• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    GEKONZPRAHY: Kvér jako kvér.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Muž prodává zbraň s „pohnutou minulostí“. Zabili se s ní dva senioři - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zbran-prodej-sebevrazda-kladno-seniori.A210817_124059_domaci_idvs
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: Ja jsem si rikal, ze mu to nejak malo kope, a ejhle, strili 3g strelu misto poctivych 10g jako ja kdysi :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    UK.59 Střelba na krátké vzdálenosti./ Machine gun contact drill
    https://www.youtube.com/watch?v=MmwM2ttFZYc
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NJAL: Hele, mě je úplně jasný, že jste měli troje střelby za rok a na nich jste fasovali max. 5 nábojů do kosy :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MAZDA: Ja byl v ACR 1999-2000, a nebojovy utvar fakt moc necvici. Za prvni moji seanci s vlastnim Tacticalem jsem vystrilel vic naboju, nez za celou vojnu z Kosy, A to pocitam i ten prvni plny zasobnik slepaku, co jsme na seznameni dostali :-)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_MYVAL: Přes mířidla kulometu tu stopovku vpodstatě nevidíš. Ale všichni kolem jí vidí a ví případně kam mají střílet. V NATO pásu máš dneska poměr 4:1 - 4x FMJ - 1x tracer.
    NJAL: Dost zachovalé UK... Jako jo, tento jev existuje :) V ČSLA byl nejspíš rozšířenější, než je dneska v AČR, protože tam se pro UK vžilo moderní označení "univerzální křáp", aneb ze 4 kulometů postavíš na BOSkách jeden funkční :) Ta konstrukce je bohužel dost složitá.
    NJAL: BREN/vz. 26 a vz. 59 mají úplně jinou spoušť. Obecně je spoušť z rodiny vz. 26 pohodlná záležitost, se kterou se dá si vyhrát. Jinak teda, vzhledem k tomu, že UK59 je těžké dost, je případné "ostrostřelectví" spíš o tom, jestli to nakrmíš dobrou patronou, nebo fasovaným střelivem vz. 59, které má předepsaný rozptyl...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: Tak po 20 pasech bys se tomu treba zacal vic vic libit. Ale kazdej neni Kraken a kdyz nejsi primo kulometnik, tak to mas jen k seznameni, ne?
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: Cywe, ty analyticky schopnosti - jestli nebyl rozhrkanej, tak nebyl zabehanej! :-D Ja spis myslim, ze v lehke verzi, jaxem to mel ja, to proste je "postrikovac". Jo jako slysel jsem, ze Bren gunneri pry dokazali strilet davkama na totez misto, ale je otazka, jak moc to bylo realne a jak moc velkou roli v tom hral vycvik. Dost pochybuji, ze nekdo se stal ostrostrelcem z Brenu v ramci dvou plnych zasobniku.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: Tak to je pak jasny, nebyl zabehanej :))
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: A jakou to ma souvislost s tim, co rikam? Nejak mi nepripadne vtipne zkouset do me rejt mimo kontext parafrazi z Tankoveho praporu. Naopak ty nase kousky byly docela zachovale, prave proto, ze se moc nepouzivaly. Ja mel dokonce peknou "drevenou" Kosu. Nijak zvlast se uvnitr opotrebovanim nelisila od meho Tacticalu z nedotknutelnych zasob. :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: taky ten vas UK zazil nejspis 150 cvicnych ofenziv v rukach ruznych Njalu :))
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Ale jako jo, nakonec v tom pasu taky byly stopovky. :-) Nicmene empiricky poznatek byl, ze opravovat mireni pres miridla behem davky fakt neslo. Take s nama nikdo tohle neprobiral. Nebyli jsme bojovy utvar :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak hlavní síla kulometu je v přehradné palbě. Prostě nikdo neleze, kudy to létá. Dva kulomety na okrajích úseku a útočník má problém.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NJAL: myslel jsem, že z UK se odjakživa "mířilo" podle stopovek - vystřelit, kouknout kam to letí podle stopovek, korekce, vystřelit znova?
    NJAL
    NJAL --- ---
    VOMAJDA: Muj dojem z fullauto UK-59 kdysi na statni utraty nebyl moc valny, prislo mi, ze mirit s tim fakt nejde. Prinejmensim bez delsi zkusenosti. A dalsich pasu. Ale tehda pred 20 lety dali jen jeden padesatiranovy :-)
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MAZDA: Nezbývá, než doufat, že to tak skutečně bude, pokud na to dojde :D
    Bohužel toho z kulometu nastříleno úplně moc nemám, takže mě to zatím baví...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VOMAJDA: Po prvních dvou třech pásech po 100 ranách to člověka přestane bavit.
    DATEL
    DATEL --- ---
    KENJIRO: už to koukám změnili na nevládní organizaci
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jen si tu odložím stanovisko ministerstva vnitra k nejnovější aktivitě Ligy Libe.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam