• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PRAASHEKDALL·E mini je mrtvé, Dejve, ať žije Craiyon, mage.space, Stable Diffusion atd. - having sex with AI since [date format unknown]
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Rádoby sofistikovaný blábol dovnitř, rádoby sofistikovaný blábol ven

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KAMAHL: Proste nerozezna pravdu od lzi. Taky jsem mu zkusil definovat, at oznacuje pravdu a lez (jako ze to, co ma primo ze zdroju jako pravdu) a dostal jsem treba tohle:

    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    MAKROUSEK: No tak samozřejmě. Ale odhaduje to celkem blbě. :D
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KAMAHL: Vo tom to je, ze to vlastne neni uplne AI, protoze nerozumi tomu, co povida. Jenom odhaduje, jake slovo by mohlo nasledovat v tom kterem textu.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Je celkem snadné ho napálit na nějakou úplnou kravinu. Moje nové hobby :D

    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Něco od místního idčka: https://twitter.com/natoratomi/status/1630005791729111041 - trikové otázky, jak snadno napálit ChatGPT

    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    AODHFIN
    AODHFIN --- ---
    a 4ka?
    LOG53
    LOG53 --- ---
    Nic světoborného co do složitosti, ale vizuálně včera Midjourney hodně bavilo výtvory na téma Codex Seraphinianus (flora, character, tools, occupation, food, drinks, pets apod.)


    VOZKA
    VOZKA --- ---
    JARDABEREZA: Ono to nemá moc velkou schopnost udržet v hlavě širší kontext. Já jsem s tím zkoušel psát nějaký základní pythoní skripty a jakmile to mělo umět víc než jednu věc zároveň (typu vytvoř GUI s jedním tlačítkem, které spustí/zastaví přehrávání tónu - dvě věci naráz), tak nebylo možný to ani opakovanýma pokusama přimět k opravení chyb - vždycky to jednu věc opravilo a jinou rozbilo.

    I jednoduchý věci často byly rozbitý - třeba generátor tónů, tj. funkce která generuje sinusoidu o určité frekvenci a posílá ji na zvukový výstup, měl vždycky v té generovací funkci off by one chybu kterou jsem musel najít sám.

    Ale je to fakt skvělý v tom, že když děláš něco úplně poprvé, tak tomu řekneš "chci udělat xxx v pythonu" a ono to sice udělá nějaký chyby, ale dá ti to nápad na základní postup a třeba knihovnu kterou na to můžeš použít. Tím se může hodně zrychlit taková ta počáteční hledací fáze, protože opravit něco co je trochu blbě je (aspoň pro mě) obvykle snazší než začínat od nuly.


    Taky jsem to používal na úplně jinej usecase, psal jsem takovej poloodbornej článek v angličtině a krmil jsem do toho po kusech svoje poznámky se zadáním "napiš na základě poznámek výsek z vědeckého článku na téma xxxx". Opravy taky byly potřeba ale prakticky mi to eliminovalo takový ty slepý místa kdy deset minut zasekle přemýšlíš jakou větou uvést podkapitolu a jak ji strukturovat. A zvládalo to udržovat takovej ten vědeckej pasivní jazyk, ze kterýho občas vystupuju protože v něm nejsem zvyklej psát.

    No a když jsem se toho při psaní zeptal na osnovu, "píšu článek na téma xxxxx (docela specifická věc), co bych v něm měl uvést?", tak mi dal asi sedm bodů z nichž pět už jsem reálně měl zpracovaných a u šestého jsem si řekl AHA! a šel ho zpracovat taky.


    Imo snažit se to používat jako wikipedii nemá smysl, to je prostě lepší otevřít klasický vyhledávač. Ale když člověk dělá něco, co pak stejně v každém případě vyžaduje fact checking a korekce, tak to umí zrychlit práci ďábelsky.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    GORG: On může být problém s tím, že se od těch žáků učí. V podstatě toho k učení moc nemá... jenom dokumentaci a forum, možná stack overflow. Komunita není zas tak velká a není to tak široce používané. A na ty fora lidi píšou, když jim většinou něco nefunguje :-D Takže má spoustu špatných příkladů :-D
    GORG
    GORG --- ---
    JARDABEREZA: jo dali jste to dohromady :-) fakt jak opravovat zaka.. ale supr ze tomu neni potreba slozite vysvetlovat, jak to ma zmenit.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    GORG: Já si ověřoval jak moc dobře umí poslední technologii pro skripty v Photoshopu. A musel jsem ho několikrát opravovat, jako když učitel učí žáka... ale nakonec to dal :-D

    http://sklad.bereza.cz/00-jarda/cokoliv/image.png
    GORG
    GORG --- ---
    AIRGURU: jo zrovna pred chvili me napadla vec, kterou jsem resil v praci, se schvalne zeptat GPT, jak se to dela.. .nez hledat dlouho v dostupnych knihovnach a dokumentaci, tak rovnou bum nasmeruje, napise kod, a poradi pripadne s dependecema na knihovny nebo jak je nalinkovat.

    i kdyz teda onehda jsem chtel poradit s exportem importem do/z Blenderu nejake hodne specificke situace (vic ruznych softwaru, ktery jsem nevedel, jestli bude znat)
    napsalo to konkretni postup.. na co kliknout

    ve skutecnosti se to ale v necem trochu lisilo (mozna uvazoval jinou verzi blenderu), ale tu polozku jsem tam nevidel.. i kdyz podobny zazitek mam nekdy i u lidskych navodu :-)

    chtel jsem poradit, proc ma 3d model cloveka pri exportu z blenderu do Iclonu nejaky zmuchlany telo.. zdeformovany animace.

    poradil nejaky tipy v cem muze byt problem, coz jsem tak nejak tusil.
    pak pry at mrknu na dokumentaci toho softu, ze po chudakovi AI text interpretovi chci nejak moc se vyznat ve vsech softech :-)
    Tak mu pisu, ze ale ta jejich dokumentace je slabsi.. a ze jejich firemni technicky support ne vzdy moc pomuze

    Navrhl neco, co me taky napadlo. At to pry zkusim proste nahodne ty settingy u exportu menit, ze treba tak najdu spravnou kombinaci, a dodal, ze se kolikrat takovym experimentovanim clovek neco i priuci. Coz je celkem moudrej poznatek.

    Jo a bylo to resenim..:-) zkousel to s ruznymi settingy a nakonec jsem nasel po asi 20 pokusech spravnou kombinaci.
    AIRGURU
    AIRGURU --- ---
    GORG: Me uz to nekolikrat hodne pomohlo, kdyz jsem hledal odpoved na nejaky problem a potreboval jsem spravna klicova slova. Tak jsem ten problem proste popsal a ChatGPT to pochopilo a nasmerovalo me dobre a pojmenovalo to spravnymi slovy, ktere pak sly dobre dal googlit. Napojeni tehle modelu na realna externi API data uz taky existuje, takze je to jen krok od toho aby mi to dalo vysledky i skutecne a dobre ozdrojovane.
    GORG
    GORG --- ---
    I tried using AI. It scared me.
    https://www.youtube.com/watch?v=jPhJbKBuNnA


    jo videl bych to podobne
    GORG
    GORG --- ---
    vyuzit to jde imho i ted... jen si to musis overit :-)

    jednodussi nez to googlovat a rucne hledat, tak se nejdriv nechat nasmerovat

    ja mam spis obavu, ze tomu lidi zacnou duverovat az moc s tim postupnym zlepsovanim a nebudou si to uz overovat
    GORG
    GORG --- ---
    MAKROUSEK: Tohle budou spis pocatecni problemy. GPT-3.5 je myslim neco jako "beta" GPT-4 , ktera uz nebude tolik skalovana vetsim vykonem, ale mit spis optimalizovane neco, cemu rikaji parametry... presnost, tak nas to zase asi prekvapi.

    Kdyz uvazim kvalitatnim skok GPT-2 na GPT-3 a i skok mezi 3 a 3.5 , jde u tohodle chatbota asi cekat zlepseni.. a tohle imho nebude kratkodoby fad.. nejaka docasna moda... to je spis cele o tom, ze OpenAI zverejnili to ChatGPT, ktery uz hodne lidi zaujalo tou mirou verohodnosti... ze pak clovek ma z toho ma i pak nasledne ocekavani dokonalosti... aa pro nekoho dokonce i nejaky dukaz AI vedomi

    Jeste pred par lety byl clovek rad, kdyz AI chatbot byl schopnej aspon trochu si pamatoval kontext, na co se clovek pta, a nejak funkcne poskytovat jednovetne odpovedi, pokud slo o neco hodne znameho. Jako treba jake je hlavni mesto zeme XY.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JARDABEREZA: Ted jsme se bavili tim, ze jsme se ptali, jake knihy napsala moje zena. Vymyslelo si jich to asi 12, vcetne roku vydani a nakladatelstvi.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    MAKROUSEK: Je to tak. Často si vymýšlí. Ale když se hodně ptáš, tak ono to zná odpověď... jen musí víc přemýšlet. Já to dělám tak, že si zjistím odpověď na otázku a když ji mám tak googlím jestli to je pravda, pokud si potřebuji být jistý. Pořád to urychluje ten proces hledání o pár kroků.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam