• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Osobně jsem se tomu poslední době dost věnoval, přeci jen tělo si už stěžuje na různé věci.

    Koupil jsem Kensington Slimblade pro - zvyknul jsem si na něj asi za den:

    SlimBlade™ Pro Trackball | Trackballs | Trackball Mouse | Kensington
    https://www.kensington.com/p/products/electronic-control-solutions/trackball-products/slimblade-pro-trackball/

    Pak jsem si koupil ergonomickou klávesnici:

    Advantage360 Split Mechanical Keyboard | Kinesis
    https://kinesis-ergo.com/shop/adv360/
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    IXTREMIST: Tak ja drtivou vetsinu casu kod ctu (a mumlam si WTF), takze mam v jedne ruce mys a v druhe hrnek s kafem. A i kdyz kod pisu tak me to moc netrapi, cim min kodu napisu, tim min ho pak musim mazat :-)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JARDABEREZA:
    me hodne pomohlo koupit si kratkou klavesnici bez numericke.
    pak jsem to jeste vylepsil tim, ze jsem se zbavil mysi.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    me hodne pomohlo, kdyz jsem si koupil tohle:

    AIR MOUSE Trackball Presenter wired mouse (Y-10) - Ergo-product
    https://www.ergo-product.cz/en/air-mouse-trackball-presenter-wired-mouse--y-10-/

    vyhody:
    da se pouzivat volne v ruce
    nema to nekonecne tlacitek, jen prave a leve a da se kliknout koleckem
    je to symetricke, takze to muzu pouzivat levou i pravou (coz umim a jde mi to)
    nevadi mi, ze je to male, protoze se to drzi jinak nez mys
    da ase to pouzivat i ve vlaku, kde je mal;o mistra a pod.

    nevyhody:
    pro me asi zadna, kompletne jsem prestal pouzivat mys,
    je to na malou ruku, takze je to kratke, potreboval bych delsi pazbicku, ale i bez ni to je pro me lepsi nez jakakoli mys
    pretezuje to brisko palce a paledc jako takovy, takze to bude chtit najit jeste nejakou dalsi pomucku, ktera by pouzivala neco jineho a dalo se to stridat.

    ad vertikalni mys: nenasel jsem zadnou , ktera by mi aspon trochu sedela, mam sirokou ruku a vsechny na me byly nizke. a to i takove, co se honosily nastavitelnosti a ja nevim cim jeste, navic rada z nich mela tisic tlacitek, ktery jsem klikal kdyz jsem nemel
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    NOHOUS: mezi dvema terminalama v ruznych oknech prehazujes bez mysi jak? Save a nasledne :r ? Nebo z terminalu do njakyho X okna typu email, browser?
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    Btw jaký zde panuje názor na vscode v kontextu systémového programování? Já jsem tak nadsenej, že nemusím řešit gtags na prokliky v různých odrůdách jádra... Asi lenost
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    IXTREMIST: jako ok, poslední dobou se docela hrabu ve schématech a PCB layoutech. Ale u čistého kódování nechapu, proč by byla myš potřeba, i blbej vscode je poměrně klavesnicove orientovanej (díky za vscode, to říkám jako linuxak, co přišel o svoje .vimrc :))
    KOJA
    KOJA --- ---
    JINX: FWIW s ramenem jsem mel taky problemy a jedna z veci co si myslim, ze to kladne ovlivnily byla tehdy Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 ktera je sirsi a vyklenuta uprostred. Ted maji nastupni model proste “Microsoft Ergonomic Keyboard”.

    Jestli to bylo to co mi rameno spravilo nevim protoze jsem samozrejme vyzkousel kde co vcetne fyzioterapie a upravy treninkoveho rezimu. Ale pouzivam ty klavesnice poslednich 10 let a nehodlam menit.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    NOHOUS: Taky se divím, já u psaní kódu na myš nechytnu a na systémech už vůbec ne. zlatej green screen :-))
    ASHLEY
    ASHLEY --- ---
    JANFROG: What a artisan!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    stranově nevím, obecne u mě ergonomie monitor ve výšce očí, stáhnuty jas/kontrast, myš s podložkou pod zápěstí/paži (aby zápěstí nebylo v nepřirozeném úhlu) a velká/vysoká myš kdy prsty směřují dolů přes myš..
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    NOHOUS: Vetsinu casu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NOHOUS: u programovani moc ne, ale kdyz se hrabu v databazi tak docela dost
    JINX
    JINX --- ---
    NOHOUS: Klidně budu používat i3 na macOS a windows 11.
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    vy pouzivate mys (mimo browser)?
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    JINX: velmi pravdepodobne mas mys prilis vysoko vuci ramenu
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VOY: Jj, když jsem měl zlomený prst na pravé ruce, přeonačil jsem se na myš v levé během pár hodin. Holt jsem musel, no :-)
    VOY
    VOY --- ---
    JINX: to by ses nakonec možná divil jak rychle si pravák zvykne na myš na levé ruce. zejména když to podpoří trocha vytrvalé bolesti v pravé ruce.
    JINX
    JINX --- ---
    JARDABEREZA: Problém je ze jsem tu ruku natahoval hodně doprava takže jsem prozatím posunul mys doprostřed a teď hledám něco u čeho budu sedět rovně ne ve smyslu předklonu nebo zaklonu ale souměrně stejne vysoko levé i prave rameno ve stejne výšce.

    Upozornil mě na to fyzioterapeut a trenér ze jedno rameno je moc vysoko a chová se jinak.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    JINX: Nejsem odborník, ale u ramena může záležet na celkovém držení těla. Kam bys to zařadil?

    Já měl s tím problém, když jsem měl stůl moc vysoko. Nebo když jsem tu ruku musel pořád natahovat hodně dopředu.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam