• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KENJIRO: tato pasáž:

    "Slibuji, že se jako člen stanovené zálohy státu budu chovat tak, abych nesnižoval její vážnost a neohrožoval její dobré jméno."


    je naprostý bod úrazu. Z řady jiných států, kde podobné právní normy už mají, víme, že za "snižování vážnosti a ohrožování dobrého jména" se počítá:
    1) jakákoli kritika vedení (popř. nadřízených, sponzorů apod. vedení)
    2) jakékoli zveřejňování nepohodlné korupce vedení nebo viz bod 1)
    3) jakákoli účast na jakýchkoli skupinách nebo platformách, které se nelíbí mediálnímu mainstreamu (tzn. v době "Wake" ideologie fakticky cokoli, co není levicové)
    4) jakákoli veřejná účast na čemkoli, co se nelíbí vedení organizace, jejím sponzorům či nadřízeným, neboi jen aktivistickým novinářům kteří pak použijí strategii Motte-bailey-fallacy aby donutili vedení organizace vykopnout za "poškozování dobrého jména" všechny, mezi něž bylo tou fallacy položeno rovnítko s nějakými hnusáky

    Jenže halt někteří pachatelé dobra si stále neuvědomují, že první a nejdůležitější pravidlo veškeré politiky zní:
    "Zákony nepíšeme s představou toho, jak bychom je my mohli používat k prosazování dobra a zabraňování zlu, nýbrž s představou toho, jak by je oponenti mohli zneužít k páchání zla a odstraňování dobra, až se dostanou k moci oni. Protože oni se k ní dostanou."
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: lepší. I když nesnižovat dobré jméno zálohy státu... To ještě jde? :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    COUDAK, PUFFY: až EU prosadí nějaké další omezení zbraní a budeš pro jejich vlastnictví muset být členem pasivních záloh
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: Hele a proc tam jako musi bejt nejakej slib? To je dany ze zakona?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    OTAKAR: tak při čem? už jsem se lekl, že opravdu vymysleli nějakou blbost.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    COUDAK: To neskládáš při zkouškách na zbroják.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    KENJIRO: Slibuji, že se jako člen stanovené zálohy státu budu chovat tak, abych nesnižoval její vážnost a neohrožoval její dobré jméno.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    COUDAK: nechápu
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    KENJIRO: v tom případě mi ten tvůj uvedený slib nesedí. :-X
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    COUDAK: ne :-)
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    KENJIRO: ještě jsem to nečetl a nezkoumal, ale konečně jsem našetřil na zbroják a zbraň ... to budu muset být po zbrojáku být v zálohách státu?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Zpátky k těm prováděcím předpisům k nadstavbovému zákonu.

    Co říkáte na slib ve znění:

    "Slibuji věrnost České republice.

    Slibuji, že jako občan a vlastenec budu respektovat a ctít principy demokratického právního státu, jakož i lidská a občanská práva.

    Slibuji, že se jako člen stanovené zálohy státu budu chovat tak, abych nesnižoval její vážnost a neohrožoval její dobré jméno.

    Slibuji, že budu vždy příkladně dbát zásad bezpečného nakládání se zbraní."
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ZYAN: a máš správně nastavenou dioptrickou korekci? Protože jinak ti samozřejmě paralaxa bude ukazovat naprosté blbosti (tedy ony značky paralaxy na jejím komínku téměř vždy ukazují vzdálenost velmi nesprávně, ale to co popisuješ je extrém).

    Nasměruješ puškohled na vzdálenou bílou stěnu nebo bezmračnou oblohu, mrkneš do ní a pokud je osnova rozmazaná, koriguješ. Ale vždycky jen doslova mrkneš - protože jakmile koukáš déle než zlomek vteřiny, oko si zaostří na osnovu a dioptrickou korekci nikdy nenastavíš, budeš ji honit sem a tam a akorát se vztekneš.

    PUFFY: cože? Za korunu? Kurnik moct tak přejíždět okresy, kvůli tomuhle bych se asi vydal až do OVY nakoupit doživotní zásobu. Pamatuji sice časy, kdy se za korunu prodávaly nové American Eagly, ale kde je té doby zvadlý květ...
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    Hojte, netušíte, jak to je teď se zkouškami? Jestli se situace nezlepšila? Nerad bych se na to našprtal a pak to všechno držel půl roku v hlavě, než se na mě dostane řada.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ZYAN: Hele paralaxu moc neřeš, ideálně na známou vzdálenost nastav tu hodnotu, a dokoriguj si vadu oka pomocí dioptrický korekce, mělo by ti to sedět +/-, ale nevím jak to má diamondback.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    PUFFY: REXy mohu nabídnout. Zakoupil jsem u Nevoránka a mám jich nějak moc.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Ahoj, nahrávám znovu ceníky (uvedené ceny jsou bez te slevy) po migraci, tak snad to půjde.

    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ZYAN: Nesmíš to nastavení paralaxy brát tak doslova, sám odhadnes nastavení tak, abys kříž i cíl měl stejně ostrý.
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    TRILOBYTE: Jasně, tákže to zjevně používám špatně.. Tak zpátky na stromy a musím si znovu naštelovat optiku :-D
    Pak není divu, že střílím na pytel :-D
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ZYAN: U nastaveni paralaxy je hlavni, aby se ti nepohnul kriz vuci terci pri zmene pozice oka za puskohledem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam