• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    Auditka v podobném duchu:
    [Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    [freeganismus bez lásky?, freegan bazar a vlastně všecko (dumpstering, urban exploiting apod.)]
    [Za málo peněz hodně muziky: Tipy a linky na SLEVY, AKCE, VÝPRODEJE, zajímavé služby. Toto NENÍ BAZAR !!!]
    [Second handy, "sekáče" - kde se levně a dobře oblíct?]
    [Domácí rozpočet aneb na čem se dá ušetřit? Vymýšlíme levné dárky!]

    Jináč pokusím se to tady ani moc neřídit/nemazat atp., ale před odesláním každého příspěvku zvažte prosím jeho přínos pro ostatní, ať to tady nemáme příliš nepřehledné.
    Díky moc. :)

    Jinak témata, které by vás tady nejvíc zajímala, jsou:
    1) individuální tipy jednotlivých uživatelů jak šetřit
    2) doporučení na nejlevnější mobilní a internetové služby atp.
    3) upozornění na oblíbené položky v akci (máslo, papriky, zmrzlina Haagen-Dasz?:)
    4) galerie, muzea a kulturní akce zdarma
    5) zajímavé sekáče a kdy tam chodit
    rozbalit záhlaví
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    POSPIK2705: Jak jako šetřit na životech? :-) Hlavně to se myslím nedá říct takhle paušálně. Nikdo asi nechce "šetřit" tak, že by si kupoval nekvalití věci (kterých pak musí stejně pořídit víc) a nebo žral sračky (ačkoliv proti gustu...). Ale třeba ušetřit na pořízení nečeho dražšího tím, že to koupím ve správný čas na správném místě? Na tom nevidím nic, co by člověk neměl chtít. Já třeba šetřím na knihách tak, že je kupuju prakticky výhradně po antikvariátech, tedy ty starší. Díky tomu si pak můžu koupit víc nově vyšlých knih v "normálních" obchodech. Jasně - kdybych si pořídil kartičku do knihovny, tak bych asi ušetřil ještě víc :-) Ale prostě když chci něco vlastnit, tak za to nechci dát úplně nesmyslnou částku. Proč by se mi to nemělo vyplatit a jak tou souvisí s mým životem?
    POSPIK2705
    POSPIK2705 --- ---
    šetřit se nevyplaci ..jako na cem chcete setrit na vých zivotech ? a proc omg
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MARASAN: my měli souseda, kterej nechtel platit popelnici, a tak všechen odpad házel do kamen. Ten hnusnej smrad a černý dým si dosud pamatuju.
    CYBORCA
    CYBORCA --- ---
    NEI: Nevim jestli doba...
    VICTO_REA
    VICTO_REA --- ---
    NEI: heled zas tak o té subjektivitě to nemusí být, někde jsem narazila za názor, že lidem dělá problém pít některou vodu, protože je na ně moc zásaditá,tzn. jejich tělo je na ten poměr moc alkalický, takže si tam pak musejí lít šťávy atd.
    Já třeba miluju minerálky všeho druhu už od malá i takový ty slaný, železitý a tak:)
    Takže je asi otázka vody nejen ve směru jestli je opravdu špinavá,nebo jen málo "kyselá" pro dotyčnou osobu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: nicmene, ted vecer cumime na extremni kuponovy slevy, to je taky k tematu. amici sbiraj kupony z casaku, pak jdou nakoupit treba za tisic dolaru a diky kuponum usetri nekdy az 100%... tam me kolikrat fascinuje, kolik casu tomu hlavne zensky venujou a jak zvladaj celou logistiku. 40h tydne prace na sbirani, strihani a razeni kuponu do poradacu. oni v tom maj dokonce i soutez, kdo nakoupi lip, vic a levneji...

    Extreme Couponing (TV Series 2011– ) - Reference View - IMDb
    https://www.imdb.com/title/tt1836419/reference
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NEI:

    Extreme Cheapskates (TV Series 2011– ) - Reference View - IMDb
    https://www.imdb.com/title/tt2152721/reference

    bezelo to vecer kolem pulnoci na tlc, protoze sem se vzdycky vratil z venceni psa a zrovna to bezelo. obecne tlc je dobrej kanal plnej neuveritelnych bizaru. ted se zenou koukame na reality milf manor, je to hrozna sracka, nicmene toci se to okolo svobodnych milfek a jejich synu. ktery zavreli do jedny vily a tam vsichni spolu sukaj a hodnotej se nazvajem...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: pred nejakym casem sem na kabelovce sledoval americkou reality show o extremnich drzgreslich. byla tam rodina, ktera hajzlpapir nepouzivala a utirali si prdele hadrem, ktery jednou za cas proste vyprali v bazenu s bublinkami a pracim prasku. (ano, v bazenu, protoze pracka nebo mycka zbytecne zere vodu a bazen poslouzi cely rodine).
    JOPS
    JOPS --- ---
    DEEFHA: ja si myslim, ze kvuli tomu cukru na benzinkach bys mela poridit auto.
    HARPER
    HARPER --- ---
    Po návštěvách ne,ale z návštěvy jo :) známý dělal u stavební firmy a tak neměli popelnice,vždy ráno cestou do fachy vzal pytel s odpadky a na stavbě to jebnul do jejich kontejnerů,no a když pak byl na dovo a narodil se mu prcek,tak nám při odchodu z party všem přidělil nabalickovane posrane pleny a my to cestou strkali do odpadkových košů :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MARASAN: tak je fakt, že na vesnici je problém, pokud nevytáhneš popelnici před branku, tak ti ji nikdo nevysype a pak čekáš další tejden-dva na další svoz. když se to stalo, tak jsem taky vozil do městečka kapanelákům pytel s odpadkama. ale tahat to po návštěvách mě nenapadlo.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PALEONTOLOG: tihleti uz ne.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MARASAN: a tyhlety lidi chodí k volbám? :))
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DOCKINEZ: mas treba mesta/vesnice, kde platis od popelnice. Nebo nakoupis kupony a jeden odvoz jedne popelnice jeden kupon. Mensi pocet popelnic je pak levnejsi. No a kdyz mas plnou popelnici, musis zacit improvizovat - jezdit po navstevach, dokud neprijede dalsi odvoz.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MARASAN: To zní skoro jako z toho pořadu o extrémních škudlilech. :)

    btw nechápu mechanismus šetření. Každý rok v dubnu mi město pošle složenku na 600,- Kč za popelnice. I kdybych popelnice nepoužíval, tak nic neušetřím, protože každoroční poplatek městu cáluju tak jako tak.

    Ale třeba je to v různých městech jinak...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PALEONTOLOG: meli jsme znamy, kteri na navstevy vozili svuj pytlik s odpadem a hazeli jej do popelnic u navstevy. I u nas. Setrili za popelnice.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ANEZAK397: tak statistika mi tady zatím hovoři 2:1 PRO konvičku :)
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    ADAMIRA: Jo jo chutnala normálně :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    INDIAN: Mam podobny pocit, ovšem žena na tom trvala a ve slepým testu to fakt pozná. z druhé strany mě jako starýho prepera celkem těší, že když se něco dojebe, tak prepnu na studnu a trojnásobná filtrace mi jakžtakž umožní tu vodu bezpečně pít.
    JINX
    JINX --- ---
    DOCKINEZ: Když pominu mikroplasty, kovy tak třeba fluor a chlor…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam