaval sem med osttanim v praci.... byla to sranda, nebot je to vlastne urciti zpusob jak si prividelat.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LARS_GUNNER: Sales jen optimalizuje to, za co mají bonusy a málokdy vidí dál než za aktuální kvartál.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    Sales je velky problem. Pokud se tihle nenauci zakladni pokore a trose umerne ziskuchtovosti, tak je tahle doba smete. Davat nekomu 80% produktivity zacne lidi jednoduse srat.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    QWWERTY: Spice must flow
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    Pořád relevantní... (taky mám sad s jabkama)

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DEEFHA: je to docela vtipny ... non-IT lidi se hrnou do IT, protoze penize a mezitim spousta IT lidi hleda cestu ven
    znamy si takhle nechal zredukovat uvazek na castecny a ve zbytku tydne jezdi delat arboristiku a muj kolega si nedavno dodelal skolu na rybnikarstvi :))
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    JINX: Počítá se včelař? :-D Bývalý kolega s celým slavným IT před lety praštil, odtěhoval se na venkov, kde pěstuje včely a chová koně (případně naopak). Přijde mi celkem spokojenej.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    JINX: jop, programátor, pak sysadmin/devops/sre, a teď už mnoho let na manezrskych pozicích, na které se tu otevrene nadává :)
    JINX
    JINX --- ---
    DEEFHA: Rozumím, myslel jsem spíše trochu jiné pozice jako analytik, data analytik, data inženýr atd…
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    naklady na samotny hyperurgentni fix: 5000
    naklady uctovane zakaznikovi: 200000
    odmena programatorovi za prescas: 0

    true story :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam