• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    IKA
    IKA --- ---
    GALTHEA: aha, to je rozne, zacala som s tou z drogerie (nebrat, nefunguje vobec), dlho som pouzivala tuto: [ IKA @ H:E:N:N:A ]
    potom som skusala ten lush, urtekram a vselico ine. nemam oblubenu znacku, ale mozno jedneho dna k tomu dospejem.:))

    najlepsie je udajne nechat si doviezt vazenu hennu odniekial z indie, tunisu, egypta a podobnych krajin.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    IKA: skôr ma ale zaujímalo, kde zháňaš henu, prípadne akú - lebo už sa v tých značkách a škatuľkách začínam strácať...
    IKA
    IKA --- ---
    GALTHEA: no okrem henny este citronovu stavu, aby to lepsie chytilo, kokosovy olej na vyzivu, nejaky etericky olej tiez aby to lepsie chytilo, a med alebo iny cukor, aby sa s tym lepsie narabalo.

    (vsetko ma svoje chemicke opodstatnenie, ked chces, mozem ti to pohladat na nete.)

    dalsie prisady su spomenute na nastenke, okrem klincekov, ktore stahuju cervenu farbu viac do hneda, som neskusala tusim nic dalsie.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    tak zase reply po tisíci letech...
    GRETKA: no to je právě to, jestli ale neskončím jako černovláska...:)
    IKA: mno ja to mám vždy robotu na pol dňa - najprv to napatlať na hlavu a potom zvyšok dňa čistiť kúpeľňu:))) z čoho to miešaš vlastne? (ja som tvor pohodlný, ešte som to nezisťovala...)
    TERRA
    TERRA --- ---
    GRETKA: Mockrat Ti dekuju :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    TERRA: naprosto nebarvici je Cassia Auriculata co se take prodava pod pojmem "bezbarva henna", henna sama o sobe se jmenuje Lawsonia Inermis, barvi na sedivych vlasech do rezava.
    Tos ti doporucuji bud http://www.vitektrade.cz/e-shop/henna-neutral-100g.html nebo http://www.biobeauty.cz/rostlinna-kura-na-vlasy-bezbarva-100-g/. Obe jsem zkousela, obe nebarvi.
    TERRA
    TERRA --- ---
    ADELHAIDA: Jasny, diky moc za info...

    Kdyz ja se trapim uz 3 roky s vlasama ve smyslu, ze uz konecne vypadaj moje a tak nechci jinou barvu zkratka, respektive nechci aby byly tmavsi...

    Tak me zajimal nejakej zkusenej nebo odbornej nazor, jestli tu je nekdo kdo to pouziva treba...

    Ale zatim diky moc!
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TERRA: Jo, tyhle bezbarvé zábaly mají v DM. Ostatně když hennu rozpustíš ve studenější vodě (40°C) a necháš si ji na hlavě třeba jen hodinu, moc ti to vlasy neobarví, jen jim dodá takovej nádech.
    TERRA
    TERRA --- ---
    Ahoj,

    mam dotaz, mam blond vlasy a cerveny nebo spis zrz odrostly konce a zajimalo by me jestli po sestrihu si muzu dat nejakou tu hennu (asi bylinkovou, neco co mi vubec neobarvi vlasy a zustanou v moji barve, maximalne aby to dodalo lesk)...

    Co myslite existuje takova co 100% nebarvi jen vyzivuje a zhusti vlasy, mam je moc jemny a nedrzej...

    Diky moc:)
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    KOCKKA: No, tak asi to vymeješ, ale z vlastní zkušenosti vím, že to chce fakt hodně trpělivosti - mně se to úplně stoprocentně nepovedlo asi nikdy... :) Je ale fakt, že já jsem je měla tak středně tlustý a hlavně hodně dlouhý. Ale hlavně mi ty nevymyté zbytky nečinily žádnej problém, akorát mi prostě ještě tak 2, 3 dny po obarvení vypadávaly z hlavy kousky sušený henny (ne nějak hromadně a hezky to vonělo :))
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KOCKKA: Tak fajn:-) Na druhou stranu je fakt, že já mám hodně husté a jemné vlasy a taky mi trvá dlouho, než tovšechno vymeju.
    KOCKKA
    KOCKKA --- ---
    ADELHAIDA: jo to byla taky moje prvni reakce kdyz sem slysela ze si nekdo dava na dredy hennu,ja je mam hodne tenky a pohoda to vymeju
    AETHER
    AETHER --- ---
    HARIBOKACHNA: co bys nemohla - jen Ti ta barva mozna nechytne (pokud vubec je tonovaci)
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    ahoj ma cenu kupovat si henna sampon?
    mam na hlave pul roku starej ton v tonu = melir...
    muzu pouzit vubec ten sampon? muzu i bezbarvou hennu??
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KOCKKA: Já bych se do toho teda moc nepouštěla - henna je na prášek rozemletá rostlina, bála bych se, že ten prášek zaleze dovnitř dredů a bude tam dělat neplechu. Na druhou stranu, dredy nemám a v jejich struktuře se nevyznám, jen mě to tak napadlo, takže mě neberte moc vážně:-)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    KOCKKA: někdo tu myslím nedávno zkoušel hennu na dredy, zkus hledat
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    KOCKKA: Já už tedy teď dready nemám, ale když jsem je měla, tak jsem hennu používala a přišlo mi to na kvalitu dreadů rozhodně lepší než chemické barvy. Naopak po těch chemickejch byly vlasy daleko víc klouzavý a z dreadů mi vylejzaly, u henny jsem naopak měla pocit, že ty dready spíš zpevňuje (no, pravda, možná jsem taky neměla dost trpělivost s vymejváním a zůstávalo mi tam trochu "seníčka" :))) Ale nemám srovnání bez jakékoliv barvy a s hennou, dready jsem si nechala dělat už na chemicky barvenejch vlasech, pak jsem přešla na hennu.
    KOCKKA
    KOCKKA --- ---
    A jaky mate zkusenosti z dredama a henou?
    Henu pouzivam uz cca 7let? a ted mam rok dredy a ze zacatku jako ze ne,ale nevydrzela sem to a taky ji tam patlam,jen mam nekdy takovej dojem ze se my ty dredy pak vic povolujou a neplstnatej tolik?
    AETHER
    AETHER --- ---
    MANIFEE: taky bych se s dovolenim prihlasila
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MANIFEE: Taky byych si dala říct:-)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    SKLIBA: oki, tenhle tyden se chystam jit do souku, tak dam pak vedet kolik stoji jedno baleni a po kolika to je. Ted uz si to presne nepamatuju, ale byla to v pohode cena...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam