• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    NGR: Pokud ti neuvizl sourek ve vyhoznim okenku, proc svuj dotaz nehodis sem, aby ho videli i ostatni?
    NGR
    NGR --- ---
    ar15-kari potrebuju poradit muzete nekdo v poste plz?
    dekuju
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    MCD: Ok, to už jsou jiný čísla. Ale jako relevantější by byly čísla řekněme z druhý poloviny 20. století :))
    MCD
    MCD --- ---
    OCTOPUSS: Počkej, tos to daleko nedočet :-D To bylo jen v rámci federální jurisdikce, těch 37, pak tam máš jednotlivý státy, namátkou Arkansas 200 (1913–2017), Georgia 976 (1700–2002), Kansas unknown (1800–1965)...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    GEKONZPRAHY: a budeš ty rozhodovat o tom, které jsou ty "jisté případy"? Ne.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    KENJIRO: Ja ve vedlejsim auditku o zbranich barvite popisoval sve pletky s policii, nekolik uzivatelu ze me delalo darebaka, chytalo me za slova, krom ztraty zbrojaku po me chtelo i jinaci tresty, kdyz jsem tam popisoval, jak me policajti krive obvinujou a vymejslej si dukazy, klepali si na celo a smali se... no a ejhle, dnes bylo vse zastaveno pro nedostatek dukazu (vcetne toho hlavniho, kterej si kriminalka vymyslela), a zadny odmluvy jsem se taky nedockal. dockam se ji? Ne. Bude mi to vadit? Ne :D

    Jsou lide omylni? Ano. Meli by se stejne v jistych pripadech zbavovat zivota, aby zbytecne svym dozivotnim uveznenim nezatezovali statni kasu? Ano...

    Je Gekon hrozne opilej a vlastne ani nechape co pise? Hadejte sami :D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    PISTA1: děkuji
    PISTA1
    PISTA1 --- ---

    "Důvěřujete parlamentu natolik, abyste mu svěřili pravomoc rozhodovat o tom, za co může občan dostat trest smrti, a důvěřujete českým soudcům natolik, abyste je nechali rozhodovat, kdo ten trest smrti opravdu dostane?"

    51 hlasy od 51 respondentů

    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Já teda nemůžu lajkovat svůj vlastní příspěvek, ale jako člověk, co byl už několikrát různými eurofanatiky obviněn, že slouží Putinovi, dávám rozhodně palec dolů.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Aha. No dobře, anketu neudělám, bo nyx mi ještě nezpracoval platbu za prémiovou verzi. Tak to uděláme postaru plusama a mínusama.

    Otázka zní:

    "Důvěřujete parlamentu natolik, abyste mu svěřili pravomoc rozhodovat o tom, za co může občan dostat trest smrti, a důvěřujete českým soudcům natolik, abyste je nechali rozhodovat, kdo ten trest smrti opravdu dostane?"

    To je totiž jediná otázka, ke které se budete moci v referendu vyjádřit, a bude to naposledy, co do toho budete moci mluvit. Dál už na váš názor sere pes.

    A odpovědi máte k dispozici pouze a jedině tyto:

    "ANO" (palec nahoru)
    "NE" (palec dolů)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Vážení, já bych to ukončil tím, že tu otázku položil tak, jak opravdu zní. Protože i kdyby se v referendu rozhodovalo, jestli má být zaveden trest smrti, tak by se vás nikdo neptal na názor. Bylo by akorát "Ano" nebo "Ne". A proto je potřeba si tu otázku položit tak, jak zní popravdě.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    MARWIN: Prosím tě zalez někam.
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    OCTOPUSS: ok, jsi podezrely, co ted?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Tvl, s tím jak to vypadalo dneska ráno jsem docela rád, že nemáte nic lepšího na práci než řešit tyhle broskvoviny :-D
    RIVOK
    RIVOK --- ---
    SPM: jasně, pokud se bavíme o standardním dovolacím a opravném procesu, tak ano. Já měl na mysli jednak odvolání se k ESLP apod., a hlavně tlak na znovuotevření případu - což je něco, na co nemáš žádný nárok a policajti i státní zástupci to nenávidí z hloubi duše, neboť to prokazuje že totálně pohnojili svou práci, ale právě proto na to neexistuje žádný limit a když je dost ztrapníš a/nebo nalezneš vlivné zastánce, které přesvědčíš že na tvém odsouzení něco fakt smrdí, můžeš uspět.
    SPM
    SPM --- ---
    RIVOK: já nejsem úplně expert na právo, možná to tu nějaký místní právník upraví, ale mám pocit, že ani u nás se nemůžeš odvolávat až do smrti. Pokud si to vybavuju dobře, tak jedeš kolečko po soudech, můžeš skončit u ústavního soudu, který to může vrátit zpátky na začátek, jedeš druhý kolečko a tím pak končíš...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    DRIZDIK: Díky za odkaz. Takže je to ještě míň než jsem myslel:
    Total number executed: 37 (1927–2003)
    BEHALA_LETEM
    BEHALA_LETEM --- ---
    XMEDA: deset střel za minutu už je práce pro double reflex barrel pump bow!

    The Bow That Will Get Archery Banned?
    https://www.youtube.com/watch?v=-2x4cpvywHg
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam