• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    Jeden prispevek k diskuzi jak vyuzit VR technologie... takhle bych si to nejak predstavoval... Dokonalost. :)

    World Builder
    A strange man uses holographic tools to build a world for the woman he loves. This is a short by filmmaker Bruce Branit known also as the co-creator of 405.

    http://www.youtube.com/watch?v=VzFpg271sm8
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    MATHEW_ER: Hloupost, dokumentace k tomu Hanovu modelu je normalne k dispozici. Pokud to nechces hledat kdlidne ti popisu jak to funguje v par radkach. Tedy jestli si to nekdo hlida, tak sou to komercni modely od Toshiby apod, ktery z technickyho hlediska nemaj s tim Hanovym modelem nic moc spolecnyho.
    Stejne tak cena vubec neni mimo realitu, jednotlivy kompomenty k tomu jsou bezny veci spotrebni elektroniky a celej MT v modelu jakej ma Hann treba na ty predvadecce poridis za cca 35 000,- a to jeste s dost velkou rezervou. Samozrejme mluvim o hw nakladech, ve kterych neni zapocten vyvok aplikaci. Ktery jsou opet v pripade Hanna postaveny na processingovejch nastrojich jako je MAX/TSP, nebo VVV.
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    DRAGON: ta Hanova vec je bezkonkurencne nejvychytanejsi MT. Ve vyvoji uz dlouha leta. Znamej to u nich videl a zkousel na nekolika metrovy stene a slo to hladce, velice responzivni, o tom si vetsina dnesnich MT muze nechat zdat :)

    Ovsem cena je stale pro vetsinu pouziti mimo realitu, nehlede na vyvoj aplikaci pro to, navic si to strasne hlidaj a jen tak nekomu to neprodaj.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LUKASHIVA: jasne, pokud jsou prachy, vyvoj jde dopredu mnohem rychleji :) slo mi o to, ze tenhle na rozdil od toho Ms stolku stoji zlomek ceny (nebo bude stat, doufejme). A vypada to uzasne. kazdopadne dikec za linky
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    DRAGON: Na, ja. Hanuc multitouch. Za jeho ceskou mutaci stoji Clad a lidi z Phase. K ozkouseni byl treba predloni v Red Zone stanech na fetsacich, momentane s nim jezdime veletrhy cestovniho ruchu na stanku Czech Tourism.
    Nejaky videa jsou na youtube. Zatim je to takova beta faze, je to dost citlivy na svetelny podminky a aplikace na to jsou spise experimentalni charakteru.

    http://www.youtube.com/watch?v=ITSupfXGy3U
    http://www.youtube.com/watch?v=GZ5GGofqUfg
    http://www.youtube.com/watch?v=xcKN9p8wapA

    Co vim tak nejdal je v tyhle technologii Microsoft se svym stolkem Surface
    http://www.youtube.com/watch?v=Zxk_WywMTzc
    http://www.youtube.com/watch?v=rP5y7yp06n0
    Holt, kdyz jsou na vyvoj prachy, jde to o neco lip. :] Druha vec je ze ten Phase multitouch postavis za zlomek nakladu cenu Surface.
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    OVERDRIVE: To bohuzel tezko, osobne znam akorat jednoho cloveka co tohle provozuje a zadnou stejnou holku sme nepichali, ani mi neni nicim zavazanej, takze ho k tomu tezko presvedcim. Navic je hodne paranoidni v tom tohle nekomu pucovat, pac zije ve svete kde te kazdej ojebe jakmile muze, takze si chrani svoje know-how jak muze.
    Kazdopane to provozuje na 3dmax + vrml, hw od IO system.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    vim, neni to CP, ale obcas se tu objevuji zajimavy technologie, tohle je jedna z nich
    http://www.ted.com/index.php/talks/jeff_han_demos_his_breakthrough_touchscreen.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LUKASHIVA: hmm, a neznas nekoho, kdo by mi v tomhle virtualnim domecku pro panenky udelal prochazku? to bych jako zkusit chtel...
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    OASHI: Podobny pouziti jsou celkem bezny, napriklad architekti pouzivaj helmy s rukavici k virtualni prohlidce projektu domu svejch klientu. Je to celkem prakticky - vychytas si kam otevirat dvere, v jaky vejsce mit vypinace atd.. investice cca 30k
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    to asi ne, kamarad designer mi rikal, ze podobnym zpusobem tady nekdo navrhuje nabytek dizajnovej, takze takovych full 3d studii tady bude asi vic... zkusim se jej doptat, co o tom vi, rikal totiz, ze to zkousel [asi se stejnym uspechem, jako kdyz se pokousis poprve vykrouzit na kruhu nejakou hlinenou nadobu ;]
    OASHI
    OASHI --- ---
    A asi je to jedina takova v cele CR... ;)
    OASHI
    OASHI --- ---
    LUKASHIVA: Ne sice pro ovladani PC, ale jako overeni "realnosti" maji VR celou mistnost ve SkodaAuto v MB, overuji tam designy ve 3D... Aby si produktu prohledli drive, nez je poslou do vyroby. AFAIK.
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    STANLEY: Hmm hezky, videl jsem zoomovani fotek, videl jsem manipulaci 3d objektem, videl jsem vyber a skladani pismen do slov a videl jsem pusobivy efekty.
    Co jsem ale nevidel jedinny skutecne produktivni a smysluplny nasazeni ty technologie. A votom vod zacatku mluvim.

    Uznavam ze VR rukavice na 3d modeling je vec veskrze uzitecna. :)
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    OVERDRIVE: souhlas, prikazovy radek je nejmocnejsi

    BUGSLE: pak je jeste varianta, ktere jsem si uzil na systemu Solaris, textova konzole, kde kdyz se pusti graficka aplikace, tak se zobrazi graficke okno ve kterem ta relace bezi. Nevzpominam si jestli sla pak jeste ta aplikace i pres konzoli ovladat
    STANLEY
    STANLEY --- ---
    možnosti tu jsou :) g-speak a jemu podobné
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    LUKASHIVA: prace s textem urcite problem, ale treba pro praci s videem/zvukem/uuuu mi to prijde idealni, i dneska se pouzivaj shuttly a mys nez klavesnice/ nebo varianty interaktivních dokumentů, kdy za tebou naskakujou doplňkový informace a a stačí se jen otočit :)


    OVERDRIVE: jako konzole urcite rychlejsi, ale je to narocny na uzivatelovu pamet a takovy veci nemaji budoucnost :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jsem tady kdysi zminoval nejakej text ze Zivlu, kde opevovali Learyho nadseni grafikou a o tom, ze mezi dopisy v dalsim cisle nekdo oponoval, ze pouzivat commandlajnu je proste daleko efektivnejsi kvuli moznostem spojovani, kvuli rozvoji mysleni [ktere graficka podoba manipuluje a zjednodusuje] a take prave kvuli rychlosti ovladani. Uz tehdy jsem s tim clovekem, co dopis napsal, hluboce souhlasil.

    Vzdyt to je prece klasika, ze nez neco udelas mysi, proklikas se stovkou adresaru a podadresaru, je jednoudssi to napsat [samozrejme jednoducha vizualizace muze byt uzitecna kdyz nevis kam jdes nebo tak, treba mc/vc a spol].
    Taky klavesove zkratky jsou jakymsi obchazenim grafckeho rozhrani v tom slyslu, ze proste nemusis byt soustredeny na to, kde lezi ovladaci prvky, ale proste delas co je potreba a pri tom pouzivas mimovolne textove povely...

    Kdysi jsem se tady s nekym prel, ze mam daleko radej system nekolika virtualnich konzol a prikazu bezicich v pozadi, automaticky za danych podminek a nakonec v popredi a pred ocima, jako v te posledni vrstve.
    atd.
    LUKASHIVA
    LUKASHIVA --- ---
    BUGSLE: Ja si prave dost dobre nedokazu predstavit aplikaci/prostredi, ktere by pri soucasnejch technologickejch moznostech a vzhledem k nutnosti urcity kompatibility s "okolnim" Neetem, prinasela nejaky zasadni prulom co se tyce rychlosti a efektivity prace oproti jeji "textove" verzi.
    Abych byl konkretni, vem si napriklad zadavani dat/textu. Virtualni klavesnice imho nebude nikdy tak pohodlna jako klasicka, voice control ma omezeny moznosti nasazeni a ma hodne, napr. spolecenskejch, uskali.
    Podle mne se o zefektivneni a zvyseni komfortu da uvazovat az pri primym napojeni na mozek/vedomi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam