• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    ANNA
    ANNA --- ---
    KILP: Neloupe se ti to? (Opravdu opravdu?)
    ANNA
    ANNA --- ---
    Nebo po staru březové či olšové tříslo:)))
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    kilp..a co vlhkost..nevadí?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    SNOWMAN47: já taky myslim, že se to dělá tuží :-)
    KILP
    KILP --- ---
    ja mam vyzkousenou klasickou tus a uplne v poradku
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    nevim, hnědou černou, nebo červenou????
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    SNOWMAN47: no asi barvu na kůži....ale kreslením opatrně..asi bych použila nějakou speciální z výtvarných potřeb, která se nemusí fixovat teplem, ale jen tím, že zaschne. až objevíš tu správnou značku..tak prosím napiš..taky by mě to zajímalo
    SNOWMAN47
    SNOWMAN47 --- ---
    Poradi nekdo jakou barvu na kuzi pouzit kdyz si chci pokreslit buben? (mysleno akryl, olejovky,....)... ??
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    YANINNA: super :-)
    YANINNA
    YANINNA --- ---
    moc vam vsem dekuji za rady.. akce vycisteni provedeno uspesne.. spinkam jako miminko...
    kdyz tak ale ctu co ten muj dotaz vyvolal, a v co se zkroutil... smutne... kazdopadne dekuji za pomoc..pekny den.
    F0N
    F0N --- ---
    GARBAGE: no to nikto nevie koniec je vzdy otvoreny, ale ten obraz je krasny
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    PALEONTOLOG: ne to neříkám ... ale přijde mi, že jsem se mnohem víc investoval do toho to popisně vyjádřit než ty ses snažil něco chápat ... druhá věc je, že mě ty slova připadají přiměřeně adekvátní i pochopitelný a pokud ti to smysl nedává a máš konkrétní dotazy, tak se asi konkrétně budeš muset ptát (tzn. tomu věnovat víc energie, znovu číst, znovu se pokoušet pochopit, znovu se ptát) .. opakovat se nehodlám

    druhá věc je, že se tu taky nemíním točit na pětníku kvůli tomu, že někomu se zdá, že papouškuju někoho třetího (nejspíš mrtvýho) .. možná to hold už někdo řekl podobně a možná klidně i o hodně dřív, to už se tak stává

    diskuze stebou pro mě vystupuje stále víc jako zbytečná ztráta času a energie
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: vidíš, pro tebe je to jedno, mě to zajímá a jestli je to jedno spíš ukáže čas; osobně podezřívám většinovou spirituální složku obyvatelstva čr z přehršle nepopsatelných zážitků a sdílení vzájemných obláčků, které se můžou obsahově absolutně míjet a přitom mají pár společných slov;
    my pochopitelně neřešíme základy bytí, my řešíme, jestli je někdo schopný zopakovat vyřčené jinými slovy a jestli tomu co hlásá rozumí a jestli to považuje za šamanismus už je dost daleká meta
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    PALEONTOLOG: Je docela jedno, co je pro někoho jiného skryto pod slovem "energie". Ten zážitek nenapasuješ do žádné definice, a i kdyby, tvůj vlastní zážitek "energie" a tvoje vlastní definice nijak snadno nedovolí, aby se zážitek někoho jiného stal tvým vlastním, to bys toho člověka musel považovat za "über" autoritu a sebe za něco méněcenného, prázdnou nádobu, jež čeká až se do ní přelije drahocenná tekutina - což není tento případ.

    Říkám to jen proto, aby bylo jasné, jak je těžké mluvit o základech bytí ve smyslu sdílení ideí, protože naše vlastní mysl je velmi nepřející přejímání cizího. Mysl naopak důsledně hledá kazy, aby vyšší empatii vůbec nemusela použít, ignorujíce kazy a trhliny vlastních úvah a definic.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: no ale původně jsem se chtěl o tom bavit s někým docela jiným; to nepředstírám; energie pochopitelně je slovo a jen záleží, co pro člověka vyjadřuje a vyjadřuje - li pro člověka něco, co není schopen blíž vysvětlit, jen dosadit na místo mezi další korálky na šňůrce, .. nevím co dodat, ale nepřipadám si na tahu
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    PALEONTOLOG: Tys to taky moc nerozčís, když se ptáš na "význam slova energie". Energie není slovo, stejně jako prst ukazující na Měsíc, není Měsíc.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: tos to moc nerozčís, racek zná ledatak pobřeží a nechme toho ,-]
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    PALEONTOLOG: Ryby o slunci vědí, jen ho vnímají zprostředkovaně. A právě tím zprostředkováním vzniká nedorozumění. Rackové mořské dno znají a neptají se:)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NIKOPOL: takže mi vlastně říkáš, že to co jsi napsal dokonaleji napsat nejde, rozvinout myšlenku písmem taky nelze a tvůj výklad je správný a já jej mám jen přijmout.. pak pochopím, děkuji

    MORPHLER: hele nebudeme se navzájem tlačit do situací, které se nedějí; jestli jsi nepochopil, mě šlo o to, jestli dokáže nikopol svoje implikace rozvinout a jestli to nedokáže, tak mi asi nic nevysvětlí; o paradigma se neopírám, já jen, že mi nikdo jiný význam slova "energie" než ten obecně platně/neplatný a amébní nevysvětlil; jestli tohle je pro tebe moje nepochopení vašeho výkladu šamanismu, tak děkuju pěkně :)

    KALIPH: vysvětli rackům mořské dno

    REVAN: tak ona je jednak tradiční forma a druhak new-age forma, která je všudypřítomná a láskující jako všechno z new-age; pak jsou zaběhnuté metody práce s imaginací, extatickými stavy a práce s duchy, strom života vedoucí do podsvětí a do nebes; šamanova pouť za duší nemocného, talismany, amulety, kmen a tradice; nevím o tom, že by šamanismus byla filozofie, spíš zaběhlá kmenová praxe
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    F0N: a jak to jako dopadlo??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam