• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NJAL: myslel jsem, že z UK se odjakživa "mířilo" podle stopovek - vystřelit, kouknout kam to letí podle stopovek, korekce, vystřelit znova?
    NJAL
    NJAL --- ---
    VOMAJDA: Muj dojem z fullauto UK-59 kdysi na statni utraty nebyl moc valny, prislo mi, ze mirit s tim fakt nejde. Prinejmensim bez delsi zkusenosti. A dalsich pasu. Ale tehda pred 20 lety dali jen jeden padesatiranovy :-)
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MAZDA: Nezbývá, než doufat, že to tak skutečně bude, pokud na to dojde :D
    Bohužel toho z kulometu nastříleno úplně moc nemám, takže mě to zatím baví...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VOMAJDA: Po prvních dvou třech pásech po 100 ranách to člověka přestane bavit.
    DATEL
    DATEL --- ---
    KENJIRO: už to koukám změnili na nevládní organizaci
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jen si tu odložím stanovisko ministerstva vnitra k nejnovější aktivitě Ligy Libe.

    CESKI
    CESKI --- ---
    JOINTER: Nekoukal jsem na nic jiného než loctite. :)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SPM: Tak o zivotnosti jsem nevedel, mam jedno baleni roky.
    SPM
    SPM --- ---
    JOINTER: jo, dobrý podotknout, já to bral pořád ve vztahu jenom k loctitu :-)

    Jinak věc je to drahá a ještě to má krátkou životnost, u loctitu myslim píšou 1 rok, pak už to nemusí (tak dobře) fungovat :-)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SPM: Jen na ty barvy trochu pozor - pokud vyrobce neni Loctite, tak barva muze mit jiny vyznam.
    Mam tu zeleny Loxeal a mel by snad byt jako modry Loctite... a jestli existuje ruzovy to nevim, ale cerveny je tusim nejvyssi...
    Ono jich je minimalne 15 verzi podle viskozity a urceni a nejspis spousta dalsich co neznam.

    Jen rada - nemazat toho moc, on to ten zavit vytesni drzet to bude. Jo a je to docela draha vec.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: jak píše TIGER, ono to vlastně není lepidlo, ale utěsňovač. Vyplní to ty mezery mezi závity, což má dva efekty - jednak to nejde povolit tak úplně jednoduše, což právě zabraňuje těm věcem, co se rády povolují sami, aby to dělaly. A druhak u věcí nějak více exponovaných bordelu/korozi to zabraňuje, aby to přirezlo k sobě (takže pak lze povolit i to, co by normálně skončilo utrženým šroubem). Ohledně té snadnosti povolení pak ještě záleží na typu toho utěsňovače (u loctitu ten modrý je střední, růžový s menší pevností a pak mají ještě něco s větší) a průměru toho šroubu. Kamarád, co s tím má víc zkušeností, třeba říká, že na šrouby typu M3/M4 je ten modrý utěsňovač už spíše moc (tedy že to zatuhne tolik, že se to pak blbě povoluje). Naopak zase na M40 šrouby do železničních pražců asi klidně narvat ten nejpevnější :-)
    CESKI
    CESKI --- ---
    TIGER: Paráda. Dekuji.
    TIGER
    TIGER --- ---
    CESKI: Ano. Šroub jde po použití lepidla "normálně" povolit. Chce to akorát trochu víc zabrat než u nenalepeného šroubu. Lepidlo se používá tam, kde by vibrace mohly zbůsobit samovolné uvolňování šroubu. Vyplní mezery mezi závitama a zabrání tak nechtěnému pohybu. Aplikace je jednoduchá. Rovnoměrně naneseš lepidlo na závity šroubu, který pak dotáhneš a necháš dvě hodinky zaschnot.
    CESKI
    CESKI --- ---
    TIGER: Takže to chápu správně, ze do chvíle, než chci šroub povolit, tak to drží??? A pak to jde v klidu odsroubovat??
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    XLACHTAN:
    ELWERINE:

    Hah..

    AČR ma tolik druhu kulometu, ze je to logisticka nocni mura.

    UK59 7.62x54R, PKM 7.62x54R, Minimi 5.56x45, Minimi 7.62x51, M60 7.62x51, M240 7.62x51, M134 Minigun 7.62x51, MG-3 7.62x51 na Dingu






    A pak jeste vsechny ty tezky. Rika se tomu unifikace.
    TIGER
    TIGER --- ---
    CESKI: V práci používáme na závity Loctite 243. Je to modré středněpevnostní lepidlo. Drží, ale jakmile se má povolit, tak povolí.
    CESKI
    CESKI --- ---
    SPM: Díky. Jsem z Ostravy, tak budu muset koupit.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: ono ještě pozor na velikost balení, tím se ta cena liší asi nejzásadněji. Ale přiznám se, že nevím, v čem se jinak liší 242 od 243 :-) ale fungovat by snad mohlo obojí; ty nízkopevnostní jsou jinak myslim růžový. Jestli jsi z Prahy a potřebuješ kápnout na jeden šroub, tak modrý ještě nezkažený snad pořád mám :-)
    CESKI
    CESKI --- ---
    SPM: Dekuji. Koukal jsem a je i číslo 242 a to je dražší. To mě vcelku zmátlo.
    SPM
    SPM --- ---
    CESKI: nemám úplně zkušenost s aplikováním na zbraně, ale modrý je ten střední zajišťovač závitů: https://www.lepidlatmely.cz/loctite-243-10-ml-zajistovac-sroubu-sp/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam