• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    FURAN
    FURAN --- ---
    FURAN: Jste mi zkazili humorný večer :( Už jsme tu kdysi četli o expertech, kteří neumí vystavit závěr. Možná by ani neměli dosáhnout na spoušť :)
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    Prosím pěkně, po víkendu je moje google-fu nějak oslabeno a do diskuze s antigun kamarádem hledám KENJIRUV výčet kdy civil zabránil, nebo zmírnil útok šíleného střelce. Nemáte někdo po ruce odkaz? Sím sím.
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    SPM: Spíš na gynekologii:-)
    SPM
    SPM --- ---
    FURAN: Děláš na chirurgii? :-)
    FURAN
    FURAN --- ---
    MUXX: Nejlépe zevnitř. Strč prst skrz vyhazovací okénko a zatáhni za něj nehtem.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    MUXX: ano, prostě ten záchyt zvedni ručně ;-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Pls poradte mi - jak udelat manualne aby zaver u cz 75 zustal vzadu pokud je zasobnik venku? Stahnu zaver dozadu a zatlacim na zachyt zaveru zespoda nahoru?
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    IRONIC:

    Když pominu otřepaný triky jako vyhrožování s vazbou v případě odmítnutí výpovědi
    (jsou tam lidi různý stejně jako všude jinde,i vyšetřovatel může bejt kokot anebo si umanout :
    "žes to prostě byl ty")
    tak je tam X proměnnejch

    -to "vystřelení"plnilo /neplnilo jen odstrašující účel

    -jestli ten co střílel měl něco z dřívějška (ofc se k tomu přihlíží,zákon nezákon)

    -má něco ne moc pěknýho ve spise
    (ten si kompetentní orgány můžou vést i kvůli řadě nekriminálních záležitostí)

    -je/neni/může bejt (JIP)mrtvola

    -je/neni postřelená recidiva co míní drze se bránícího občana poslat do chládku takže si v rámci možností vymejšlí
    "byl jak šílenec,mával pistolí,řval na mě že jsem zkurvenej cikán,že si mě najde a zabije mě i rodinu.." atd. atd.

    -co řikaj/neřikaj svědci(pokud vůbec jsou)

    -je/neni zázemí v cizině/stálá práce/rodina atd.

    -byla/nebyla podepsaná výpověď kde vystreslej střelec podepsal něco ve smyslu že do něj pán strčil a on ho dvakrát střelil do hrudníku
    .....

    Představa že jde do vazby nikdy netrestaná slečna bez jakýhokoliv záznamu
    (např. o styku s problematickejma osobama atd.)
    co stojí při příjezdu orgánů v potrhanejch hadrech s kouřící pistolkou v jedný/mobilem v druhý ruce u křoví kde se válí pětkrát soudně trestanej skučící desperát držící se pazouru s kalhotama dole
    (a skutkovej děj dosvědčí nezávisle na sobě dva pejskaři)
    je dost... nepřesná.

    Pokud ovšem někoho střelíš za splnění podmínek nutný obrany v hospodě,
    dotyčnej za pár hodin v nemocnici zemře,
    budeš nacucanej,
    nebude k dispozici jakejkoliv záznam skutkovýho děje,
    servírka
    (kterou jsi před érou postřelenýho a nyní už i mrtvýho pravidelně souložil ty)
    řekne že :"..Pepa nic nedělal"
    a svědci ve složení dva štamgasti cos je vždycky sral a sousedka co tam zrovna zapíjeli včerejší tah malinovkou
    (s tou sousedkou na sebe pravidelně voláte měštáky)
    vypoví žes se servírkou měl kdysi poměr,
    střílel jsi kvůli nějaký blbosti,
    seš známej podivín a bojí se tě máš docela problém a na asi tak 99 % jdeš do tepláků,)
    JINX
    JINX --- ---
    IRONIC: To dost dobre nechapu. Jakmile nekdo proti tobe tasi zbran tak si nemuzes byt jistej jen vyhrozovanim, nebo tim ze ti bude vyhrozovat a nestreli te (jak muzes videt do hlavy cizimu cloveku?). Tzn. pokud vidis ze tasi tak musis strilet drive nez to bude schopen udelat on. To ze chtel jen vyhrozovat je jeho problem.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KENJIRO: a jake maji skore?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KENJIRO: ze Zlína? To mám 30km, skvělá informace!
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: tak to může být pokus, který má teoreticky stejnou trestní sazbu jako původní čin.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    IRONIC: To je imho nesmysl. Posadi te to do cpz, nejspis, ale vazba je dost indivindi vec. A pokud nejsou svedci, ktere bys mohl ovlivnovat, tak jsi-li normalni clovek bez zaznamu se zazemim (prace, rodina, zavazky) a zadne majetky v cizine, tak ti utekovou ani opakovani tc proste neprictou..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IRONIC: protože pokud tam není mrtvola, tak není vražda a tudíž ani hrozba dostatečné sazby na to, aby ti tu vazbu přišili
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    NAVARA: Každej zkušenej právník se specializací na trest ti potvrdí, že pokud vystřelíš, je úplně jedno v jaké situaci, téměř vždy si půjdeš sednout na kopec. Policie, státní zástupce i soudce rozhodující o vazbě - všichni si zjednodušují práci a proč by si to měli komplikovat rozhodnutím někoho nevzít do vazby - stylem mrtvolu máme, zbraň máme, přiznání máme, není co řešit, ať si to pak rozhodne soudce v trestním řízení sám, my si nic na triko nevezmem. Tzn. každej, kdo si připouští riziko, že někdy bude muset vystřelit si musí připustit zároveň i fakt, že půjde na chvíli do chládku, teda aspoň v ČR.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    btw když mi během té loupeže ukradnou i pistoli (např přepad ze zálohy někým vycvičeným), mám to jako TČ nedovolené ozbrojování nebo jen za přestupek o nedostatečném zabezpečení?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    XMEDA: ve slově "útok" máš překlep ...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MUXX: takze kdyz ti tlupa morgosu bude chtit vzit kabelu, bude na konci zaber jak volas pravnikovi a kolem osm mrtvol zachycenych v ruznym stadiu pokusu o utek...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUXX: To nemáš tak jednoduché...

    stojí = mohou podezírat z pokusu o zabití a tedy vyšetřovat na svobodě
    leží = mohou vyšetřovat jako pokus o vraždu, ta má už dost dlouhou sazbu na vazbu a proč by si to měli komplikovat necháním tě na svobodě že

    a ve vazbě budeš hnít rok+ v horších podmínkách, než mají vězni - a i když tě nakrásně osvobodí a pustí ven, exekutory za tebe nepořešej
    MUXX
    MUXX --- ---
    BRUKEV: Me ucili - kdyz strilet, tak takovym zpusobem, aby na konci byla jenom jedna vypoved.
    Strilet dokud utocnik stoji. Do leziciho je pritezujici okolnost.
    Jako prvni volat pravnika. Pravnik zavola policii. Cekam na miste a mluvim jenom s pravnikem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam