• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    ELECTRICKOTA: Ale tak Sturmgewehr není název vymyšlenej antigun .. ale armádní určení. Civilní je prostě puška. Nebo jak se teď v pro-gun komunitě nyní říká MSR .. modern sporting rifle.
    KASUMI: I když i ar15 může být kulovnice, asi bych to viděl spíš jako označení u lovecké pušky kulovnice/brokovnice dává původ toho označení :-)
    Ale rifle = puška jak říká KASUMI
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    CORWEX: No puška je puška, ať už má jakýkoliv formát přeci. Útočná puška neexistuje, to je taková věc nikdy nebyla vyrobena, je to jen antigun vymyšlenina. Použij samonabíjecí puška, samočinnápuška, bullpop-puška atp.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    kulovnice je i ar15, to je jenom s "puskou" ceska terminologie pro me neznamy ucely, to bude asi nekdo jinej (kenjiro, mazda) vedet lip
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    proste puska
    zadna utocna, to by byla assault rifle, kdyz uz.. a teda i tak je to imho nesmysl..
    full automatic bude samočinná
    jinak semi auto budou samonabíjecí
    auto nebo semiauto je podle me ale ok pouzit i v cestine.. imho je to dost zdomacnely
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    Mohl bych odborníky požádat o terminologickou radu? Překládám román z relativně blízké budoucnosti, odehrává se v USA a kdejaká postava tam má svoji "rifle", obzvlášť populární jsou bullpupy - zároveň je v textu zmínka, že stát nemá rád, když si někdo předělá zbraň na "full automatic". Takže moje otázka zní, jak těm "rifles" říkat v češtině: jsou to "útočné pušky"? A pokud ano, dá se o útočné pušce v běžném hovoru mluvit prostě jako o pušce (v situaci, kdy je jasné, že se nemyslí kulovnice apod.)?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    BECKOU: Ahá... tak to se tam možná podívám. Mimo soutěž (páč bych stejně houby nastřílel a ten adrenalin, co já mám v politice, vy nikdy nezažijete :-D). Aspoň vyvětrám hromovou hůl a možná rozeženu nějaké ty fámy. Zrovna dneska mi zas někdo volal, že si chce koupit historickou zbraň a obchodník mu tvrdil, že od roku 2022 se budou muset registrovat nebo odevzdat. Ach jo :-(
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    BECKOU: Jj, jsem tam. Squad 5.
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    TRILOBYTE: jj maly ujezd, uvidim se tam s nekym odsud?
    Rybarka je dobrej tip :)
    Tak drzte palce
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    BECKOU: Malej ujezd?
    Na kazdy zavody sebou:
    1) zbran
    2) rybarskou seslicku na cekani
    3) vymluvu, proc jsem zrovna nenastrilel
    Prvnich par zavodu je nejvetsi vyhra nedostat DQ. Klidne vsechno pomalicku opatrne.
    Jezdim normalne v tom v cem a s cim chodim, jenom pridam pouzdro na zasobniky (ale da se i s magama po kapsach). A nejlepsi manevr byl pridat se k nejaky parte ktera vypada jako ze vi co dela, ale zase to nejsou lidi co honej kazdou setinu.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    MCD: A nedelat p*coviny. ;-)
    MCD
    MCD --- ---
    BECKOU: Zkušeností mám pramálo, ale ujisti se, že
    - při předpažení a rozpažení zůstávají zbraň i zásobníky včetně pouzder skryty pod oděvem a současně nebudeš zbraň z pouzdra dolovat pět vteřin
    - máš pouzdro, které je v souladu s pravidly (kryje lučík; neodstává v horní části od těla více než na šířku zbraně; zbraň z něj nevypadne při prudké otočce, seskoku, běhu; není to podpažák, IPSC speed holster; nosí se na straně silné ruky v úrovni pánevní kosti - z toho mi vychází, že apendix je zakázán, stejně jako výslovně zakázaná pouzdra, z nichž se tasí křížem)
    - máš dost střeliva (tak trojnásobek množství z propozic)
    - každému rozhodčímu na stage na potkání řekneš, že jsi nováček a necháš si všechno pořádně vysvětlit.

    No a měj uši a oči otevřené a užij si to :-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    BECKOU: přečti si pravidla, nahlas se u každého rozhodčího že si prvně, nezapomen si pouzdra na magy a kvér, užíj si to
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BECKOU: Hlavně je důležité, abys měl skryto.
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    Ahoj, v sobotu se chystame poprve na LOS, nejaky tipy co s sebou, na co nezapomenout a tak?
    Jede se v normlanim obleceni, nebo se preferuje vic tacticool styl :D
    jsem z toho trosku ve stresu tak ocenim jakykoliv info :)
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    Já byl na Kapslovně teda s .223, 7.62 a .308 někdy loni a se vším v pohodě po předchozí domluvě jak budeme střílet ..
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SWIST: Byl jsem tam jednou s .223 VAR, normálně střílet, ale to mohlo být tím, že jsem přišel jako doprovod jednoho prodejce z obchodu se zbraněma, kterýho tam znali. Může to být tak 5-6let ale.
    Chodil jsem pak na Chodov, ale těch 25m není ideálních a navíc tam pušky zakázali a moc se mi to tam nelíbilo.
    Chtěl bych zkusit Lero, kámoš tam teď dělal papíry.
    RIVOK
    RIVOK --- ---
    SHADDIE: viz SWIST - pana správce štvali specificky Kosaři, protože 1) Kosa byla levná, 2) 762 M43 byly levné, ergo 3) Kosaři pálili "styl Rambo" a přestřelovali lanka.

    AKM stojí přes 20k, SKS není pro Ramba, 545 je niché, ergo když viděl jejich PZ, zjevně v pohodě.

    Ale je pravda, že co je tam nový správce, možná to vidí jinak. Mně nenapadlo zpochybnit několikaletý Status Quo.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KASUMI: tak jak pije kenjiro - od 2020 pokud se to nakonec vlastne vubec uskutecni ma byt misto zacatku brezna na zacatku zari pravidelne...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    KASUMI: jestli jsem to pochpoil dobře, tak IWA má být na září přeložená permanentně.
    FMATEJU
    FMATEJU --- ---
    KASUMI: Ja si myslim ze spousta vyrobcu to vynecha.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam