• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Ještě proton VPN má prý 60% dolů. Ale ta sleva je dobrá jenom pokud víte, že to chcete na rok a víc :-D https://protonvpn.com/blackfriday?ref=bf_23_vpn_new-banner
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    SATAI: Macrium má jejich zálohovací software ve slevě. Je to dobrý soft pro Windows. Používám ho každý den a už jsem s ním párkrát obnovil celý disk do posledního bajtu. :-D Sleva je skutečná (za starší verzi 7 jsem platil €62) https://www.macrium.com/black-friday
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    COMATORY: v CZ jsem to nenašel, takže jsem kupoval myslím přes amazon a ještě jsem na to čekal asi 20 dní.
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    DELVIT: da se to nekde koupit v CZ?

    Prave sem si poridil Kensington Expert Mouse Trackball a sem z toho zklamany. Prijde mi ze ta kvalita zpracovani je nizka (ring se hodne kyve) a scrollovani neni uplne jemne, vlastne to jak kdyby skace.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KLEINZACH: to tam ted nejak nevidim? Jinak ja ted kupoval 8tb a pak vezmu jeste jeden, abych nahradil RAID v domacim pocitadle. Lepit to z 2tb SSD uz bylo neunosne.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    SATAI: me zaujala sleva na 4 tera samsungu 870, je o litr levnejsi nez normalne
    SATAI
    SATAI --- ---
    JINX: tady už ti jede ten na živě:

    Aktualizovaný přehled slev na Black Friday 2023. Kde a co se vyplatí nakoupit? – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/black-friday/sc-3-a-219308

    (Nuda, nuda, šeď, šeď)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JARDABEREZA: v Evrope se bezne stavi jen pulka dalnice - mosty, tunely - a je tam obousmerny provoz. V Gruzii dokonce maji tu pulku dalnice jen v jednom smeru, druhej smer nestoji a jezdi se po okreskach. Google Maps pred par rokama, co jsme tam byli, nas tam furt chtely poslat a vsechny najezdy samozrejme zavreny. Bizar. Jako v IT.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    SAJAGI: Tak bývají tam dilatační spáry u těch větších a ty mosty jsou defacto na kolečkách... ale metrová dilatační spára je trochu extrém :-D

    Na Novém Zélandu mají občas ve zvyku stavět jenom půlku mostu (jeden pruh) i u dálnice, protože vědí, že jim to stejně nejspíš vezme voda :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SAJAGI: "a prosím ještě zapnout autobusové nádraží, kde nám budou přistávat letadla"
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    CERMI_FOX: "Dobrá práce, šlo by ho posunout o metr doleva?"
    KOJA
    KOJA --- ---
    CERMI_FOX: Presne. Za tyden postaveny, za dva zase dole, v souctu skvele zivobyti.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SUCHRE: ale zas by byly postavene za tyden misto za 10 let :)
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    SUCHRE: Kdyz vidím ta videa stavby mostu v Indii :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    A taky nejspis v jiny kvalite. Kdyby se mosty delaly jako software, tak kazdej druhej do tejdne spadne.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    Tak trochu off topic, ale zaschlechnuto u stolu u piva...
    "já vůbec nechápu jak se jim to podařilo vybuildit" del pánsky hlas, "tam je to strašný monolith" pokračoval, tak jsem otočil hlavu a zjistil, že diskutující jsou jistě v důchodu, takže klobouček :) poté, co pokračovali přes oblouky a stavbu mostu jsem pochopil, že používáme stejne výrazy, ale stavíme jiné produkty :)
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    IXTREMIST: U zaměstnanců je to asi jiné... ale pokud živnostník ušetří na židli 10 000 Kč a potom kvůli bolesti zad nebude pracovat třeba týden... nebo tři dny bude běhat po doktorech... můžete si zpočítat o kolik méně vyfakturujete.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    VOY: Já u těchto nákladů jedu logiku - kdybych byl truhlář a potřeboval pilu, tak se nebudu zdráhat za ní dát 25 000 aby fungovala jak má. tak proč bych měl šetřit na židli/stolu/monitoru atd...
    FARIN
    FARIN --- ---
    Područky ve výšce stolu, ale posunuté dozadu. To je za mě ideál
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam