• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DABEgravel bike / bikepacking / trasy / gear
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Ja bych prave chtel CX kolo, do kteryho se vejdou 50mm plaste a ma prevody jako gravel. Akorat takovy nejsou, gravel je taknjak dlouhej a neni tak obratnej. Rozdil je poznat - porovnavam Inflite a Grizl od Canyonu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FORELLI, XINDLX: hej, nekažte nám tu ty sémantický války!
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    FORELLI: je vlastně celkem jedno na čem vyrazíš, pointa je jinde
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    tyvoe serte na to a raději jezděte...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: To mě tvůj postoj dost překvapuje. Mně to přijde jako hodně odlišný kolo.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    AXTHEB: zjistoval, i neco malo najel :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: Hele a zjišťoval sis o tom něco, nebo je to jen tvoje přesvědčení?
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    AXTHEB: ja jako verim ze je cycklokross ram lehce prizpusobeny zavodnim podminkam, ale kratsi a vysi jsou ramy na drahu take, a neni to kvuli tomu aby se lepe nosili na parket. cestovni kola byli vzdy delsi pro zvysenou stabilitu, jedno jestli na nich jsou berany nebo ne.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: Dost na to, aby snadnost nesení kola na rameni byla jedním z hlavních faktorů, určujících tvar rámu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: kroska má výrazné kratší a vyšší rám, má pedály výš nad zemí a celý pocit z jízdy je úplně jiný. Když přesedneš z gravelu na krosku tak máš pocit, že se tě to kolo aktivně snaží shodit:)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    DABE: "uplne jiny pribeh" se zda trochu prehnane, ale budiz. imho je "gravelbike" v podstate cycklokros kolo, ktere bere ohledy na komfortnejsi jizdu a moznosto namontovat vic prislusenstvi.
    DABE
    DABE --- ---
    ZSIS: Jen tedy geometrie gravel kola a cyklokros kola je úplně jiný příběh...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ZSIS: no tohle je hard offroad, hmm ;-)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    XCHAOS: neni.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ZSIS: není cyklokros spíš přenášení kola cestou necestou? Tohle je spíš soft offroad...
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    XCHAOS: nutne minimum je souprava na lepeni a pumpicka.

    gravelbike je takove nove cool jmeno pro to, cemu se driv rikalo cyklokros, nez na to nekdo povesil cestovni tasky.
    hit me.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Přemýšlí tady někdo o podílovém spoluvlastnictví Starlinku Mini? Já bych to víc jak pár týdnů do roka nevyužil, na druhou stranu, charakteristickým rysem cool tábořišt stranou od civilizace, které jde dosáhnout právě třeba bikepackingovým stylem, je nedostatečné pokrytí mobilním signálem (typicky odlehlá horská údolí nebo i hřebeny, pokud tam nevede hlavní tah pro auta, apod.). Protože kromě fáze 1 (dojet tam na kole) mi láká i fáze 2 (vydržet tam několik dnů tábořit a to bez Internetu nedám :-)
    [XCHAOS @ Elon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI]
    BEEBLEBROX
    BEEBLEBROX --- ---
    NYA: Ad Dragonův post, Rapha má teď během víkendu slevu na kalhoty

    Women's Sale Bibs, Shorts & Trousers | Rapha
    https://www.rapha.cc/eu/en/shop/womens-bib-shorts-and-tights-sale?xnpe_tifc=xFVdhkY8OFU.4koXbfxZxMpZhfEWVjQsVuU_OuW7bDz7qYB9afeWaG8.adJS4unjxIh.4uQLxFbXxkoZ4XTT
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XINDLX: hele, já nejsem tak kovanej cykloturista, nebo jak to nazvat. Vlastně jsem v životě podnikl jen pár takových cest, a ještě méně na elektricky neasistovaném kole, takže do toho nemám moc co mluvit :-) ale podle mě jsou nějaké váhové kategorie - jestli vezu 5, 10, nebo 20 kilo krámů - jestli jedu na kole, které má silniční gumy a hodlám se držet převážně asfaltu, nebo jestli se vydávám i na štěrk a polňačky a lesňačky, nebo jestli si troufnu i sem tam nějaký offroad po pěšinách....

    Vyzkoušel jsem všechny kategorie, a jednou jsem dokonce neplánovaně píchl uprostřed ničeho asi sto kiláků od základny... a měl jen tričko a šortky a plachtu na přehoz kola, kterou se ale vůbec nešlo zahřát, když jsem se do ní v noci zkoušel zamotat. Takže nutné minium je podle mě aspoň pořádnej spacák a to je aspoň tak kilo a kousek.
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    XCHAOS: podle mě v těch nálepkách zbytečně hledáš smysl.. mě přijde že se každejch 5 let vymejšlej nový názvy pro ty samý věci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam