• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    MIMINO: což o to já jí mám ted pučenou z knihovny ale musím se učit takže ji nestihnu přečíst a okopirovat jí my příde jako velké barbarství a hlavně kniha je kniha :).....koupila bych jí i za původní cenu :)
    MIMINO
    MIMINO --- ---
    VANOCKA: mam ji v originale a shanim ji v el. podobe, nedam, ale muzu ti ji pujcit za to, ze ji naskenujes, co ty na to ?
    WOA
    WOA --- ---
    co se učení týče, ještě bych dodal opakování matka moudrosti
    ANNA
    ANNA --- ---
    nechci tím ničí zážitky nijak shazovat, ale takhle se prostě člověk učí. bolest z nárazu do ohradníku k tomu patří.
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: malá smrt O:)
    WOA
    WOA --- ---
    zkušenost blízká smrti
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: nechápu, cos napsal, tuším nějakou zkratku ve vysvětlení, která tam hází paradoxní význam.
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: no a neměl jsi rozkoš z pomáhání? snad tomu chyběl orgasmus v podobě "děkuji" namísto medicinmanského postkoita...
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: je dobré mít zdravé sebevědomí v momentě, kdy začneš věřit přeludům své mysli?
    imho přelud zdravého sebevědomí stejně dobře může vést právě do té víry v přeludy své mysli...

    ale jinak zdravé je zdravé, to samo o sobě říká, že to není nemocné... ovšem míra a podoba bývá individuální. pokud si skutečně nevěříš, tak je otázka, jestli ti pomůže si na něco hrát, nebo se prostě poučit z vysušenosti a nakonec se dostat do jakés rovnováhy...
    WOA
    WOA --- ---
    neděláš to přece pro odměnu
    WOA
    WOA --- ---
    nemůžeš čekat, že se ti to vrátí odtamtuď. To je základní premisa.
    WOA
    WOA --- ---
    ANNA
    ANNA --- ---
    kurvám se platí, to je obecně známo:)
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: podle koho?
    :))
    já bych k tomu řekla leda to, že mi přijde podezřelé to slovo moc. tak nějak to samo o sobě implikuje případ, kdy pýcha předchází pád. moc jako příliš, nebo moc jako hodně?
    zas nechci vplout do nějakého moralizování, protože minimálně já vím prd.
    WOA
    WOA --- ---
    no ba že :)

    PETRPAN: příklad?
    WOA
    WOA --- ---
    PETRPAN: říkáme tomu touhy z dětství, protože si připadáme dospělí.
    ANNA
    ANNA --- ---
    PETRPAN: člověk může trpět na artrózu i na ego, imho:) a pokud netrpí (což se nevylučuje s tím, že to má), tak co.
    ten problém vidím v tom, že člověk neumí často najít polohu mezi artrózou a egomasáží, depresí a mánií.
    berlička je berlička. houby, nebo následovníci.
    mně třeba ta touha po plnosti přijde všelidská. plnost dle libosti nahraďte přítomným okamžikem, nebo něčím z takového soudku.
    ANNA
    ANNA --- ---
    WOA: šamanský postřeh, myslím, že bránění se přízni lidí a nasávání sklizně vlastních úspěchů se může odrazit v artróze:)))
    WOA
    WOA --- ---
    PETRPAN: vracím palec :)
    ANNA: taky palec :) jsem pro plnej svět. Nebuď stará aberace a odměřuj doušky svý skepse hltajícím nadšencům, dopřej jim :) představ si koťata, která otevřela oči - jak se hemží a zkoumaj
    ANNA
    ANNA --- ---
    no a co varianta "začal praktikovat a ani nevěděl co dělá, tak začal kupovat knihy, aby se nezbláznil"? :D

    nakonec docházím opakovaně k tomu, že ty v pubertě počnuvší touhy po magických schopnostech byly stejně jen touhou navrátit se do plného světa. nebo jsem velká aberace, že ve mně hltající nadšenci vzbuzují pocit trapnosti a podivnou pachuť, která jen dokola opakuje, že tohle je jen ubohá chromá berlička?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam