• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  RYBOSHŠaManYsMuS
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  "Oki,
  díky za podporu na půstu. Dali jsme to všichni výborně, viz momentka části výpravy při návratu :-)
  V sobotu 16. 5. od 11h bude obřad v potní chýši u Rishiho v Radovesnicích II. Obřad povedou Ernesto a Merced z Malorky. Bližší info a přihlášky na cestabizona@seznam.cz
  V sobotu 23. 5. povedu obřad v potní chýši "na prérii" u Zlíče. Sraz v 9h ráno, samotný obřad od 12h. Kdo potřebuje bližší info nebo nezná cestu, napište. Také můžete-li nabídnout místo v autě na spolujízdu.
  Díky moc, těším se na setkání. Pro účastníky půstu je důležité se některého obřadu zúčastnit.
  Big hug
  Arnie"
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  Pokud by si chtěl někdo udělat svůj vlastní šamaňák ...

  https://i.nyx.cz/files/00/00/13/57/1357497_9cefd5eef6b376d63610.jpg?name=_trnavka_2015_mail.jpg
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  Z emailu ..... právě poslouchám

  Oki,
  přeposílám odkaz na krásnou četbu na pokračování, sedmý díl je také o potní chýši:
  Hana Andronikova: Nebe nemá dno (7/10) | Poslechněte si hry a četby z Vltavy
  http://www.rozhlas.cz/vltava/stream/_zprava/hana-andronikova-nebe-nema-dno-710--1473007
  (poslechnout včas, pak zmizí z archivu)
  Budiž vzpomínkou na náš krásný sobotní obřad na prérii u Zlíče.
  Hugs Arnie
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  DRAGEL: Ona sem přivezla i pár šamanů z tý sibiře, dobrý to bylo. postupem času vypadala čimdál tim víc jako notorik ... pak nevim, nějak zmizela ze scény. v tý době jsem myslel, že by pro ni mohlo bejt fajn si trošku odpočinout
  DRAGEL
  DRAGEL --- ---
  Pavlína Brzáková dělá otevřené slovanské ceremonie poblíž Škvorce je to kousek od Úval. Potkal jsem se s ní osobně, vypadala v pohodě. To že napsala pár knížek jsem zjistil dodatečně, stejně jako to, že má nějakou spojitost se sibiřskými šamany.
  DRUDRIGER2
  DRUDRIGER2 --- ---
  no zena to chtěla, ale již to mám vymyslené, mají to v knihovně tak jí to půjčim. Jinak dík za recenzi....
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  DRUDRIGER2: jsem poněkud skeptický ...
  první co mě napadlo bylo ... herec a alkoholička ... pak jsem si přečet podtitulek..
  ten na mě dělá dojem, že jde o jakési takové to duškovo povídání, trošku jako nic popularizačního charakteru :-)

  já mám duška docela rád (možná je to proto, že ho neznám osobně) tak to neber jako nějak špatně
  třeba se to vyplatí :-) .. znáš to, znáte to, "duch je ve všem" tak se i v hnoji dají najít semena svobody,moudrosti.

  pak je otázka jestli tě někdo nepoučí efektivněji :-)
  DRUDRIGER2
  DRUDRIGER2 --- ---
  Tvarytmy - Pavlína Brzáková, Jaroslav Dušek | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
  https://www.kosmas.cz/knihy/200097/tvarytmy/
  cetl nekdo tudle knizku? stoji za to? nema ji nekdo v pdf ci jinem formatu pro ctecku?
  ALIQUPISO
  ALIQUPISO --- ---
  RAEL: Ahá, jo tenhle film jsem kdysi viděla.
  RAEL
  RAEL --- ---
  ALIQUPISO: http://www.csfd.cz/film/1329-vec/
  ale můj sen se aspoň odehrával někde, kde bylo teplo a prales okolo.
  ALIQUPISO
  ALIQUPISO --- ---
  RAEL: co myslíš tou Věcí?
  RAEL
  RAEL --- ---
  NIKOPOL: že žiju na jekési základně/výzkumné stanici a dovnitř se dostaly velociraptoři a něco jako Věc a postupně nás to zabíjí...
  ALIQUPISO
  ALIQUPISO --- ---
  NIKOPOL: celkem dobrý dotaz, měla jsem dost zvláštní sen o lidech se kterýma jsem probírala channeling, vzájemně jsme si tak nějak četli myšlenky a o jedné čarodějce, která žije na druhém konci planety, byly jsme na začátku nějaké cesty a nasedaly do auta
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  hej :-)

  tak máme jaro ...
  co se vám zdálo z pátka na sobotu ?
  KUATO
  KUATO --- ---
  KUATO: k té spagyrii, věci, které k něčemu jsou:
  v cz:
  John Reid - Minor Opus (https://i.nyx.cz/files/00/00/12/83/1283297_7c2fb8e1ec03b25182c5.pdf?name=JohnReid-MinorOpus.pdf)
  Frater Albertus - Příručka alchymisty
  J. P. Maien: Odkaz bratrstva zlatého a růžového kříže
  Homérův zlatý řetěz

  v en/de:
  mrak věcí, ať už skeny starých traktátů nebo různé hermetické společnosti současné nebo už zaniklé (2.pol.20.stol.), přesto za sebou zanechající užitečné publikace. záleží, čemu by se člověk chtěl věnovat. pro začátek bych sáhl určitě po Manfred Junius - Practical handbook of plant alchemy nebo Jean Dubuis - Spagyrics (2 díly) co se týče západní tradice. zajímavé jsou i věci indické, hlavně kdo by chtěl pracovat se rtutí nebo kovama, které se dají koupit přes net jako komplet Rasa Jala Nidhi nebo Vaidya Bhagwan DASH - Alchemy and Metallic Medicines in Ayurveda. o propojení alchymie a jógových či tantrických škol ve staré Indii obšírně vypovídá od White - The Alchemical Body: Siddha Traditions in Medieval India
  DRUDRIGER2
  DRUDRIGER2 --- ---
  KUATO: já měl na mysli , čiste lidské bytosti, omlouvám se když to bylo špatně pochopeno..
  TEECA
  TEECA --- ---
  NIKOPOL: jenom vsuvka ayahuasce říkáme královna pralesa... zpívá jedna krásná žena  KUATO
  KUATO --- ---
  NIKOPOL:
  k alchymii toho spousta vyšla v Trigonu v češtině - celá alchymická knižnice Logos (cca 13 svazků, každý 1..n traktátů), k tomu Fulcanelli (Tajemství katedrál, Příbytky filosofů), k tomu Rene Alleau - Hermes a dějiny věd, O povaze symbolů, Aspekty tradiční alchymie, Fr. Pošepný - Geneze rudních ložisek :o)... dalo by se vypsat desítky spisů. k alchymii toho vyšlo za posledních 1000 let v evropě tolik jako snad k žádné jiné problematice.

  ke spagyrii zkusím dát něco dohromady, tam toho v češtině moc není.

  btw. u alchymie žádné otevřené texty nejsou. jsou jen hodně jinotajné a ještě víc jinotajné :o). studium symboliky a mytologie je tak jako tak důležitou součástí západní hermetické tradice. když chceš volat bytosti/božstva, tak musíš studovat jejich charakteristiku, způsob odvozování pantaklů... prostě sbírat indicie, aby ses měl na co naladit, abys to abstraktní "něco" měl za co chytit :o).
  NIKOPOL
  NIKOPOL --- ---
  DRUDRIGER2: ta otázka, proč skutečně žijeme na zemi .. myslim teĎ všichni dohromady (vyjma individuálních záměrů, poslání, povolání) .. mi přijde docela aktuální, v tom asi budou spíš role taková a maková, ale asi bez posuzování, poměřování.
  Ráno jsem četl začátek knihy, tváří se docela zajímavě, co se jmenuje "Kdo se bojí smrti": přijde mi to, že hledat, co je po smrti je dobrý pro smíření, že pak člověk může jednat bez toho poměřování a posuzování, atd. ..nemyslim si, ale že by tim lidi trávili životy nebo že by to byl i třeba jen prostředečnej smysl jejich praxe, praxí. ať už je teda praxe předobrazem přiměřenýho chování v hospodě nebo nikoliv.
  ta poslední věta, jestli to má uzavírat nebo směrovat dál: nechápu jí

  KUATO: díky za odpověď. můžeš teda uvést nějaký zdroje vhodný pro studium, s minimem tmářství, případně zavádějících jinotjů .. pokud teda uvažovaní nad smyslem jinotajů neni cesta alchymie/spagyrie

  KUATO: díky za koncept :-)

  OGMIOS: mno .. to asi jo ... na jednu stranu to asi bude důsledek opakovanýho vykořenění, na druhou stranu ... doposud zcela jistě existuje (a alespoň podle počtu hledjícících, ještě bude silný) v pozadí všech těch dosavadních proměn nějaký spojitý a jednotící princip, který kdysi sehrál svoji roli i u vzniku našeho kmene, kultury, národa, země a tak podobně.
  ten živoucí princip, kterej další a další generace motivuje ke hledání, toho od kud jsme přišli a kam jdeme, podle mě má za sebou nějakou ideu, žáměr. nemyslim si, že by uplně trvala/trval na konkrétním provedení, ale jsem si docela jistej, že nástroje k jejímu/jeho naplnění naplnění jsou univerzální, všelidský povahy a dostupný skrze množství cest. dokonce se může stát, že dosahování hypoteticky dalších/vyšších příček v zasvěcení, v poznávání tajemství, se děje skrze dosažení stejnejch nebo podobnejch stupňů, zkoušek, poznání na různejch dílčích samostatnejch cestách, doktrínách, způsobeh zasvěcení.
  nevim jestli je tomu rozumět: ale nějak takle chápu svůj podíl na new age .. nicméně celý dohromady myslim, že new age je Kuatovo asterix nabízenej lidem jen, aby jim pomotal hlavy a nabídl jim množství připravených pastí.
  nicméně ani to nevíme jestli je špatně ... asi není ... asi se od nás žádá, abysme byli ještě lepší, ještě silnější

  nicméně pokud teda už můžem nějak uzavřít ty anděli - ke konkrétním lokálním podánim, legendám, mýtům a místním názvům se už asi nedostaneme: minimálně na výstupu tohodle audika je vidět, že téměř všichni mají nějaký druh spojení. když člověk sleduje tu různost protějšků v našem hledání a cestování skoro by řek, že je to pěknej zvěřinec ... že skutečně je asi všechno živý a nějakým způsobem spolupracuje.
  KUATO
  KUATO --- ---
  ze mam dnes dobrou naladu - koncept prednasky, kterou jsem delal na podzim na jedne akci, obsahujici par stripku k rozdilum mezi spagyrii a alchymii a k propojeni spagyrie/alchymie s ostatnimi dvema Kralovskymi vedami (magie, astrologie) - https://i.nyx.cz/...0/13/16/1316150_93a8965f78d07618b6d8.docx?name=prednaska%20pro%20MeziSvety2.docx