• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NJAL: mně to tak nepřipadalo :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    3h 27m ?!? Okej, challenge accepted. :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Já mám pocit, že se mi to jako spíš nepovedlo... přeskakoval jsem od tématu k tématu a tak

    Ale za rok prý zase znova :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Naprosto skvelej rozhovor! Díky KENJIRO:
    Prostor Ondřeje Tesárka #24 - David Karásek
    https://www.youtube.com/watch?v=3oOx6DQGTKU
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jen tak pro info.

    Blíží se senátní volby - Blog iDNES.cz
    https://karasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=757493
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NECROMAN: Což není nutně špatně.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Druhé čtení novely zákona o zbraních bylo přesunuto na konec všech druhých čteních, takže se na něj na schůzi v září skoro jistě nedostane. Holt vláda nyní raději schvaluje rouškovné a další dárky k volbám.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    VOMAJDA: heh, asi tusim kdo z leika to byl :D
    MCD: jop, vidim to stejne, nedavno jsem byl svedkem mirene rany jistoty s vystrelem (do valu bezpecnym smerem nastesti). Nutno podotknout, ze to bylo u mp5, kde uplne nevidis do komory, druhej kontrolni clovek tez naboj v komore nevidel (ja ten druhej nebyl), zasobnik prazdnej, zbran nema streleckou pohotovost a mela vadnej vytahovac, a pak cvak a vysla rana :D takze cim lepsi kontrola, klidne i hmatova, tim lip
    MCD
    MCD --- ---
    VOMAJDA: A my tě v tom podporujeme :-)
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MCD:
    ELECTRICKOTA: Mně to nemusíte vysvětlovat, já tam ty prsty strkám :)
    MCD
    MCD --- ---
    VOMAJDA: "Bejt zbytečně opatrnej" při manipulaci s palnou imo nejde. Ukazovák do šachty a malíček do komory funguje i za zhoršených světelných podmínek, za mě to dává lepší smysl, než mít zažito pouhé čumění.
    Instruktor je vůl.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    VOMAJDA: better safe than sorry? Upřímně bych byl vždycky radši když je někdo dvakrát oaptrnej než jednou zbrklej... ( a to já to nedělám )
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    IRONIC: co se týče toho prstu v zásobníkové šachtě, přítelkyně teď byla na přípravném kurzu na Leiku v Plzni a tam ji to učili bez toho. Tak se na to zeptala a instruktor jí sdělil, že "to je nějaká hardtaskovina". Když jim řekla, že já to tak doma dělám a takhle jsem ji to učil, tak se dozvěděla, že jsem zbytečně opatrnej.
    DACELO
    DACELO --- ---
    NECROMAN: Nestanuj, bivakuj a nemůžou říct ani popel...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    NECROMAN: §23, za 3 roky více než jeden taxativně jmenovaný přestupek. S tímhle by problém být neměl.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, kdyby mě někdo načapal při stanování v CHKO, nebude se to brát jako přestupek proti spolehlivosti? Asking for a friend.
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    IRONIC: nam bylo rovnou receno ze si mame odstrilet a kdyby to jako nedopadlo tak se ty prvni 2 budou pocitat jakoze nastrel a dame dalsi do poctu
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    GILHAD: Díky za hodně vyčerpávající popis. Cenim a podstatné si zapamatuju
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Když už jsme se tu tak rozepsali o zkouškách... pár lidí řešilo, jestli nevynechat ty nástřelný rány a raději nejít rovnou na ostrý, protože je pak menší šance udělat někde chybu při manipulaci... Tak já bych k tomu řekl, že tento postup je úplná blbost. Pokud si někdo nevěří, že zvládne manipulaci u ostré střelby, tak nemá vůbec mít zbroják. Ty nástřelný rány člověka možná i zbaví nervozity a není fakt od věci si s tou ostrou zbraní osahat, kde spouští spoušť, jaký má chod, člověk si případně i upraví úchop, protože to je mnohdy jiná zbraň, než ta, co byla na manipulaci. Třeba na správný úchop se často zapomíná, přitom to je základ úspěchu, ale lidi se soustředí na kdejaký voloviny kolem toho a zapomenou to správně držet, pak jim to lítá po celým terči.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    NECROMAN: Tak to rozhodne. na premysleni je vzdy casu dost - delat to pomalu a metodicky.
    (BTW: 0.5x0.5@1m je asi tak stejny uhel jako 1.5x1.5@3, ovsem lisi se to dost o reseni rozdilu mezi vyskou stolu a vyskou ramen - pri rozvaznem metodickem postupu se to tam udrzet urcite da)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    IRONIC: U nas se specialne tento dotaz (rana jistoty/zlomeni uderniku) resil, ale to fakt bylo davno a asi tak 50/50 co si ktery komisar oblibuje. Jinak samozrejme pouzivat SOUCASNE postupy, to je bez debat, ja reagoval na to mireni a opirani a demonstroval neustale pouzivani CaK. Ale presny postup pro komis je to, co komis vyzaduje ted a predpokladam, ze to tak instruktori uci. Nejake kecy na webu jsou kecy na webu (a nikdo nevi, zda nahodou nejsem panda)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam