• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    SPECTRE
    SPECTRE --- ---
    omg :)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    dokážete mi někdo srozumitelně vysvětlit co je biopunk? co jsem našel na wikipedii, tak mi to připadá takový... no, nechápu to.
    IMZMETECH
    IMZMETECH --- ---
    videl sem /docela/ fajn fr. pank ze "soucasnosti". ohledne webovejch stranek, manga filmu, jedny kurevskykorporaci, agentu uvnitr druhykurevskykorporace a /doslova/ krvavej boj o trh.
    teda ne dneska, ale jinak dobry.) /vlada tam snad hrala taky /nakou vedlejsi roli.ha, ha/

    jinak jestli nemate co cist, doporucuju warhammer 40000. zabavna, sestakova literatura, ktera bioimplantaty musi uspokojit kazdeho, spravneho cyberpunkera.
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    +hodte na home tyhle linky: http://www.kyberpunk.org/
    http://www.kyberpunk.org/galerie
    někdo by to nemusel znát
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    v cp od koho? v jaké formě cp?
    POTHEAD23
    POTHEAD23 --- ---
    Kde by ho taky vzal
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    Takze jestli to dobre chapu tak nikdo nema relevantni argument proti tomu, ze zijeme v CP :)
    POTHEAD23
    POTHEAD23 --- ---
    Podplácení už dávno nefunguje na obálkovém principu, vše teče skrz veřejný zakázky... který jsou z 80 procent předem dohodlý. V tomto směru jsme opravdu nedostižní.

    Jinak aby se moc neodbočovalo, ale když už jste se bavili o těch hranicích států a paralele v cyberspace... tohle je zajímavej dokument, nevím, možná ho znáte... je sice z roku 1996, ale je v něm hodně pravdy...
    http://www.temple.edu/lawschool/dpost/Borders.html
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    KIE: Mno.. z toho, co jsme se onehdy učili ve škole o nadnárodních společnostech, vyplynulo celkem jasně, že kupříkladu naše vláda by se dala koupit za měsíční kapesné viceprezidenta takové společnosti ;-) A co se týče pololegality takového počínání... naše země patří k nejzkorumpovanějším na světě, takže "pohoda" (rozumněj "je to v pytli").
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    BUGSLE: ... když nebereme v potaz úplatky a jiné neoficiální doměny... Ale v CP většinou platí to samé, státy taky mají hranice a vlády v nich jsou naprosto legitimní. Akorát že úplatky a jiné neoficiální odměny s v potaz berou. Otázkou zůstává, do jaké míry se berou v potaz dnes a do jaké míry v imaginární CP společnosti. Můj názor je ten, že už zas tak daleko nejsme, ty si evidentně myslíš něco jiného ;-)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    ADYZ: ale státy mají vlastní hranice a stále má stát(vláda, soudy, policie,...), když nebereme v potaz uplátky a jiné neoficialní odměny slovo, které muže něco udělat a to klidně i něco velkýho
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    KIE: A přesně tak je tomu i dnes, akorát že ve zprávách se pořád mluví o vládě a parlamentu, tak tomu lidi věří ;-)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    ADYZ: cp děl je spousta, nepujdete lehce definovat, kolik cp děl, kolik cp myšlenek-tolik odpovědí, jak je to v cp

    JANCHOR: já myslel, že bylo nejdří světové zřízení a pak vznikali první cp díla :))
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    JANCHOR: Proč si myslíš, že to děláme my? :-)
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Zda se mi to, nebo delate z (puvodne literarniho) umeleckyho smeru a jeho pruvodnich znaku svetovy zrizeni? Eh?
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    BUGSLE: Dovoluji si zlehka nesouhlasit s oběma částmi tvého příspěvku ;-) I v CP se vládní orgány oficiálně tváří jako by skutečně nějakou moc a funkci měly. Jediný rozdíl mezi CP a dneškem spatřuji v tomhle ohledu pouze v tom, že dnes jim to ještě spousta lidí věří (což částečně potvrzuje i druhá část tvého příspěvku :-D).
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    ADYZ: ano, ale v cp si na to nehrají, to je ten zásadní rozdíl, tady(teď) se s tím snaží něco dělat(a nebo taky ne :-))
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    BUGSLE: Jak to myslíš "víc kapitalistický"? Já si třeba myslím, že společensky jsme reálnému cyberpunku mnohem blíž, než se na první pohled zdá, třebaže vlády a státní instituce si pořád hrají na svrchované vládce ;-)
    SPECTRE
    SPECTRE --- ---
    tak uz jsem konecne taky mature ;)
    IMZMETECH
    IMZMETECH --- ---
    x-terminator.. tusim ze :))

    jinak docela souhlasim s GHIVERANem a myslim, ze nazev post-cyberpunk me dostatecne uspokojuje, uspokojoval by, alespon v globalnim, bezne pouzivanem, soucasnem in kontextu.

    par zajimavosti >

    Real Time, On-line, Hunting and Shooting Experience !!!

    Scientists Make Bacteria Behave Like Computers
    /.. ehm.. docela pekny obrazky..treba tenhle/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam