• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    MYJKA: ja pouzivam mezi barvenim hennou barvici samponek od pallete. Henna v tom sice neni, ale netluce se to...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Je nejaky zmyvatelny henna sampon ktorym si mozem priebezne farbit vlasy medzi hennenim okrem henne color? Neviem ci ten aj farbi :) ale ak ano tak nie az tak viditelne.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    FLOE: No nevím, všechno, co vlasy posiluje, zároveň zhoršuje výsledky pozdějšího barvení. Kondicionéry, ozdravné masky, henna... jde o to, že tyhle posilující a ozdravné věci vlas zacelují, obalují a tím ho zesilují. Barvy (chemické) pracují naopak na principu rozleptání vlasu a nahrazení přirozeného barviva vlastním, chemickým barvivem. Proto čím kvalitnější vlas je, tím těžší je pro chemmickou barvu ho obarvit. Bezbarvá henna by byla další vrstva, kterou by chemie musela překonávat.
    RADUS
    RADUS --- ---
    VIGE: jo to sem si taky říkala že ještě zkusim tu červeou papriku.... ale je mi to jasný že se k chemii nedokopu ... kdysi jsem měla jen takovej pramen chemicky a měla jsem ty vlasy děsně zničeny tak se toho bojim ..
    IKA
    IKA --- ---
    FLOE: mozes skusit shikakai, amlu, alebo oboje.
    alebo tzv. "bezfarebnu hennu" (nie je to lawsonia, ale cassia tusim).
    VIGE
    VIGE --- ---
    RADUS: co treba dat cervenou papriku a cerveny vino + jeste trochu silnyho kafe, pro ztmaveni....? jen takovy napad....
    FLOE
    FLOE --- ---
    existuje nejaka bezbarva henna ci jiny bezbarvy prirdni preparat na posileni vlasu, ktery jde dat na chemicky barvene vlasy a da se pres to barvit?
    AETHER
    AETHER --- ---
    RADUS: aha, to je zvlastni, ja mam mahagon fakt mahagonovej a i holky z prace se divily, odkud mam tak krasnou barvu, nechtely verit, ze je to henna
    RADUS
    RADUS --- ---
    od henne color je kupuju.... zkoušela jsem ztmavovat černou kavou .. míchala jsem pulku černe a celej mahagon a byl to furt stejnej výsledek ja bych chtěla tmavě červenou a mam to furt zrzavý.... vlastní barvu mam hnědou takovou středne hnědou..
    IKA
    IKA --- ---
    RADUS: neviem aku mas prirodnu farbu, ale skus sa inspirovat tu, su tam rozne recepty a hlavne fotky s vysledkami: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html
    AETHER
    AETHER --- ---
    RADUS: kup si od henne color, ty chytaji pomerne dobre
    RADUS
    RADUS --- ---
    YENNEFER: chci víc do červena než furt zrzava...
    RADUS
    RADUS --- ---
    no me se do chemie taky nece ale nechytami taková barva jakou bych ctěla....
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    RADUS: já mám, pokud budeš barvit na stejnou nebo tmavší barvu, jediný problém je, že to napoprvé nemusí chytnout, pokud chceš světlejší, tak počítej s mrkví
    IKA
    IKA --- ---
    RADUS: no, mala by si pre istotu spravit dve veci:

    1) dodrzat dostatocny casovy odstup
    2) test na pramienku.

    ale osobnu skusenost samozrejme nemam, nemienim si na hlavu davat ziadne chemicke svinstva (ani s reklamnymi hlaskami o vyzivnosti a setrnosti vdaka pridanym vitaminom.)
    RADUS
    RADUS --- ---
    par lidi co přechazeli z chemický na henu pravě měli problem že to chytlo třeba do zelena ebo šedě... tak jestli to je i obraceně?

    RADUS
    RADUS --- ---
    ahoja hele mate zkušenost z přechodu heny na chemickou barvu?
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    JESTERKA_AIENE: vidis to, uplne jsem na to zapomnela! :) pisnu ti do posty
    JESTERKA_AIENE
    JESTERKA_AIENE --- ---
    MANIFEE: nooo... já se hlásila, takže mohu-li? :)
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    holky zbyla mi jeste jedna ta 500g cista katarska henna, nechtela byste nektera?
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    YENNEFER: cibulove slupky mne teda nijak zvlast vlasy neobarvuji, zato dodaji hoooodne lesku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam