• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Skrety, jo?;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    PIVECEK: jj to je problém, zkoušel jsem si to na střelnici a ty cezety jsou prostě navržené pro skřety.

    Z toho nadšenej nebudu, to je bohuzek knownissue
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    BAAL: Jen nevim kolik si z S2 nastrilel, ale vez, ze ten uchop je fakt jiny. Jestli si navic ted vytunil tu spoust, ceka te to samy u s2,ktera ma jeste mensi vzdalenost bobraku od spouste nez TS.
    BAAL
    BAAL --- ---
    PIVECEK: Jediné dílema, je jestli za ten rok nebo kdy se to dostane na krám pustím TSko a nebo do té doby naspořím potřebný obnos na příkoupení
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Samozrejme to na jine mouchy, nedostupnost, cena, dily.. ale tam mas Siga, tak to bude podobny:)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    BAAL: Je to shadow2, jen lepsi spoust, vetsi vaha na predek (ma tezsi dustcover), nema tak agresivni propad u bobraku, spis podobne TSku, coz mi vice vyhovuje. Lepsi miridla v zakladu, vyladena vratna pruzina, designove se mi vice libi. Ta celocerna verze je top. Jeste jsem se po osahani te S2 vracel na stanek Tanfa, abych si to potvrdil. Ale hlavne bych nemusel dat prachy CZUB, coz je nejvetsi benefit samozrejme:D
    BAAL
    BAAL --- ---
    PIVECEK: V čem tě tanfo zaujalo?
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Jinak az budes kupovat kukatko, zvaz kilimator od Shieldu. Bylo to tam na kazdy druhy pistoli a je hezky nizky s peknym obrazcem. Druhe misto v micro dotech u me ma Sig Sauer Romeo tusim 3? To bych si klido dal i na flintu.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    BAAL: Po tomhle foceni jsem si sel omyt ruku savem, ale co bych pro tebe neudelal. Ja tam pro zmenu propadnul Tanfogliu stock III extreme, takze doufam, ze to ze me horecka pres noc vyzene:)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BAAL: teď jsem to sem chtěl dát, z fora zbranekvalitne.cz
    na IWA byla představena P10 C OR (Optics Ready). Společně s Shadow 2 OR.

    P10C Optics Ready... RMS
    https://photos.app.goo.gl/IkmgVw7m0HAH5atH2

    P10C OR Trijicon
    https://photos.app.goo.gl/BYAVMQ0rRkVUjdqv2

    S2 Optics Ready... Trijicon
    https://photos.app.goo.gl/Mfoj065ZCwBectev2

    S2 OR pohled skrze Trijicon (kolimator je namísto hledi)
    https://photos.app.goo.gl/GhqfjzWbJtqbtd9z1

    P10C OR Pohled skrze kolimator. Hledi je zachováno (osobně mi přijde rušivé, ale při závadě kolimatoru to bude velká vyhoda)
    https://photos.app.goo.gl/XwfTyBUQV8yoDykU2
    BAAL
    BAAL --- ---
    Obcas se přaní vyplní.

    Představuji Vám svoji novou pistoli, už aby byla v krámě:-)

    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ELECTRICKOTA: Tady priklad clanku psanyho z perspektivy nas strelcu, existujou i opacny, celej mainstream tisk bude stat na strane priposrany vlady.

    Die EU zielt mit neuen Restriktionen auf unsere Wehrtradition. Doch verhindern restriktive Waffengesetze die Gewalt? Ein Vergleich Schweiz-China. https://bazonline.ch/17009949
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    BLOWUP: Nj to mi nedoslo ze je to i v ramci schengenu. no referenda jsou tezce dvousecna, a ovlivnitelnost obyvatel kampaní je bohužel realna vec :(
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ELECTRICKOTA: Bohuzel jsme clenem Schengenu, coz nas zavazuje prebirat zbranovy zakonodarstvi EU.
    Ty takzvany "vyjimky" nasi vlady ale jsou tak leda na vytreni si, takze se schyluje k referendu jehoz cilem bude nejspis vystoupeni z Schengenu. Zda jej vyhrajeme neni jisty - na jednu stranu tu maji zbrane i moznost demokraticky rozhodovat samostatne sami o sobe velkou tradici, na druhou stranu ale treba prave probehly referendum o zruseni poplatku za nasi levicackou televizi ukazuje, ze pomoci nekolik mesicu trvajici kampane na vsech kanalech se da vhodne zvolenou demagogii obyvatelstvo natolik znejistet ze nakonec zvoli to co vlastne nechce. Uvidime - i pro nas plati, ze kazda zeme ma tu politiku kterou si zaslouzi.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    NJAL: Co má Švejcarsko společné s EU?
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: předchozí vláda mohla vylobovat v EU lepší podmínky a výjímky pro Česko, jako to dokázaly mnohé státy, ale asi se na to vyprdli - tomuhle neverim. Pro nas mela smysl jedina vyjimka, a sice zachovat stavajici stav. Vsechno ostatni by byly (podle mne) blbosti.

    OTAKAR: Svycari a Finove dostali "uplatky" ve forme vyjimek, Svycari zejmena kvuli sve milicni tradici. Protoze do te doby spis byli nakloneni Cesku. Ale s uplatkem nas tam zase nechali stat osamoceny.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    NECROMAN: Celkově palec nahoru, ale uměl by pan Lipavský nebo ty odzdrojovat "předchozí vláda mohla vylobovat v EU lepší podmínky a výjímky pro Česko, jako to dokázaly mnohé státy, ale asi se na to vyprdli "?
    Především mám na mysli ty jiné výjimky.
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    SHADDIE: Asi by to pokutou neskoncilo, takze pokuta + 2. a 3. a pak jeste ty naklady... :/
    Fakt na <|> situace.
    NECROMAN: "pro účely národní obrany a s tím souvisejícího výcviku" - jenom aby to nebylo omezeny na aktivni zalohy
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SHADDIE: dobrá otázka, ale nedokážu posoudit. Také by mě zajímala nějaká analýza.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    NECROMAN: "nepřijetí této novely není moc pravděpodobné. Pokud by nebyla přijata, hrozila by pokuta ze strany EU."
    Uvědomujou si ti, co mluvějí o pokutách ze strany EU, že náklady implementaci týhle sračky budou pravděpodobně stejné, nebo dokonce vyšší, než možné sankce ze strany EU?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Update k novele zákona o zbraních podle EU. Bavil jsem se včera s Janem Lipavským, poslancem za Piráty, který řeší i bezpečnost. Pár poznatků, některé asi nejsou ničím novým:
    - shodli jsme se, že Česko má jedny z nejlépe nastavených zákonu o zbraních v Evropě :)
    - nepřijetí této novely není moc pravděpodobné. Pokud by nebyla přijata, hrozila by pokuta ze strany EU.
    - předchozí vláda mohla vylobovat v EU lepší podmínky a výjímky pro Česko, jako to dokázaly mnohé státy, ale asi se na to vyprdli
    - ponechat si předělávky z automatů nebo zbraně, které budou nově patřit do A-I, a tohle jsem nevěděl, bude možné mimo jiné i tím způsobem, že se majitel stane členem "branného klubu". Je otázkou, co bude znamenat to "rozhodne":
    Policie rozhodne o udělení výjimky pro nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie A-I,
    b) držiteli zbrojního průkazu skupiny B, C nebo E ... pro účely národní obrany a s tím souvisejícího výcviku

    - shodli jsme se, že by bylo dobré, aby ZP, průkazy zbraně a pod. mohl vydávat kterýkoliv útvar policie, ne jen místně příslušný
    - nadhodil jsem i zda by nestálo za to změnit formát ZP na veiikost občanky, s ponecháním platnosti stávajících. Poznamenal si to na interpelace pokud/až budou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam