• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed

    Kick, ban, ignore, offtopic
    Jak se po 20 000 prispevku ukazalo, tak v tomhle klubu jsou vsichni uznavani odbornici na tema co je a co neni cyberpunk. Nedoporucuji proto psat sem ani slovo punk ani slovo cyber /kyber, cp..../, protoze jinak se najde vzdycky nekdo, kdo vam rekne, ze to neni dost cyber nebo dost punk.
    S pozdravem vas milujici Overdrive

    LUKASHIVA --- --- 8.07:22 24.8.2004
    NIC JAKO CYBERPUNKER neexistuje! Podte mi to odsouhlasit at uz je klid.. :)) Kdo byl kdy cyberpunker? Case ( myslim ze spis zkrachovaly programator), Kovboj ( ten byl snad pilotem ve vysluzbe, chlastajici troska touzici se vratit na oblohu), Silencio (prtavy dite s pravdepodobne poskozenym mozkem?), Ransom Stark (bloodnet), Rick z Dreamwebu?


    Navrhuji temata pro audit:
    [Augmented Personality - paradigm change && "Kazdy den je prochazkou v databazi"] -- [Hack of reality, hack of virtuality] -- [Smart City & House] -- [CyberPunk is the state of Art - projekty, ktere nejakym zpusobem umelecky zpracovavaji nebo reaguji na CP, jsou CP] -- [Cyberpunk Geography - od SIlicon Valley az po hardwarove plaze na Tchaiwanu, middle east and Africa sillicon valley boom?] -- [Augmented Body & Brain - od LSD po benza a hydergine] -- [Completely Virtual - virtual paranoia, Internet 3.0 - matrix...] -- [Future military] -- [???]


    Navrhujte dalsi temata s tim, ze cilem je shromazdit nejen linky, ale treba i predstavy budoucnosti, touhy a predstavy, ktere se ve vas s danym tematem objevuji. Samozrejme ale davejte linky a informace o cemkoliv, co se sem hodi. Idealne muzete prispevky otagovat pomoci #keyword, v RSS se to pak lepe filtruje. [BloodNet - cyberpunková hra, imho jedna z nejlepsich] -- [DreamWeb - cyberpunkvá hra s motivy magie] -- [Cyberpunk RPG] -- [Cyberpunk, industrial a novoromantika v textech a hlavne obrazech...].... atd, atd.
    Google.com
    Neural.it
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tak si koukam na recenze, a najednou koukam, ze to nejsou recenze ;]

    Thin Air by Richard K. Morgan - PDF Duck
    https://pdfduck.com/thin-air-by-richard-k-morgan/

    dobrou noc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm hmm, zajimave, tak 13 od Morgana ma dalsi dil? Resp. knihu ze stejneho settingu?

    Furt se mi tu motalo v hlave, ze jsem nekde videl prispevek, ze ma 4.Kovace, a nemoh najit... a ono to byl Tenky Vzduch


    Thin Air (Morgan novel) - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Thin_Air_(Morgan_novel)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak, pokud by nekdo fakt chtel uvarit onen caj sibirskych kriminalniku, vezte, ze je toneco jako3 dvojte hrsti caje na 3hrnky vody, nenechat prevrit, ale nechat 3x zpenit. Neco, jako kafe v jezve...

    Tady je kdyztak vizual navod, akorat je v ukrajinstine.

    Jo, a neni to vubec spatny. Akorat tu cast s vejcem jsem nezkousel...

    Pokud chcete fakt echt kriminalnickej caj, da se do toho pridat cigaro, nebo vajgly (na vlastni nebezpeci!!!! Nikotinove inhybitory se nerozpousti ve vode, nikotin jo. Cca 1 cigaro (8g) tabaku, ma potencial zabit cloveka, jako vyluh. Ale bavime se tu o kriminalnickem zmastovadle. Koho sere smrtak, kdyzmas dozivoti, zejo. A jako jo, masti to.).


    Pokud nejsi zenska, da se do tohopridat treba muskatovej orisek, ve kterym je prirodni MDMA a je to vcelku legal i v base.

    Pozor, po vic jak jednom orechu, nasleduje 72h intenzivniho daveni a muze vest i ke smrti.

    Zpusobuje potrat, nebo menstruacni poruchy.

    Zas se bavime o chifiru pro chlapy a zensky, kteri maj peklo bliz, nez nebe. Ok?

    Sp you have been warned, ale kdyz uz punk, a kdyz uz post apo, fetovat jde i toluen (jo, jde, a chifir typu magorak je kratkodobe horsi, dlouhpdobe je lepsi nebyt v base, rek bych):


    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: otlucenej bubinkovej revolver a ani kousek rychlyho tepla ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem hral/hraje tady nekdo Atom RPG?

    Neni to uplne cyberpunk, pac technologie tam konci v 1986 a to jeste v Sovetsku, ale kdo mel rad Fallout 2, tak bych tuhle hracku rad proagoval, vic jsem o tom napsal v auditu Fallou Valut : [ OVERDRIVE @ FALLOUT VAULT aneb Jingle, jangle, jingle.... JÓ FALLOUT UŽ NENI CO BEJVAL! To za našich mladejch let... ]

    A kecat by se o tom (podle poctu like toho prispevku) asi mohlo tam.

    Kazdopadne skoro rok hrani na splneni jen vsech questu, ktere si vzajeme nekonkiruji, a to si myslim, ze tak 1/3 jsem nevidel, pac na to nemel postavu? Mozna i vic, viz treba Fallout s intelligence, luck : 1 a jinxed jako kvalitou? To je pak UPLNE JINA HRA, a ma vlastni linii.

    To ma Atom RPG taky.

    Perky ne tak vychytany, zato emocionalne, pribehove a hlavne tim post CCCP svetem, tak to ma velike kvality.


    Kdyz pak clovek cumi a cte sovetsky kriminalnicky a gangstersky dilka, jako treba Brat (film) nebo Nicolai Lilin (knihy) a pak se podiva na tenhle Slavout, a vidi, jak se tam vari kriminalnickej caj Chifir, nebo jak ze zbytku sveta vyrabis brokovnici a gas masku a pochopis, ze tohle je fakt to, co se v Sovjetu deje bezne. Nebo, ze zakladni potravina je kondenzovane mleko.

    Ne, to se neda vysvetlit, to chce vedet a videt.

    Kazdopadne Atom RPG je Fallout 2, s vetsi pravdepodobnosti a Slovanskym nadechem i vydechem.

    Cyber to fakt neni, zato post-apo punk FAKT hodne.

    Doporucuju.

    Tech asi 7-12 endingu uz je fakt jen tresnicka na dortu.

    Dokonale to neni, Stalkerska cast je dost odflaknuta, a treba proti Staler (vsem, od Pikniku u Cesty, pres film, az po serii Metro), tak tomu chybi dost na atmosfere, ale to je otazka, treba me ty emoce tam obcas donutily i brecet, nebo se smat. Zalezi, jak moc k tomu clovek potrebuje zvuk a vizual, a jak moc mu staci textova adventura.


    Kazdopadne, zas a znova se ptam: rozchodil nekdo z vas Stalkera jako hru na MacOSX/Linuxu? Potreboval bych pomoct, bud jsem hloupy, nebo lenivy, nebo proste nevim. Uz jsem to zkousel i za pomoci Strace, ale strace v kombinaci s wine/parallel desktops, tak je nad me sily. A VELMI VELMI VELMI, bysem chtel dohrat Stalkerovskou serii, jen si kvuli tomu odmitam koupit Windows (a odmitam ten shit i krast).

    Kazdopadne Atom RPG si dejte. Dalsi dil je zatim v Bete, ale hned prvi quest, kdy typka muzes poslat hledat zakopanou plechovku do minoveho pole, a cim mas vetsi charisma, tim je moznejsi, ze tam fakt pujde, to je hardcore.

    Podprahovy vtip, takova mina, no, ne, ze ne...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hi tec, low life, nebo jak to bylo?!

    Dekuju vsem, co poslali nejake knihy. Vratim! Mam v planu udelat a udrzovat nejakou cyberpunk library.

    Vsecko, co jsem dostal jsem uz cet, mel jsem odkazat ctenarsky dennik na Booxy/cbdb.cz, sorr, nenapadlo me to. Neni ani nahodou kompletni, ani nahodou, ale kdyztak Overdrive23.

    Ale to jsem nechtel, jen, ze se omlouvam, ze jsem neodpovedel personalizovane.

    Chtel jsem tohle:)

    —-


    Napsano jinam. Ecusemoi my English, i fokken do not care:
    —-


    Just for fun, not sure if anybody is really watching unix group: I do have firm provided cell phone. Newly (no not registred, before back from holidays after 14days).

    I do love FreeBSD & Mac microkernel on Mac notebooks, i do love IOS SE 4”, but now, i do have Iphone 7. Not even without my hand in plaster (broken in fight), i would be able to catch it/handle it. It is bigger than my hand in any direction I can expect to use. Possibly girl’s wet dream or something, because size DO MATTER, whatever they do told you.

    But in case of phone I do personally preffer “smaller is better”, sorry girls.

    It fell of my (non cracked) hand at least 10x today (smooth corners?!!! Even better!!!)...

    So when in doubt, use duckt-tape, hammer, wd40 or brain.


    Obrázek
    Trust me, im engineer (bachelor of libraryanship, really ;7

    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    do android dream of electric dolphins?
    These Hyper-Realistic Robotic Dolphins Could Save Captive Show Dolphins | Future Blink
    https://www.youtube.com/watch?v=PgVzs1FWNM4
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    za mě teda hodně povedený trailer, i když stará maska Wrenche s mrkajícíma očičkama byla super... nový styl mi dost připomíná weby zaspamované všelijakou reklamou :-D
    Watch Dogs Legion - Cinematic Trailer | Ubisoft Forward
    http://www.youtube.com/watch?v=L20nioDjCxU
    WULFEN
    WULFEN --- ---
    OVERDRIVE: Tvl jakto ze furt vypadas na 17? Bud ses upir nebo jsi podepsal smlouvu s dablem nebo nevim.
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: hele, co ma gopinik styl společnýho s cyberpunkem? už mi to nějakou dobu leží v hlavě :D a fakt? posloucháš hardbass? když už se tak oblíkáš a piješ kvass? :D
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    OVERDRIVE: :-D jak tě vidím v těch Adidech a kroksách, zní mi v uších ruský hardbass :-D Tak tě fakt neznám :-D
    MAGELLAN
    MAGELLAN --- ---
    OVERDRIVE: z českých kyber-luhů a hájů Petr Heteša
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SONNY1344: Chtel jsi fulltexty? Uloz.to; hleduj format epub, mobi, pdb

    Sorry, ukazal jsem se po dlouhe dobe.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: a jo, opravdu mam na kozach keru inspirovanou Spiderem Jeruzalemem, opravdu mam falesnou novinarskou kartu magazinu DMZ a kamaradim se asi stylem Johna Constantina...





    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    THRASHER: ja bojuju proti covidu uz jen aktivne...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Docitam knizky.... nemate nekdo nejakej czyberpunk jako e knihu, co sem nedaval?
    Takze ne Sterling, ne Gibson, ne Rucker, ne serka Maurid Auduran, ne manual k Dreamwebu, ne Nilon Angel,...

    Pamatuju si, ze existovaly aspon 2 cz vydane serky od Laseru, z kterych jsem mel jen prvni dil, a nepamatuju si nazvy, a vcelku to byl brak, ale cyberpunk,... kdyz by nekdo nasel, jako e-knihy, zajimalo b
    (Jo, taky pokud je vic jak 3.dil Takeszi Kowacze, tak bysem chtel link (i si dyztak koupim)...)

    Proste nejakej hint na neco ke cteni, jakkoliv dostupne jako eBook (cz/sk/eng/ru).

    Jo RoboCop uz mam taky za sebou, ... i takovy becka muzou byt...


    Kuju!
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    THRASHER: Zavorky nectes?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    kam zmizelo "Cyberpunk is now"? :))

    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    Top 8 Underrated Cyberpunk Anime From 80's And Early 90's!
    http://www.youtube.com/watch?v=rmYGrizo0AM
    TACHIKOMA
    TACHIKOMA --- ---
    Snow Crash: HBO Max's New Series Could Be Our Dream Cyberpunk Show
    https://www.cbr.com/snow-crash-hbo-max-adaptation-dream-cyberpunk/
    SONNY1344
    SONNY1344 --- ---
    Samy o sobe jsou ty vety umenim. Mymu zameru nejlip vyhovuje: posledni dobou mam problemy se spanim

    Uz mam kostru, zaver, pointu, dramaticky i akcni zapletky a 2 hlavni postavy.. A ted teda i prvni vetu. Jeste jednou dik.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam