• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SCHWAB: tak jako proc ne. brambor kdyz bude mit sucho a nebude vedet jaky je venku slunecni cyklus bude tez mene klicit.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    RAINBOF: přemýšlím, že vyzkouším i průmyslovou verzi
    Zembag BIOSTORE - pytle na skladování brambor
    https://www.zembag.cz/
    jestli to je účinné.:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DOCKINEZ: Co to pro ně je, nějakých 50km tam a zpět :)

    TROJKA
    TROJKA --- ---
    DOCKINEZ: a taky to mytí nádobí proč furt mejt pánvičku, kdyz na ni denne dělam na střídačku vajíčka a topinky . .
    Kdysi jsem byl na montáži, nemaje moc mincí, jsem kolegum, bohatým brňanům , pekl jejich maso v troubě a za odměnu směl vylízat pekáč , ovšem k tomu sosíčku jsem uvařil třeba rejži a žral jsem to dva dny . .
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    DEEFHA: jo , tim se řídim dlouhou dobu aa tak nemusim tolik vydělávat , naopak mam víc času na jiné své zájmy . .
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Pro mne bylo auto dlouhý roky věc naprosto zbytná. Ale co jsem se oženil s kynoložkou, tak auto potřebujeme a chceme - dva velký psy 50 km na trénink na kole prostě neodvezeš. A jet vlakem znamená zabitej půlden, což je při mý hodinový sazbě čistá ztráta jako prase.

    A to píšu jako velký milovník cyklistiky a vlaků.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TROJKA: co ušetříš , nemusíš vydělat Tohle je zajímavý, to si zkusím zapamatovat. Já to mám spíš tak, že co ušetřím, to utratím za něco jinýho :-)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Já ušetřim sobě i jinym svyma divokolama - sbírám je po sběrnách a nabízím opravené dál , jezdim na kolech hodne a neřešim auto a platby kolem nej ..
    . .co ušetříš , nemusíš vydělat ..
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NEI: delala jsi to s voskem (vcelim) nebo s parafinem? mozna by vceli vosk mel priznivejsi vysledek. Pritelkyne nejaky takovy satky ma a nijak si na nic nestezovala, muzu se ji zeptat (ona je teda sama nedela).
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NEI: právě že to většina lidí nezná a např. point není "topit málo" ale topit chytře atp.

    Pak to dopadá tak že lidi propečou a provaří prachy na výrobu voskovejch ubrousků aby tím ušetřili půlku jablka ;)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    mám tu tip pro pražské jak ušetřit a zároveň potěšit přítelkyni/maminku/tchýni/kolegyni

    na super levné a krásné vázané kytice, které vypadají že stojí majlant :-D

    Luka kytky (pasáž Teta) Jungmannova 28, Praha 1 (je to kousek od Národní třídy)

    Řeknete za kolik chcete kytku a oni jí za tu cenu uvážou..fotky jsou ilustrační, ty svoje jsem nefotila....jsou to fakt kouzelnice ta vrchní typově vyjde cca za 250, ta spodní za 400 až 450 Kč.

    Včera mi uvázaly puget za 200 Kč - 3 gerbery, 3 karafiátky + to drobné růžové co je v té vrchní kytici a nějaké drobné kvítí k tomu.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    STEVIE: jo v hadrovym sacku, pouzivam tedka ten hadrovej od trenyrek a v nem trosku co jsem nekde koupil na trhu.
    JOPS
    JOPS --- ---
    BLOWUP: ano, toto je dobra pripominka, vyzkouseno za Vas :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    CAMKA: ty jim sypu jako to obyč krmení, které mají k dispozici celý den :-) moc toho nesežerou.....proto jim pak ta mlska chutná. Snažím se nekupovat uplný šrot, protože co se ušetří na krmivu tak to dám pak za veterináře. Ale musejí mít rituál, že dostanou něco """navíc"""" to byly ty paštiky......a potřebovala jsem to nahradit.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NEI: S tim setreni na topeni jenom skromne poznamenam, ze plisen roste nejlepe na povrsich teplych 14 stupnu celsia. Podle stupne izolovanosti muze tohle nastat velmi rychle, kdyz stahnete teplotu treba na 18. Takze bych doporucoval si obcas zkontrolovat co se vam deje ze skrini ktera stoji u obvodovyho zdiva.
    GREGI
    GREGI --- ---
    DOCKINEZ: Zaklad setreni je nejezdit na dovoleny a hlavne nelitat!:)) My sme tak diky tomu nasetrili na barak:)) Plus samozrejme restaurace jen slavnostne...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    GEISHA: Tohle je moc dobrej návyk. Pamatuju si, že babička to dělala zrovna tak.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DOCKINEZ: Moje řeč. Sobotní guláš kolikrát jíme až do středy. To je pak stejně nejlepší :-D
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hrozně důležitý za mne je, aby na sebe jídla/suroviny navazovaly. Když upeču kuře a už mne nebaví, zbytky zužitkuju některý další den do českýho "rizota" nebo třeba do šouletu (mimochodem taky vydatný a laciný jídlo).

    Kolikrát se bavím, když si bydlenky navzájem sdílí jídelníčky na daný týden a já si říkám cywe, vždyť to nedává žádnej smysl - v pondělí kuře, úterý šišky s mákem, středa rajská apod. Nesmysl. Hrozně se nadře a je tam velký potenciál pro plýtvání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam