• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    VOY
    VOY --- ---
    SPIKE411: Ze cteni o tomhle pripadu jde fakt mraz po zadech.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    JANFROG: Tématicky na mě na YT teď vyskočilo tohle:

    History's Worst Software Error
    https://youtu.be/Ap0orGCiou8


    Therac-25 - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Therac-25
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VOY: Uff, Uncle Bob, mam husinu jen vidim to jmeno :-)
    VOY
    VOY --- ---
    ETKAR: Wow, to jsem myslel, ze je jen halucinace Uncle Boba, nikdy v zivote sem snad nepracoval nekde kde by Fitnesse nejak figurovala. To je vazne realny framework? :-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SULTHAN: není to utopie, spíš umělý cíl
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SULTHAN: Když něco slíbím, tak to nedám zadarmo :⁠-⁠D
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    DEEFHA: 100% je nedosažitelná utopie. A ještě by mě teda zajímalo, jestli je to line coverage nebo condition coverage? :)

    Já mám teda nejraděší týmy, co jedou na nějakou 75% coverage, TDD apod. ale přitom používají nějaký weakly typed language.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Mate oblast XY pokrytou testama?
    Mame.
    Jak dopadly testy pred releasem?
    Ok bez pripominek.
    Jak to, ze to teda v novy verzi nefunguje?
    Jak nefunguje?
    ... (popis symptomu, co je tam spatne a jak to ma bejt dobre) ...
    Hmm .... zaloz bug.
    A muzete mi nekdo vysvetlit, jak to mohlo projit testama, kdyz to nikdy fungovat nemuze?
    ...

    Tolik k deklarovany coverage a vysledkum testovani.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    DEEFHA: Není 100% overkill? Resp definuj 100%
    ETKAR
    ETKAR --- ---
    U nás jde také pouze o prachy, ale každou business feature máme pokrytou automatickymu testy ve Fitnesse.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    To chce motivaci. Já jsem v týmu slíbil, že když budeme mít stoprocentní coverage (nejde o nic rozsáhlýho ani komplikovanýho, takže to IMHO je dosažitelný), tak koupím pro všechny dort jako kráva. No, aktuálně máme 95 %, takže asi ještě chvíli budeme bez dortu :⁠-⁠) Ale leze to nahoru, leze.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: No...coverage radeji ani nevytahuju. Uz jen CI a testovani jsem musel prosadit na silu ("If you want me on this project, we're having CI. Period." :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    JANFROG: i kdyby to bylo smyšlený.. my teď redukovali coverage protože stejně není dost velká a testy běží pomalu.. neuprotestoval sem to (naše kritičnost je absolutní nula, ale omg)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Ais muzes, ale neni to "moje" historka, je to historka co jsem slysel od kamarada, takze to bude takove to "kamarad kamarada znameho rikal, ze ..." :-)
    A jak vsichni vime, s kazdym hopem dojde ke zkresleni informace.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JARDABEREZA: když se dělá cukr z řepy, tak je odpadu taky dost, ale spotřebuje se všechno. Vylouhované řízky se použijí jako krmivo nebo se spálí v bioplynce, odpadní kaly se v kalolisech lisují do takových kvádrů a používají se jako hnojivo na pole. Když má řepa nízkou digesci (kolik % cukru obsahuje, ideálně 16-18%), tak se pošle do lihovaru.

    Řepný cukrovar | Stream
    https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/cukr-1-repny-cukrovar-236092
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    TOOMIX: Tuhle zimu jsem se na Zélandu se bavil s australským programátorem, který dělá pro cukrovar. Říkal, že z toho mají docela dost odpadu. A vymysleli, že ten odpad můžou pálit a vyrábět z něj elektřinu. Prý pak dělali nějaké infračervené sensory na sledování a vyhodnocování kvality. Nebyla to řepa, ale cukrová třina. Nakonec to nějak vyladili, že nejen pokryjí svojí vlastní spotřebu na elektřinu a vaření, ale ještě to prodávají do elektrické sítě. Ale aby to dobře fungovalo, že se ze vstupní třtiny stane palivo, je třeba to moc nepřerušovat, kvůli roztápění kotlů a sušení.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    JANFROG: Můžu si tuhle historku půjčit? Na FB bych to dal jako "jeden můj cvičící měl tuhle historku"
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    kdyz vas tak ctu, tak mame docela pohodu
    obcas clovek sice u UMTS sundal ustrednu, protoze behem upgrade selhal HW, takze se nikdo v obsluhovane oblasti nedovolal nikam vcetne emergency, ale to ze nekdo nekde nekoho zastreli nebo po urazu vykrvaci na ulici, protoze se nedovolal zachrance, se k ops technikum nikdy nedostane

    takze opravime co muzem, udela se RCA k outage, zaplati se smluvni pokuta telekomunikacnimu uradu ze vypadek emergency a zivot jde dal
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    pekny, moje posledni story je, ze jsme na stredu vysypali par uzivatelu z ADirectory kvuli testu, ve ctvrtek je tam vratili a v patek to polovine nebezi. zformuluji mail, staci ho preposlat podpore a prijde mi odpoved mailem, ze to kolega necha v pondeli proverit. moc hodnej kluk..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FLEGMA: jo indové, jeden náš zákazník chtěl povolit port na switchi pro novou váhu do výroby a to nemohou lokalní IT, takže se ind připojil, nastavil a odstřelil celou síť ve fabrice - výroba, SAP, SCADA, prostě úplně všechno. Stáli snad půl dne, než to někdo opravil, naštěstí dělají trvanlivé věci, tak se toho moc neposralo, ale i tak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam