• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  VANEKPŘEKLADY – pomozte se správným překladem speciálních termitů (domácí úkoly neděláme!)
  KAERI
  KAERI --- ---
  SPIKE411: Právě že kontext úplně chybí, v jedné větě tam je "My Dad has an engineering company" a dál už k tomu nic není :-( S tou Wiki to dělám taky, ale ten nápad s českým tiskem zkusím, díky moc za tip.
  SPIKE411
  SPIKE411 --- ---
  KAERI: Je tam nějaký kontext, jako třeba obor, příklady reálných společností?

  Protože jinak můj postup je vygooglit si reálné engineering companies (anglicky) a podívat se, jak se o nich píše v českém tisku třeba.

  A nebo můj oblíbený postup je najít heslo na Wikipedii a podívat se, zda má článek českou verzi.

  Category:Engineering companies - Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Engineering_companies

  Kategorie:Strojírenské firmy – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Stroj%C3%ADrensk%C3%A9_firmy
  KAERI
  KAERI --- ---
  Pěkně prosím, existuje nějaký elegantnější způsob, jak přeložit "engineering company" než "inženýrská společnost"? Na tu mi sice strýc Google sice nějaké výsledky vyhodil, ale nějak se mi to nezdá, používá se to běžně? V případě této konkrétní "engineering company" neznám přesné zaměření, takže zúžit to na "stavební firmu" nebo "strojírenský závod" nebo kýho šlaka to bohužel nemůžu. Díky moc za případné vhledy a hezký pátek všem.
  M1SHA
  M1SHA --- ---
  MAGUMI: Děkuju, už jsme to nějak opisem zmákli ;)
  MAGUMI
  MAGUMI --- ---
  M1SHA: Co třeba "bez formálního vzdělání"? Šlo by to zapracovat i někam do věty, jako např. "Nemajíc formálního vzdělání, musela si naše vzácná výtvarkyně hledat cestu k uznání bez pomoci akademické obce a mafie spřátelených galerií na webových stránkách instagramu, ťikťaku a onlyfans..." A kdybys to chtěla rozbalit víc, můžeš vytáhnout i autodidaktičku. :)
  M1SHA
  M1SHA --- ---
  RIP: trošku :) Každopádně děkuju!
  RIP
  RIP --- ---
  M1SHA: Kontextu neznaje, v anglině v drtivé většině případů artist není ani tak obecně umělec, jako konkrétně výtvarník. Výtvarný samouk už případně zní líp? :-)
  M1SHA
  M1SHA --- ---
  Ahoj, prosím, prosím, jak byste přeložili, že žena je "a self-taught artist" - nějakým hezkým, ale krátkým opisem. Doslovný předklad "umělkyně samouk" mi nepřijde ideální. Díky :)
  IDLE
  IDLE --- ---
  LEWIN: Mrkni se do Nastavení segmentace v Možnostech, to bude asi nezávislé na projektu, ale jak to nastavit, to ti moc neporadím.
  IDLE
  IDLE --- ---
  LEWIN: OmegaT používám, ale musím říct, že do nastavení segmentace jsem ještě úplně nepronikla, taky s tím občas bojuju. (U mě je teda cílem naopak lámání na věty, kvůli znovupoužitelnosti, ale to asi u beletrie úplně nevyužiješ).
  LEWIN
  LEWIN --- ---
  Ahoj, nemáte tu někdo zkušenosti s OmegaT? Překládám v ní bez problémů už pár let, ale teď řeším problém, kdy mám souvislý text v odstavcích (zdroj: Word), přičemž na PC verzi OmegaT se mi segmenty zobrazují po odstavcích (což mi vyhovuje a jsem na to zvyklý). Jenže OmegaT na Macu úplně stejný text segmentuje po větách. Viz screenshoty.

  Nedaří se v nastavení najít, v čem by mohl být problém. Netušil by někdo? Projekt je to naprosto totožný, stejné zdrojové i paměťové a projektové soubory sdílené z cloudu, jednou otevřené na PC, jednou na Macu.

  Za každou radu budu vděčný!

  KAREN
  KAREN --- ---
  CYBORCA: Tady v tom když tak můžeš hledat onlajn ;)

  American Power and the New Mandarins - Institute Professor & Professor of Linguistics (Emeritus) Noam Chomsky, Noam Chomsky - Knihy Google
  https://books.google.cz/books?id=76HnI72pnAcC
  CYBORCA
  CYBORCA --- ---
  KAREN: Aha, tak to je preklep v knize, to me nenapadlo, diky. :)
  KAREN
  KAREN --- ---
  CYBORCA: A nedává to smysl ani s "waR industries"? Nebo co ti není jasný?
  CYBORCA
  CYBORCA --- ---
  Prosim narazila jsem na vetu, ktera mi nedava, jak je napsana smysl, nemuzu s tim hnout, nevedel byste nekdo?
  Morrow quotes the Catalonian Premier, the entrepreneur Juan Tarradellas, as defending the administration of the collectivized was industries against a Communist (PSUC) attack, which
  he termed the "most arbitrary falsehoods."
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  KAREN
  KAREN --- ---
  ZEVLA: Tipuju poslední možnost. ,D Plus to, že na spoustu věcí prostě žádnou databázi nemaj...
  ZEVLA
  ZEVLA --- ---
  KAREN: Do jejich databáze pro český překlady klíčových termínů. "Metaverse" tam fakt nikde není, tak možná buď je tohle nějakej starej kus překladu, nebo ta databáze platí jen pro FB a není to sjednocený se zbytkem nebo těch databází možná nějak existuje víc. :D
  MORMEGIL
  MORMEGIL --- ---
  KAREN: Každopádně Meta _používá_ existující termín, ne že to slovo vynalezli a mají na něj nějaký patent a právo rozhodovat, jak se má psát (natož takhle blbě)! Jestli se chceš někam podívat, tak do Snow Crash.
  KAREN
  KAREN --- ---
  ZEVLA: Do jakejch zdrojů?
  Taky jsem se právě koukla do oficiálních zdrojů, na jejich stránky. Tak zřejmě klasicky levá ruka neví, co dělá pravá...