• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    PAN_MYVAL: Spielberg Brno Arms, s.r.o. ?
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KENJIRO: ti v Brně, jak vyráběli flobertku a malorážku? Po zpřísnění flobertek budou rádi za každou možnost.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Měl bych takový dotaz.

    Obrátil se na mne kamarád z Itálie, že by nějaká malá italská zbrojovka měla zájem koupit nebo si licencovat design malorážky s odsuvným závěrem (bolt action). Nenapadá vás někdo, kdo by mohl mít zájem? (samozřejmě CZ je zjevná odpověď, ale proč nedat napřed příležitost menším firmám nebo konstruktérům)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: tak asi oboje ten samej kvér.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOGTORRR: to první nevim, to druhý asi HK P11 - https://www.youtube.com/watch?v=H0JyUi1-fyI
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    DOGTORRR: Vypada to jako 3D tisk, predovka a odpaluje elektricky?
    NJAL
    NJAL --- ---
    DOGTORRR: Ale to spis vypada na tepelny ucinek nez naraz. Nicmene uz mi obcas nabojnice skoncila v ne uplne dobre dovrene sypane krabicce od zdejsiho pana tovarnika, ale nastesti se nikdy nic takoveho nestalo. Budu si muset davat vetsi pozor.
    BAAL
    BAAL --- ---
    DOGTORRR: Nice! Vlastne si rikam, ze vzhledem k tomu co vsechno jsem uz zapalkam pri prebijeni udelal, tak se docela divim ze mi doma jeste zadna nepraskla.
    DOGTORRR
    DOGTORRR --- ---
    https://twitter.com/RecoilMag/status/1607797558369259521
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    PAN_MYVAL: ponechám bez komentáře, leda bys chtěl pokračovat přes soukromé zprávy. Došlo u Tebe k nepochopení mého textu a další debata by zde jen zamořovala prostor.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    TOMASINO: ehm, a kde si myslíš, že je zakotvena generální právní licence soukromoprávních pretenzí? V té samé Ústavě.

    Všechny soukromé osoby z Ústavy mohou "jít nad zákon", protože "smí dělat VŠE, co jim zákon NEZAKAZUJE." Neexistuje zákon, který by soukromé osobě zakazoval limitovat příchod na její soukromý pozemek barvou ponožek nebo nošením zbraně, takže tak soukromá osoba činit může.

    To, co píšeš, se týká právě a pouze veřejnoprávních pretenzí, tj. oněch správních orgánů apod. Klást rovnítko mezi soukromoprávní a veřejnoprávní pretenze je chucpe.

    (Minusko není ode mě)
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    PAN_MYVAL: já se s Tebou ale o ničem nepřu, když už máš tu potřebu ohánět se nepochopením druhých. Akorát ústava JE v ČR nejvyšší předpis, jako taková stojí nad nižšími. Soukromé osoby mohou sice omezovat a dokonce tak činí i státní dozory, ale pokud nejsi správní orgán, prostě nemůžeš jít nad zákon a v tom se řada veřejných vykladačů práva mýlí, nehledě na to, že zákon smí vykládat jedině soud. Nic víc v tom nehledej a divím se že na tak triviální fakt vůbec někdo musel reagovat.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Vytáhl jsem pistoli poprvé od jara nebo kdy, prvních tak 30 ran šlo uplně do řitě i na 15m (ještě, že jsem to tušil a vzal si bilé zálepky), druhá pulka se už se mi dařila držet na těch 25m kolem osmičky max sedmičky, takže zdá se, že to je jako jízda na kole po menším roztrénování:)

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak snadné to není. Viz
    Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, podle ní ohrožují neočkované - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/ockovani-covid-koronavirus-obchod-zakaz-vstupu-coi-inspekce-pokuta.A210624_095541_olomouc-zpravy_dmk
    Zákaz vstupu dětí a nekuřáků do kuřácké hospody byl také problém.
    Jak nejde o prostory soukromé, ale veřejnosti přístupné, jsou možnosti majitele hodně omezené.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ERGOSUM: samozřejmě můžou - můžou si tam nainstalovat rámy nebo požadovat prohlídku ochrankou. "Každý občan smí dělat vše, co zákon nezakazuje."

    Komu se to nelíbí, ten na podmínky nepřistoupí a neleze tam.

    Zajímavé to začíná být v okamžiku "dominantního tržního postavení".
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    MCD: tak Sparc je malý, o tom žádná. Mě to naráží do Strikefire a do Vortexu optiky 56mm.

    Nebo netrefí se ti třeba pažbička do těch vybrání, jak jsou ve dveřích takové jakoby přihrádky...
    MCD
    MCD --- ---
    PAN_MYVAL: Tak teď se drbu na hlavě, protože ve svým parkuju AR s pistolovkou Magpul a kolimátorem Vortex AR Sparc a místa má dost. Pravda, ten kolimec není žádnej obr.
    Jestli v rámci udržení cenovky nezmenšili spotřebitelské balení.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Do soukromých prostor mohu zakázat třeba vstup v botách určité značky.
    Nebo zakázat vstup veganůn.
    To je mé právo.
    Nemohu však kontrolovat, kdo má skrytě nošenou zbran. Nebo kdo je vagan.
    Čím víc jde o službu / podnik veřejný, tím méně omezení můžeš uplatnit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam