• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELWERINE: vidíš, tohle jsi mi mohla poslat hned na úvod a ušetřit si ten svůj emocionální grc.

    Každopádně teď už mi to jasné.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELWERINE: ok, pak jsme si jenom nerozuměli a máš pravdu.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    VOMAJDA: ale tvoje odpoved je nespravna, protoze pokud je predovka kulovnici, a je schopna vystrelit naboj s energii vyssi nez 1500 J, pak MUZE.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELWERINE: asi taky mluvím klingonsky.
    Otázka zněla: "Když divočáky při naháňce můžu střílet brokovnicí s jednotnou, proč ne perkusní předovkou?"
    Moje odpověď byla: "Nemůžeš, protože předovka není podle zákona o zbraních brokovnice."
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    VOMAJDA: no vidis, normalni lidi to ctou jako zdurazneni toho, ze jich je tam malo, ti jini jako faktorial.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    VOMAJDA: asi mluvim klingonsky...
    (1) Lov zvěře smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám mysliveckým, zásadám ochrany přírody a zásadám ochrany zvířat proti týrání. Zakazuje se
    k) střílet zvěř srnčí jinou zbraní než kulovnicí s nábojem s energií ve 100 m nižší než 1000 J (joulů) a ostatní zvěř spárkatou nižší než 1500 J; to neplatí při lovu selete a lončáka prasete divokého, které lze při nadháňce, naháňce nebo nátlačce střílet i brokovnicí s jednotnou střelou,

    Diskuze o tom, jestli lze srovnavat brokovnici s predovkou je naprosto bezpredmetna.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELWERINE: 26! je zhruba 4*10^26 a tolik jich tam fakt není ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: ale točíš se na něčem co není podstatné. Celé to vzniklo tím, že jsem se ptal. víceméně Kenjira, jestli se neplánuje vyhodit
    "19. Lovecká zbraň - jednoranová, víceranová, opakovací nebo samonabíjecí kulová, broková nebo kombinovaná dlouhá zbraň s výjimkou perkusní zbraně, s pažbou s neměnnou délkou, která je určena k odstřelu zvěře podle zvláštního právního předpisu (zákon o myslivosti)."

    Kdy mi správně řekl, že to tam už není a že lov BP je už dnes prakticky možný. Načež jsem se normálně ptal, co tedy dnes brání tomu lovit s předovkou.

    Že z toho někdo chytá psotník mne nechává naprosto chladným..
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    a ano, nemam jako KENJIRO svatou trpelivost s temi, co nejsou schopni si precist prilohu c. 1 k zakonu o zbranich, ktera ma proboha az 26! ocislovanych pojmu...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELWERINE: já vím, ale REDSNAKE zmiňoval, že prasata na naháňce může střílet brokovnicí, což je v podstatě pravda (nezabíhejme do detailů, oba je známe). Snažil jsem se poukázat na to, že imho předovka v tomto ohledu není dle zákona nijak rovnocenná brokovnici.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    VOMAJDA: brokem musis strilet "malou" zver a jen na honu. Srny, prasata zase jen kulovnici, s vyjimkou pro prasata, ktere muzes strilet slugem pri nadhance...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    REDSNAKE: Protože zákon jasně říká, že je můžeš střílet brokovnicí?
    Zákon o zbraních a střelivu zase říká, že zbraň broková je "palná zbraň s hlavní (hlavněmi) pro střelbu brokovými náboji, případně speciálními náboji pro brokovou zbraň."

    Což myslím, že ta předovka nesplňuje, ne?
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    REDSNAKE: nevim, co to mas za definici, ale priloha k zakonu rika, ze

    7. Kulová zbraň - palná zbraň s hlavní (hlavněmi) pro střelbu kulovými náboji nebo kulovými střelami, případně speciálními náboji nebo střelami pro kulovou zbraň.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    To je Elweríny běžný styl diskuze, ideální by bylo kdyby si mě dala do ignoru a všichni by měli pokoj.

    Když divočáky při naháňce můžu střílet brokovnicí s jednotnou, proč ne perkusní předovkou?

    Právě kvůli "„kulovou“ zbraň - Palná zbraň s drážkovanou hlavní (nebo více hlavněmi) pro střelbu kulovými náboji (střela je složena z jednoho kusu), nebo"?

    Kdo nechce diskutovat, poradit, může moje dotazy klidně ignorovat a nezvyšovat si zbytečně jistě již vysoký krevní tlak.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    ELWERINE: tu jsi poslyš hrozně vostrej. :) Tak ho místo toho spílání pouč, když to neví.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    REDSNAKE: neda v CR, protoze zakon zakazuje urcite zpusoby lovu. Jestli nejses schopnej si nastudovat ktera zver se cim v republice muze v souladu se zakonem strilet, tak nema smysl dale debatovat.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELWERINE: Proč se rozčiluješ? Já to nemyslel nijak zle a nevím jak by to mělo nebo mohlo ovlivnit vydání loveckého lístku.

    Lovit se s předovkou dá prakticky jakékoliv zvíře které v evropě žije. Výkonu to má na to dost. Proto jsem chtěl upřesnit tu otázku, abych ti dokázal lépe odpovědět. Nijako útočně myšleno.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    REDSNAKE: jestli mas problem odpovedet na tuto otazku, tak doufam, ze nemas lovecky listek, nebo ti ho nevydaji... OMG.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELWERINE: Co tou otázkou sleduješ? Pokud mi to vysvětlíš, jistě ti dokážu potom odpovědět lépe.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    REDSNAKE: a co chces s tou predovkou lovit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam