• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    SELATKO
    SELATKO --- ---
    LIESKO_VEC: Další z opravdových šarlatánů, kteří vydělávají na neschopnosti lidí zvládat osobní svobodu. Z tohoto mám pocit, že může být i potenciálně nebezpečný, ale to je jenom pocit. Refence z první ruky + zadej jeho jméno třeba na youtube.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    atd .. další oblíbenou metodou je sledovat to na úrovní hrudníku, asi duchovního srdce nebo ještě níž ... jde při tom o uvolnění hrudníku a dýchání hrudníkem ... ale dost stím souvisí i postavení ostatních částí těla ... ale to při každém dýchání .. plynule a uvolněně se dá nadechnout jen když jsou soulady, části těla a možná i orgány ve správných/přiměřených pozicích

    pro cestování je dobrý, když se trošku rozdejcháme, změnit techniku a chvíli se zaměřit na chodidla ... případně to vzít ještě přez kolena a ujistit se že jsou uvolněná

    na uzemění je fajn stání
    ..(nebo třeba i v chůzi) ale nadechovat se jakoby z prostoru pod zemí tak třeba půl metru (nebo klidně víc, ale je to náročnější na pozornost) a vydechovat taky tam ...

    na propojení s zemí a nebem .. sem se teď naučil fajn techniku ... (nevim jestli je to úplně "šamanská" technika, ale na práci např s přírodníma silama je to dobré)

    dejcháme vědomě srdcem ... pak celým tělem ... pak si vizualizujeme, jak se chodidla noří do země ... s každým dechem sme víc a víc v zemi ... blížíme se ke středu země .. a v jeden okamžik pak políbíme střed země chodidly
    pak dýcháme tělem ... pak koruní čakrou ... tou se s každým dechem blížíme ke středu vesmru, k jeho věčnosti ... až v jeden okamžik políbíme věčnost vesmíru svojí koruní čakrou...

    existuje jednoduší a možná i praktičtější verze ...

    dýcháme srdcem .. celým tělem ... ve svém srdci si představujeme nezapálenou svíci, s dechem posiljeme svůj jas svoji jiskru, to dobré nejlepší v sobě . .a pak v jeden okamžik tímto světlem svojí jiskry zažehneme svíci ve svém středu ... pak s dechem klesáme ke středu země ... ve středu země si představujeme nezapálenou svíci .... posilujeme jas svojí jiskry, v jednom okamžiku pak dobrem, jasem silou svojí jiskry zažehneme svíci ve středu země .... pak si představujeme nezapálenou svíci ve středu vesmíru, ve věčnosti kosmu ... soustředíme svůj jas, dobro v sobě a pak zapálíme svíci ve středu vesmíru

    bylo mi řečeno, že takle se propojovat a udržovat ve svojí přirozené pozici (mezi nebem a zemí) je nejúččinější způsob zpřítomění a ochrany zároveň
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    GARBAGE: moje vzdělení nebylo ani tolik o těch dechových technikách jako spíš o tom, že vyváznutí fakt záleží jen v tom nachvíli se zastavit ve vlastní pozici ... a ujistit se, že stojim nohama na zemi ... když to nepomáhá, padnu na kolena a tisknu kní čelo, protože když mě nevysvobodí uvědomění, že matičku líbám v každym okamžiku svými chodidly, pak jí radši políbím skutečně :-)
    hlavně dobrou náladu udržovat, negace nepomáhá nikdy, ani skepce, vedou ke zklamání kratší ale mnohdy ještě delší cestou než naděje ... vyrovnej se se svojí pozicí .. a najdeš i možný východisko.


    SNOWMAN47: za spolehlivou metodu považuju pozorování dechu ... stačí si vybrat úroveň nebo místo a pak sledovat jen to ...
    např: horní nebo spodní ret nebo chřípí nosu ... sleduju pak jak mě šimrá na rtu nebo v nose při nádechu a jak při výdechu ... to prý funguje hlavně mužům dobře .. nebo břicho, podbřišek jak se plní a vyprazdňuje .. a je vlastně nekonečně prázdnej ( to je prý dobrý pro ženy (a nebo možná i pro vyrovnánim ženských sil)) ... atd
    SNOWMAN47
    SNOWMAN47 --- ---
    Super, chtel jsem rozpoutat nejakou diskuzi kdyz je tu mrtvo :)

    NIKOPOL: Jake dychani mas na mysli? Znam vic technik tak by me to celkem zajimalo...
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    GARBAGE: Jak zaseješ, tak sklidíš.) Mně to funguje, ale není to žádný rychloplán na záchranu s krize.. musí s nimi člověk pracovat ještě před tím, než se do nějaké krize dostane.
    F0N
    F0N --- ---
    GARBAGE: ja myslim, ze podstatne je pocuvat seba, tiez som dostaval milion rad ako na to - pocuvaj seba ty vies najlepsie co spravit/nespravit.
    myslim, ze psycholog moze pomoct v praktickych veciach, ako zvladat konkretne situacie, ale v podstate je to vsetko jeden dym/sum/iluzia.

    mooji ma na to vybornu formulku - i don't mind - cokolvek pride.
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    KALIPH: kalife... tohle taky není moc chytrý.... nosit dříví do lesa, který v lese nehoří?
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    NIKOPOL: hmmm.... hele nic jinýho, než radu, abych dělala dechový cvičení jsem snad ani nečekala
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    NIKOPOL: Zrovna hulení je na cestování dost špatný, protože celé tělo je soustředěno na prožívání, je to jako horečka... ideální je práce za střízliva.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    NIKOPOL: erm .. dřív jsem i dost hulil ... a jako musí se nechat, že cestování je potom dost snadný, ale taky o moc míň stabilní .. dezinterpretace a různý zmatení jsou pak častější
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    GARBAGE: a nebo zhluboka dychat .. ona ta krize je stejně většinou z toho, že se rozum, ego utrhne a nachvíli chce věřit, že dá všechno na vlastní pěst, resp. že všechno dá těma svýma výmyslama .. pak se k výmyslům připojej ty různý našeptávači a hovno je doma ... důležitý je se uklidnit, uzemnit .. jakože spojit se zemí .. případně se zemí a pak s nebem .. aby člověk zase prožil pravdu o tom, že dokud dýchá, nohama se opírá o zem a nad hlavou má nebe, není vlastně moc důvodů ke stížnostem.
    jestli někdo nikam nechce chodit, ani to není žádný problém, prostě bude chvíli na místě :-) konc konců může si vzpomenout na alchiméda, kterýžto chtěl/požadoval jen jeden jediný titěrný pevný bod, a byl si jist, že pokud ho bde mít dokáže pohnout vším ve vesmíru :-)

    psycholog ti bohužel nic víc nebo lepšího neporadí .. teda alespoň jsem o tom přesvědčenej


    SNOWMAN47: buben ještě nemám, ale docela se těšim ... dejchám, uvolňuju tělo, snažim se narovnat, aby mohla qi/energie dobře proudit - takže asi taky ta přítomnost v těle, občas se očišťuju šalvějí bílou a nabíjím její mocí, dělám pomocí ní ochranný kruh ( takový provizorní rituál, vlastn to dost pomáhá, alespoň mě teda ) ... prostě klasický metody koncentrace a uvolnění
    pro uvolnění a napojení, spojení, uzemění taky občas používám muder (magických gest), tensegritu neznám, ale nedávno mi někdo povídal, že to jsou vlastně taky magický gesta .. a vzhledem ke zkušenosti s mudrama jsem musel přitakat a přidat, že jestli maj gesto na zastavení toho mentálního toku, tak je to dost vychytávka :-)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    GARBAGE: Never. Je dobré mít nějaká ochranná Božstva/duchy, na něž se člověk v případě krize obrátí..
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    a jak řešíte psychospirituální krizi, kdy si přijdete jak hovno na podlaze, neschopný, k ničemu a ještě ani nevíte, jakym směrem jít a jestli vůbec chcete někam jít? s psychologem?
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    SNOWMAN47: pritomnost v tele a dech
    SNOWMAN47
    SNOWMAN47 --- ---
    Jake pouzivate techniky zmeneneho stavu vedomi? Buben, salvej,trava,meditace? Cvici nekdo tensegritu?
    SNOWMAN47
    SNOWMAN47 --- ---
    Dobre je vyzkouset caj z Leonotis Leonorus (Lvi Tlapa) a jit si zameditovat nebo lehnout do postele, zavrit oci a cekat co se bude dit.. Bylina nepatri mezi nejsilnejsi ale neni radno experimentovat se silnyma davkama... Popripade smes salvej a Lvi tlapa ma zajimave reakce..
    DRU
    DRU --- ---
    Jo a stou meditací to není špatnej nápad zkusím to a nechám to celé trochu odležet a uvidíme co bude dál.Dík za rady:o) mějte se smějte se a dávejte na sebe pozor!
    DRU
    DRU --- ---
    Jo a stou meditací to není špatnej nápad zkusím to a nechám to celé trochu odležet a uvidíme co bude dál.Dík za rady:o) mějte se smějte se a dávejte na sebe pozor!
    DRU
    DRU --- ---
    A byl by v tom nějaký rozdíl?i kdybych loupala tak se to prostě stalo.A navíc podobné věci se mi dějí už od dětství i když tohle byl fakt mazec!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam