• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    WOA
    WOA --- ---
    co se učení týče, ještě bych dodal opakování matka moudrosti
    ANNA
    ANNA --- ---
    nechci tím ničí zážitky nijak shazovat, ale takhle se prostě člověk učí. bolest z nárazu do ohradníku k tomu patří.
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: malá smrt O:)
    WOA
    WOA --- ---
    zkušenost blízká smrti
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: nechápu, cos napsal, tuším nějakou zkratku ve vysvětlení, která tam hází paradoxní význam.
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: no a neměl jsi rozkoš z pomáhání? snad tomu chyběl orgasmus v podobě "děkuji" namísto medicinmanského postkoita...
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: je dobré mít zdravé sebevědomí v momentě, kdy začneš věřit přeludům své mysli?
    imho přelud zdravého sebevědomí stejně dobře může vést právě do té víry v přeludy své mysli...

    ale jinak zdravé je zdravé, to samo o sobě říká, že to není nemocné... ovšem míra a podoba bývá individuální. pokud si skutečně nevěříš, tak je otázka, jestli ti pomůže si na něco hrát, nebo se prostě poučit z vysušenosti a nakonec se dostat do jakés rovnováhy...
    WOA
    WOA --- ---
    neděláš to přece pro odměnu
    WOA
    WOA --- ---
    nemůžeš čekat, že se ti to vrátí odtamtuď. To je základní premisa.
    WOA
    WOA --- ---
    ANNA
    ANNA --- ---
    kurvám se platí, to je obecně známo:)
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: podle koho?
    :))
    já bych k tomu řekla leda to, že mi přijde podezřelé to slovo moc. tak nějak to samo o sobě implikuje případ, kdy pýcha předchází pád. moc jako příliš, nebo moc jako hodně?
    zas nechci vplout do nějakého moralizování, protože minimálně já vím prd.
    WOA
    WOA --- ---
    no ba že :)

    PETRPAN: příklad?
    WOA
    WOA --- ---
    PETRPAN: říkáme tomu touhy z dětství, protože si připadáme dospělí.
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: člověk může trpět na artrózu i na ego, imho:) a pokud netrpí (což se nevylučuje s tím, že to má), tak co.
    ten problém vidím v tom, že člověk neumí často najít polohu mezi artrózou a egomasáží, depresí a mánií.
    berlička je berlička. houby, nebo následovníci.
    mně třeba ta touha po plnosti přijde všelidská. plnost dle libosti nahraďte přítomným okamžikem, nebo něčím z takového soudku.
    ANNA
    ANNA --- ---
    WOA: šamanský postřeh, myslím, že bránění se přízni lidí a nasávání sklizně vlastních úspěchů se může odrazit v artróze:)))
    WOA
    WOA --- ---
    PETRPAN: vracím palec :)
    ANNA: taky palec :) jsem pro plnej svět. Nebuď stará aberace a odměřuj doušky svý skepse hltajícím nadšencům, dopřej jim :) představ si koťata, která otevřela oči - jak se hemží a zkoumaj
    ANNA
    ANNA --- ---
    no a co varianta "začal praktikovat a ani nevěděl co dělá, tak začal kupovat knihy, aby se nezbláznil"? :D

    nakonec docházím opakovaně k tomu, že ty v pubertě počnuvší touhy po magických schopnostech byly stejně jen touhou navrátit se do plného světa. nebo jsem velká aberace, že ve mně hltající nadšenci vzbuzují pocit trapnosti a podivnou pachuť, která jen dokola opakuje, že tohle je jen ubohá chromá berlička?
    PETRPAN
    PETRPAN --- ---
    WOA: Pokud chci slouzit lidu, vstoupim do nejakeho radu nebo klastera, to je jedno, a tu pomoc mohu konat i bez ,,nadprirozena" . palec nahoru za tvuj prispevek, s timto nazorem se dokazi stotoznit. imho, ma to v sobe uplne kazdy, kazdy se muze seberealizovat, a ne nutne jako saman, ale nic nam jen tak zadarmo nespadne do klina. spousty mladych lidi (i ja kdysi) si to predstavuji jak hurvinek valku, koupi si par knizek, a zacnou ,,praktikovat". obcas se o tom i s nekym zasvecene bavit, i kdyz o tom nevim tolik kolik bych chtel, ale je dulezite umet pro TO neco obetovat. kazda sranda neco stoji, nekoho treba dusevni zdravi, otazka je, jsmeli ti pravi, kdo toto mohou rozetnout.
    btw. kdo dnes neni cvok? silenstvi ma vsak mnoho tvari a forem, nektere spolecnost odsoudila, jina naopak podporuje. cirkus..
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    Zoufale scháním knihu od Teda Andrewse Lexikon zvířecí magie neleží někomu doma a už jí nepotřebuje ? díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam