• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIHorkovzdusna friteza
    tipy, triky na obsluhu
    recepty optimalizovane pro HF
    rady s vyberem HF
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    CHOCHA: akorat jsem ji oplachl, pak dal na 190 na 15 minut, vyndal, pridal olej a koreni a vratil na tri minuty na 180. Priste budu delat o neco dele, aby byla vetsi cast krupava. Ma to byt na chroupani nez jako hlavni chod.
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    POHODAVOLE: a dělal jsi ji jen tak nebo nebo jsi tov něčem obaloval?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zkousel jsem cizrnu a rozhodne budu opakovat :)

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Paleosnadno se ted dala na hf.. tak jsme zvedava
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha- mražené máslové syrové croisanty (já konkétně z Alberta)

    2 minuty předehřát fritézu
    20 minut na 150 °
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: cokoliv, co můžeš dát do normální trouby, může do AF
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ta silikonova vlozka na peceni apod - to asi muze byt vicemene cokoliv, ze jo? ve smyslu silikon na peceni..
    Philips ma toto jako prilusenstvi, ale nemaji to dostupne, tak hledam alternativu
    Příslušenství pro fritézu Philips Airfryer Pečicí sada, Rodinná velikost HD9956/00 | Philips
    https://www.philips.cz/c-p/HD9956_00/prislusenstvi-k-rodinne-sade-na-peceni-airfryer-xxl

    mam klasicky silikon cups na cupcakes.. uz jsem je jednou pouzila, ale nejsem si jista..
    a chci koupit i nadobu na buchtu v tomto smeru, pac hledat nejaky "kovovy", co padne, asi neni lehkej ukol


    ENT: mam to same asi..
    ENT
    ENT --- ---
    Mame Airfryer xxl a dela suverenne nejjednodussi a nejlepsi cely peceny kure. Krupava kuze a stavnaty prsa, v troube jsem tohohle nikdy nedosahnul. Troubu zapiname vyjimecne.

    Hodil by se nejakej “poradac” na rizky, neco ve stylu drzaku na talire do mycky, aby byl mezi nimi prostor a nelezely na sobe. Nema nekdo tip?:)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Vcera jsem cistila vnitrek fritezy a povedlo se mi necim zajet pod nehet a ten si z te spodni strany proriznout tak, ze mi praskl do puli nehtu. Tomu rikam necekany uraz 😀
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SATOO:
    KASUMI: Podle nedoplatku za energie před pořízením HF a přeplatku po je to výrazná úspora. Teď jedu hodně pečení masa a zeleniny v troubě, ale úplně vidím, jak tím lítají prachy. (Ale některý věci co teď vařím v HF prostě neudělám).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: Na 180 mi to vychází plus mínus jako ve vodě - vejce mám většinou M. Takže na měkko 6 m u vejce z lednice, na tvrdo 10.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: a tak to chápu, jen pozor, prý to umí i vybuchnout
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: Hele chtela jsem to zkusit
    S malym lezoucim miminem ocenim, ze nechystam hrnec, vodu a nehlidam cas a proste to nekam vrhnu a zmacknu cudlik 🤷‍♀️
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: dělat vejce v AF mi připadá v zásadě nesmyslný, když mám na sporáku už vychytaný způsob a naměkko budou za poloviční dobu
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Dneska jsem zkusila vejce na mekko
    Dve vejce na 150 st na nizsi vykon 11 min (automaticky program)
    Jedno bylo akorat, druhe trosku moc
    Priste to dam o minutu min a zloutek by mohl byt prijemne tekuty
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    Přijde mi stejná jako ta z Lidlu, ale nemá ten válec. Já ji koupil v akci taky za 2k. A já jsem spokojenej.

    https://www.lidl.cz/p/silvercrest-kitchen-tools-digitalni-horkovzdusna-friteza-9-v-1-shf-1800-a2/p100357498?mktc=shopping&gad_source=1
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    co byste rekli na tuhle mrsku?
    https://www.alza.cz/rohnson-r-2852-12-l-levne-d9699542.htm#description
    me teda dost okouzlila... akorat na me jako singla je to dost velkej objem (12litru)... ale zas tam pak nacpu cele kure nebo a jeste hranolky a treba zapekat i zeleninu...
    ...vsechny ty mensi, co by byly vhodnejsi pro me, tak zas nemaji tolik tech pridavku a programu... a libi se mi to okenko... :O)
    velikostne se mi to do sektorky kuchyne pekne vejde, neni to vysoke ani 38cm... to je v pohode... ;O)
    ALE! vic oci vic vidi... vidite tam nejakou chybku? (jinak ten Rohnson ma na alze docela slusne recenze, i kdyz teda u jinejch stroju... tady nic neni, asi moc nove?)
    KURE
    KURE --- ---
    Solárko :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CHOCHA: Špízy aj menší kuře.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MRTVYKOTE: Hmmm chleba ve vajicku 😍
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam