VIRIK: "lidi co maj imerzi jen v co nejvíc realistický hře jsou bez fantazie a nudní a časti ti, co jim vadí jakýkoli jinakosti."
Je to holt přirozená lidská tendence. Většina lidí se nejvíc ponoří do toho, co zná z IRL. Věci jako Pán prstenů jsou tak populární mimo jiné i proto, že pevně stojí na opravdových středověkých reáliích - jezdí se tam na koních, bojuje mečem, nosí se brnění, jsou tam králové, lidi nosí vágně středověké oblečení a účesy apod. Totéž drtivá většina ostatních fantasy, které jsou super úspěšné na Západě, ať už Sapkowski, Jordan, Pullman, Feist nebo Rowlingová, všechno to vychází z opravdové minulosti nebo přítomnosti.
Koneckonců i tahle hra si bere na pomoc středověké prvky jako meče, zbroj, Artušovskou legendu apod. a nás to baví mimo jiné i proto, že už to známe odjinud.
Lidí, co dokážou silně prožívat příběh, kde protagonistou je planeta nebo foton, je z mé zkušenosti strašně málo. Ale nemyslím si, že všichni ostatní jsou proto bez fantazie a nudní, není to binární, je to spíš spektrum.